Gyvenimas kupinas netikėtumų
„Mama, aš išeinu“, – į virtuvę įžengė Gabija.
Ligija atsisuko nuo viryklės ir įdėmiai pažvelgė į dukrą.
„Kaip? Ką?“ – Gabija demonstratyviai atsidusė ir užvertė akis į lubas.
„Nieko. Kur taip išsipuošei? Užtat pasidažiusi? Pasimatymas? Tik ne pernakt, gerai?“
„Gerai“, – noriai nenor atsakė Gabija ir skubiai išėjo.
„Visiškai jau suaugusi“, – mintyse atsidusė Ligija. Uždėjęs keptuvės dangtelį, ji priėjo prie didelio prieškambario veidrodžio. „Kur mano septyniolika? Kaip greitai laitas nubėgo. Maniau, kad priekyje – visas gyvenimas, o dabar daugiau nei pusė jau prabėgo. Mokykla atrodė be galo ilga, o paskui gyvenimas riedėjo kaip kamuoliukas nuo kalno. Universitetas, santuoka… Laimė žvilgtelėjo kaip saulė iš už debesų ir vėl pasislėpė.“ Ji patvarkė plaukus. „Na, bet dukra protinga ir graži. Oi, bulvės!“
Ligija suplojo rankomis ir bėgdama nuskubėjo į virtuvę. Pagriebė keptuvės dangtelį, vos neišmetė ant žemės. Susikteli nuo skausmo, pučia nudegintus pirštus. „Su pasigėrėjimu prie veidrodžio vos bulves nesudegino“, – pyko ji ant savęs.
Ligija be didelio noro pavakariavo viena, paskui atsisėdo žiūrėti serialo per antrąjį kanalą. Už lango greitai sutemo. Nepastebėjo, kaip užmigo. Pažadino mobiliojo skambutis. Miegančios akys net nepažvelgė į ekraną – buvo įsitikinusi, kad tai Gabija. Kas dar galėjo paskambinti tokį vėlų? Draugių ji neturėjo, tik kolegės iš darbo, vienatvės saitais surištos.
Labai nustebo išgirdusi vyrą prie telefono.
„Jūs Gabijos Petrauskaitės motina?“
„Kas čia?“ – atsargiai paklausė Ligija.
„Aš – Vilniaus miesto ligoninės gydytojas. Jūs turite atvykti – jūsų duktė pateko į avariją, reikalinga skubi operacija. Ji nepilnametė, todėl reikalingas jūsų sutikimas…“
„Kokia operacija?“ – Ligija vis dar negalėjo atsigauti. Bet prie ausies jau skambėjo trumpi signalai.
Ji stengėsi suvokti, ką išgirdo. Tai klaida, dukra tiesiog išėjo pasivaikščioti. Kokia avarija? Tačiau gydytojas pavardė jos vardą ir pavardę. Galva po neplanuoto miego mąstė lėtai. Ligija stengėsi susiimti, mintyse pakartojo, kad reikia vykti į miesto ligoninę, ir iškvietė taksi. Tada greitai persirengė, pagriebė rankinę ir išbėgo iš buto. Lifto nelaukė, laiptais bėgdama greičiau. Išėjusi iš pastato matė, kaip prie namo prijoja taksi, šviečiančiais priekiniais žibintais.
„Prašau, greičiau… Duktė ligoninėje…“ – alsuodama po skubėjimo laiptais, paprašė ji.
Visą kelią Ligija arba ragindavo vairuotoją važiuoti greičiau, kad greičiau įsitikintų klaida, arba slapta norėjo, kad jis važiuotų kuo lėčiau, kad tik neatartų neišvengiamos nelaimės, nuo kurios išbučiuotas širdį.
Ji įlėkė į priėmimo skyrių ir iškarto pamatė ant suolelio sėdintį vyruką su purvina švarka. Veidas įbrėžtas, pleistras virš antakio, pasimetęs žvilgsnis.
„Kur mano duktė? Ką tu su ja padarei?!“ – prišoko prie vyruko, pagriebė už atsegto švarko kraštų ir pradėjo juostyti.
„Aš nekaltas! Už posūkio ant mūsų išlėkė mašina… Aš pasukau, bet ji mus vistiek užgriebė… Aš nekaltas…“
„Kas užgriebė? Kodėl?“ – rėkė nieko nesuprantanti Ligija.
„Tai, kas čia triukšmauja?“ – į priėmimo įėjo vyresnio amžiaus gydytojas. Ligijai į akys krito jo pūkuoti balti ūsai. „Jūs Petrauskaitės motina? Pasirašykite operacijos sutikimą.“
„Kokia operacija? Kam? Kur mano duktė?!“ – iš inercijos rėkė Ligija.
„Ji be sąmonės. Turi intrakraniJi stovėjo prie dukters lovos, žvelgdama į jos nuskendusias akis, ir staiga suprato, kad gyvenimas – tai ne tik praradimai, bet ir netikėtos dovanos, kurios ateina tada, kai mažiausiai to tikiesi.