„Galėjai viską sugadinti“: vyras kelis metus slėpė, kad įmonės vakarėlius galima lankyti su žmonomis.

Lygtų, kad šeimoje neturėtų būti paslapčių. Ypač tokių, kurios neturi didelės reikšmės. Bet mano vyras kelis metus man melavo – šaltakraujiškai, užtikrintai, beveik kasdieniškai. Jis sakė, kad į jų firmos vakarėlius draudžiama atsinešti žmonas. Matyt, tokia jų įmonės politika. Aš tikėjau. Ir neskubėjau reikšti. Niekada nemėgau triukšmingų vakarėlių, o po sūnaus gimimo visai atsidūriau namų rutinoje.

Tačiau tiesa išlindo staiga. Ir ji ne tik sužeidė – ji padarė mane svetima savo pačios santuokoje.

Su Dainiu esame susituokę vos penkerius metus. Beveik iškart po vestuvių aš pastojau, dabar mūsų sūnui ketveri. Tie metai pralėkė greitai – su saująmis, nemigomis, vaiko ligomis. Grįžau į darbą, kai tik įmanoma. Mum padėdavo močiutės, su pinigais tapo lengviau. Stengiuosi grįžti namo anksčiau, būti šalia. O Dainius… Jis vis dažniau vėluoja, kartais grįžta tik ryte, apsnūdęs, su miglotu žvilgsniu. Aiškina, kad darbe „užsikrovęs“.

Prieš trejus metus jis įsidarbino solidžioje įmonėje. Geras pareigas, dvigubai didesnis atlyginimas. Jis tapo ramesnis, dingo skundai dėl viršininkų, dėl kolegų. Tik vienas dalykas man erzino: jis niekada nepakvietė manęs į korporatyvą. Nei į poilsį užmiestyje, nei į Naujųjų metų vakarienę. Vis kartodavo: „Pas mus nepriimta. Be žmonų. Niekas asmeniško“.

Aš tikėjau. Norėjau tikėti. Juk jei jis norėtų slėpti – jis išvis nieko neaiškintų. O taip – lyg ir sąžiningai perspėjo. Ir nebūtų iki pramogų. Mano draugės – kurios ištekėjusios, kurios ne – gyvena savo gyvenimą. Bendravimas išblėso. Aš pavargau. Jokių įspūdžių. Savaitgaliai – tai skalbiniai, virtuvė, darželis, poliklinika.

O vakar vaistinėje sutikau klasės draugę – Gabrielę. Pašnekėjome, įsėdom į kavinę, išsiliejom. Paaiškėjo, kad jos vyras dirba toje pačioje įmonėje kaip ir mano Dainius. Net nusišypsojom – toks mažas pasaulis. Aš pasiūliau susitikti penktadienį.

„Negalėsime“, – atsakė ji. „Mes su vyru einam į korporatyvą.“

Aš paklausiau dar kartą: „Tu eisi?“ O ji nustebo: „Taip, o kas? Visada galima ateiti poromis.“

Ir tada man pasidarė taip šalta viduje. Aš apsimetinėjau, kad žinau apie tai, nusijuokiau, murmenom kažką apie reikalus, bet viduje viskas apsiverstė aukštyn kojom. Vadinasi, jis tiesiog melavo. Visus šiuos metus. Grįžau namo, nejausdama po savimi žemės. Ne dėl paties korporatyvo. O dėl melo. Dėl jausmo, kad aš – gėda. Kad mane gėdintis parodyti.

Vakare prie vakarienės, stengdamasi išlaikyti ramų balsą, pradėjau pokalbį:

„Įsivaizduok, Gabrielė eina į korporatyvą su savo vyru. Sako, kad pas jus tai visai normalu.“

Jis sustingo. Žvilgtelėjo į mane iš šono. Paskui pradėjo sau pilti arbatą, glostyti servetėlę, žiūrėti į šalį.

„Na… tai tik naujokams. Jiems neatsisako. O mes su kolegom jau seniai pažįstam.“

„Bet tu ir anksčiau nekviečai. Trys metai – jau ne naujokas.“

Jis atsiduso, nuvilko žvilgsnį ir išspardo:

„Aš tiesiog norėjau pailsėti. Be poros. Be visų tų „šeimyninių“ pokalbių. Be to, kai vyras sėdi blaivus, o žmona jį kontroliuoja. Aš pavargau. Noriu atsipalaiduoti.“

Mane lyg sudūrė. Vadinasi, aš – kliūtis. Vadinasi, su kitais jis gali būti savimi, o su manimi – ne. Aš ne graži? Kvaila? Nemoku palaikyti pokalbio? O gal jis tiesiog mano, kad aš sugadinsiu jo „linksmybes“?

Geriau būtų tylėjęs. Melas skaudina, bet ir tiesa, išdygusi po kelerių metų – tai lyg spjauti į sielą. Aš nesukūriau scenų. Tiesiog nusprendžiau – daugiau jo nekviesiu į savo korporatyvą. Po savaitės mūsų įmonėje vakarėlis. Ir aš eišiu viena. Gražiai apsirengsiu. Juoksiuos, kalbėsiu, šoksiu.

Tai gal ir ne pats tobulas sprendimas. Bet tegul supranta: taip, kaip jis pasielgė, su žmona neelgiamasi. Ne su ta, kuri korporatyve suknelėje, ne su ta, kuri namuose su vaiko karščiavimu. Mes juk ne priešai. Bet dabar jaučiuosi svetima. O svetimų – neįtraukia.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 × five =

„Galėjai viską sugadinti“: vyras kelis metus slėpė, kad įmonės vakarėlius galima lankyti su žmonomis.