Grįžau namo… o namuose mane laukė netikėtas siurprizas, nuo kurio apsikniaukiau.
Jurgita grįždavo į Vilnių iš atostogų – ilgai lauktų, saulėtų, kupinų bangų šurmėjimo ir pušų kvapo. Beveik savaitę ji praleido mažame kurortiniame miestelyje prie Baltijos jūros. Taksi sklandžiai sustojo prie jos namų. Ji patraukė lagaminus iš bagažinės ir nuėjo link įėjimo.
„Dabar – dušas, vakarienė ir ilgai lauktas poilsis“, galvojo Jurgita, lipdama į trečią aukštą.
Bet vos ji atrakino duris ir įėjo į koridorių, kažkas viduje suspaudė. Oras bute buvo kitoks. Šviežias, nepažįstamas. Ji žengė pirmyn… ir sustingo. Panašu, kad kažkas pakeitė kambarius. Viskas atrodė kitaip. Ryškiau. Šviežiai nudažytos sienos, atnaujinti langai, permainyta baldų vieta.
„Kas čia vyko?!“ – tik prabėgo jos galvoje.
…Jurgita visą laiką galvojo, kad yra laiminga moteris. Jos vyras, Algirdas, buvo rimtas, patikimas, rūpestingas. Dirbo sunkvežimių vairuotoju, namuose būdavo retai, bet viską darė šeimos labui. Be blogų įpročių, su pajamomis, kurios leisdavo gyventi be stokos. Vienintelis, ko trūko, buvo jo buvimas. Ji dažnai ilgindavosi naktimis, priglausdama prie pagalvės, ir tylomis verkdavo, kai jo reisai užsitęsdavo.
Draugės jos nesuprasdavo:
„Tu gyveni kaip sanatorijoje“, juokdavosi artimiausia draugė Rūta. „Mažiau rūpesčių, vyras lyg svečias, pinigų užtenka… ko dar reikia?“
Bet Jurgitai reikėjo ne pinigų, o peties, balso, paprasto „aš čia“.
Prieš atostogas Algirdas pažadėjo, kad atvyks pas ją porai dienų. Daiktai buvo surenkami iš anksto, bilietai nupirkti. Tačiau kelyje į stotį jų taksi įstrigo kamštyje. Jurgita nervinavosi, bijojo pavėluoti, o kai jau stovėjo prie savo vagono, išgirdo už nugaros pažįstamą balsą:
„Jurgita, palauk!“
Ji apsisuko – prieš ją stovėjo anyta, Valerija. Susijaudinusi, užsikvėpusi.
„Tu išvyksti, o aš pas tave! Duok buto raktus“, greitai tarė ji. „Mano dukra su šeima persikels trumpam, tegul pasirūpina“.
Jurgita apstulbo. Butas nors ir reikalavo remonto, bet priklausė jai nuo jaunystės. Kiekvienas kampelis – prisiminimas. Tačiau laiko nebuvo. Ji atsidarė lagaminą bilietui, ir raktų grandinėlė pati išslydo. Anyta vikriai pagriebė:
„Ačiū, brangioji! Išgelbėjai!“
Jurgita net nespėjo nieko atsakyti – traukinys pajudėjo.
Per atostogas ją kankino mintys. Vyras taip ir neatvyko: „sunkvežimis sugedo“, „dalys užsitęsė“. Telefonu jis buvo švelnus, atsiprašinėjo, siuntė balso žinutes. Jurgita nusiramino. Nusprendė, kad pailsės, atsigaivins. Bet galvoje sukosi vaizdai: ta anytos garsi šeima… vaikai, triukšmas, netvarka…
Kai atostogos pasibaigė ir Jurgita grįžo namo, ji mintyseJi pajuto, kad širdį užlieja šilta banga džiaugsmo, nes suprato – namai buvo ne tik sutvarkyti, bet ir pilni meilės.