“Gali paimti vaiką sau, man jo nereikia. Nemėgstu jo matyti. Bet už tai duok man pinigų,” tarė Viktorija.
Gabija turėjo pailgą veidą su rudomis, truputį išsikišusiomis akimis, dideliais dantimis ir sunkiu smakru. Bet plaukai – stori, tamsūs, garbanoti dideliais sruogais. Jei surišdavo juos pakaušyje, susidarydavo puiki šukuosena, bet tada veido trūkumai dar labiau ryškėjo. Todėl Gabija visada vaikščiojo su paleistais plaukais.
Figūra taip pat nebuvo tobula, tarsi ją lipdęs nemokšlys. Bet figūrą galima paslėpti drabužiais, o veidą…
Kartais gatvėje jaunuoliai šaukdavo jai už nugaros:
“Ei, panelė, susipažinkime!”
Bet kai ji atsisukdavo, jie murmėdavo atsiprašymus ir išnykdavo.
“Kam toki gražūs plaukai bjaurybei?” – džiaugdavosi pavydžios klasės draugės.
Gabija ir pati mielai būtų juos išmainiusi į bet kokius retus ir blankius, kad tik veidas būtų gražesnis, net truputį.
Draugių ji neturėjo. Tačiau vienas berniukas jai patiko. Jis sėdėjo greta ir kartais prašydavo nusirašyti namų darbus ar pasakyti atsakymą kontrolinio metu. Gabija mokėsi puikiai.
Vieną kartą tas berniukas pakvietė ją į kiną. Ji jautėsi lyg septintame danguje. Po seanso jie grįžo namo ir kalbėjosi. Berniukas nuolat žiūrėjo atgal.
“Ko ieškai? Bijai, kad kas nors tave pamatys su manimi?” – tiesiai šviesiai paklausė Gabija.
Berniukas paraudęs susimąstė.
Prie namo jis nevikriai pabučiavo ją. Ir staiga iš už kampo išgirdo jo draugų juoką. Gabija viską suprato. Jie lažinosi, ar jis išdrįs pabučiuoti bjaurybę.
“Ką tau pažadėjo už tai?” – sušuko ji jam į veidą ir nubėgo namo.
Daugiau nebežiūrėjo jo link, nerašinėdavo.
“Neliūdėk, vyrų pasaulyje dar pakaks. Aš ištekėjau, ir tu ištekėsi,” – ramino Gabiją lygiai tokia pat negraži motina.
Gabija baigė mokyklą su aukso medaliu ir įstojo į universitetą studijuoti ekonomiką. Mokėsi lengvai ir baigė su raudonu diplomu. Bet pavydėjo gražesnėms kursės, kurios grožėjosi, ištekėdavo ir net gimdydavo vaikus studijų metu.
Po studijų tėvas, gana žinomas advokatas, turėjęs nemažai naudingų pažinčių, įdarbino ją rimtoje įmonėje.
Kolegės skubėjo namo pas vyras ir dažnai sergančius vaikus, o Gabija, priešingai, užsibūdavo darbe, užbaigdama kitų darbus. Jai neskubėjo. Dėl to kolegėms ji patiko, o vadovybė vertino. Jos galima buvo pasikliauti. Viską padarydavo tiksliai, be klaidų ir laiku.
Dėka už pagalbą kolegės bandė supažindinti Gabiją su savo vyrų draugais. Dažniausiai tai buvo išsiskyrę vyrai, palikę butus žmonoms ir vaikams. Pavargę nuo nuomos ir laikinos gyvenimo būklės, jie mielai prisirisdavo prie patikimo kranto. Gabija galėjo tiktų. Bet ji nenorėjo. Kaip ir visos merginos, ji svajojo apie meilę. Naktimis verkdavo ir kaltino likimą, kad gimė tokia negraži.
Paskui mirė tėvas, o po dvejų metų – ir motina. Abu buvo seni – vėlyba santuoka, vienintelis vaikas. Gabija liko viena šiame pasaulyje. Laikas bėgo, amžius artėjo prie ribos, kai galimybė pagimdyti sveiką vaiką nyko.
Viena kolegė pasiūlė Gabijai išvažiuoti į atostogas į pajūrį.
“Mūsų generaliniam direktoriui buvo panašios problemos,” – tyliai pasakė ji. – “Jis tvirtas, vyriškas, bet nevaisingas. Žmona svajojo apie vaiką, bet skyrybų nenorėjo. Namai pilni, po automobilį, statusas… Gydytojai patarė jiems išvažiuoti į jūrą ir gerai pailsėti.”
Jie išvažiavo į Turkiją. Ten ji nusidėjo su gražiu jaunu padavėju, iš anksto sužinojusi jo kraujo grupę. Kad vyras nieko neįtartų. Ar supranti, kur aš lenkiu?
“O iš kur tu žinai apie direktorių?” – sušnibždėjo Gabija.
“Nesvarbu. Svarbu, kad visi laimingi. Direktoriaus sūnus auga. Poilsyje visi vyrai vieniši, nesvarbu, ar jų pase yra santuokos antspaudas. Nusipurvinsi, pailsėsi, o gal kas ir susidarys. Tik reikia rinktis gražų, kad pagerinti genų fondą.”
“Kaip šuniuką su kilmės dokumentais ar arklį aukcione?” – suirzino Gabija.
“Maždaug taip. O kaip tu norėjai? Galima, žinoma, ir čia pabandyti, bet kas bus, jei kas nors atsitiks? Galima susitikti. Kam tau problemos su jo žmona? O ten visi atvykėliai, visi vieniši.”
Gabija nelabikėjo į sėkmę, bet pasiėmė atostogas ir išvažiavo į jūrą. Vieną dieną, vaikščiodama pakrantėje, ji susipažino su maloniu vyru. Jis atitiko visus kriterijus: didelis, pečiuotas, gražus. Gabija apsimetė, kad susirišo koją. Jis, žinoma, kaip džentelmenas, paremė ją, atvedė į kavinę, kur jie pavakariavo.
Ji nesukliojo, tiesiog pasakė, ko nori. Vyras nepabėgo, nenusijuokė, tik į ją įdėmiai pažvelgė. Ir viską suprato.
NamGabija sušypsojosi, prisiminusi tą vasarą, kai viskas pasikeitė, ir pajuto, kad, net jei jos gyvenime nebuvo didžiosios meilės, ji žino, kas yra tikra laimė.