Aš esu Dovilė Petrauskaitė, gyvenu mažame miestelyje tarp pušynų, Lietuvoje. Likimas neleido mums suartėti su Andriumi, nors šalia buvome jau labai seniai. Jis vis iš naujo ir iš naujo nerdavo į meilės sūkurį, vis atiduodavo širdį merginoms, kurios uždėdavo ant jos randus. Dvidešimt metų, kuriuos praleidome šalia vienas kito, tik dabar, pasibaigus mūsų jaunystei, gyvenimas mus suvedė.
Viskas prasidėjo dešimtoje klasėje, kai Andrius atėjo į mūsų klasę. Naujas, drovus, atviras – iš karto patraukė mano dėmesį. Po septynių mėnesių jis pamilo Ligitą, mūsų klasei vadovaujančią mokinę, suktą, su velniška šypsena. Ji tvirtino, kad atsako jausmu, tačiau tik naudojosi juo kaip marionete. Ji net supažindino jį su savo tėvais, kurie džiaugėsi „geru vaikinu“. Tačiau už jo nugaros Ligita mezgė romaną su populiarios mokyklos vaikinuku, Mindaugu. Andrius užmerkė akis į tai, kol pagavo juos kartu per balių jos namuose. Net ir tada jis liko jos šešėliu, priedanga, nes Ligitai buvo draudžiama susitikinėti su Mindaugu. Tėvai laikė Andrių tinkamiausiu žentu. Andrius dalijosi ja su kitu ir kentėjo. Aš, jo draugė, klausiau jo pasiaiškinimų, jo ašarų, jo skausmo. Tai tęsėsi metais.
Paskui buvo Aistė, miela, linksma, bet nepasiruošusi rimtai gyvenimui. Andrius svajojo apie šeimą, vaikus ir kai Aistė sutiko tekėti, Andrius patikėjo, kad tai amžinai. Tačiau vestuvių rytą ji pasitraukė – nepasiliko net vestuvių suknelės. Andrius puolė į nevilties bedugnę. Aš buvau šalia – kaip kolegė, dešinioji ranka darbe. Mačiau, kaip jis gesino skausmą darbuose, prisiekdamas sau nebeįsimylėti. Bet atsirado Inga – kompanijos siela, juokinga, lengva. Andrius įsimylėjo be galvos. O tada sužinojo: ji laukia kito vyro vaiko. Tikrasis tėvas neatėjo net per gimdymą. Andrius priglaudė vaiką į savo šeimą. Inga ir toliau neištikima, o jis kentėjo dėl meilės. Kol ji paprašė Andriaus tapti jų naujosios santuokos krikštatėviu. Andrius sutiko – liko būti vaiko globėju, teisindamas Ingą.
Vėliau buvo Miglė – reikli, kaip princesė. Versdavo Andrių vedžioti ją po restoranus, nešti pusryčius į lovą, planuoti prabangias atostogas. Trejus metus jis kentėjo, kol ji pratrūko lėktuve dėl valandos vėlavimo. Oro uoste ji paliko jį, šaukdama, jog jis jos nevertas. Vėliau buvo Ieva – pavydi be saiko. Andrius – ištikimas ir atsidavęs, tačiau Ieva manęs nekentė. Mes dirbome kartu, buvome kaip brolis ir sesuo. Ieva nutarė, kad Andrius turi palikti darbą dėl manęs. Tiesa, kad leidome kartu begales valandų, bet tarp mūsų buvo tik draugystė. Aš slaptai jį mylėjau, o jis to nematė. Turėjau vaikiną, Martyną, kuris žinojo, kad mano širdis priklauso kitam. Priėmė tai, gyveno su manimi, lyg lauktų stebuklo. Ir Andrius toliau ieškojo tikros meilės, kol nutilome dešimčiai metų.
Praėjus dešimtmečiui, susitikome kavinėje Kauno senamiestyje. Laikas sustojo. Kalbėjome valandų valandas, juokėmės, prisiminėme. Neištekėjau, jis taip pat vedęs nebuvo. Per šiuos metus jis išgyveno kelis tuščius santykius, aš išsiskyriau su Martynu – jis rado tą, kuri jam atsidavė. O aš laukiau Andriaus. „Nerasiu tikros meilės, su kuria nugyvensiu gyvenimą. Nevertas, matyt“, – sakė jis žvelgdamas į tuščią puodelį. Neišlaikiau, sugriebiau jo ranką ir pabučiavau. „Ką tu darai? Ne dėl gailesčio!“ – Andrius traukėsi. Gailestis? Gailėjausi tik savęs – dėl tylos metų. „Andriau, nejaugi nematai? Aš tave myliu nuo mokyklos laikų!” – ištariau drebančia širdimi. Jis sustingo. Atviravo, kad irgi mylėjo mane, bet bijojo sugadinti tai, kas buvo. Praradome dvidešimt metų dėl šios aklumo.
Dabar jau 22 metai prabėgo kartu. Mūsų dukra, Gabrielė, neseniai prisipažino, kad myli. Jos vaikinas – puikus, matau, kaip jis ją dievina. Tąsyk jai pasakiau: „Nelauk dvidešimt metų, kaip mes. Mėgaukis meile dabar.“ Mes su Andriumi tiek daug laiko praradome, tačiau mūsų akimirka atėjo. Dėkoju likimui už kiekvieną dieną kartu – už Andriaus gerumą, širdį, kuri tiek metų ieškojo manęs. Gyvenimas žiaurus, bet kartais suteikia antrą šansą. Jį gavome – ir niekada nepaleisime.“