„Maksai, tu pasukai ne ten. Reikėjo važiuoti toliau,“ sukrėtė Elžbieta.
„Aš pasukau teisingai,“ ramiai atsakė Maksas, toliau leisdamasis siauru miško keliu.
„Čia turėjo būti maža pievelė. Bet jos nėra,“ Elžbieta apsidairė. „Sugrįžkime atgal ir nuvažiuokime toliau. Maksai, girdi? Sustok!“
Jis važiavo toliau, nenorėdamas sustoti. Elžbieta matė, kad jis pats jau suprato, kad paklydo. Kelias siaurėjo, vietomis žolė augo rvoje. Į sodų gyvenvietę kelias turėjo būti nuvažiuotas, platus. Bet jie vis giliau įsirėžė į mišką.
„Sustok!“ supykusi pakartojo Elžbieta. „Ar tu mane girdi?“
„Kur aš sustosiu? Čia net negalima apsiverti. Dabar surasiu prošvaisę tarp medžių…“
„Todėl ir reikėjo atsukti iš karto. Visada mane neklausai. Užsispyręs kaip asilas.“ Elžbieta užsikrečia rankas ir žiūri į priekį. „Niekada nepripažįsti klaidų. Kas čia tokio?“ pyksta ji.
Mašinos korpusą braukė šakelės, ant kapoto lašėjo pageltę lapai. Maksas pagaliau sustojo. Salone užtvyko sunki tyla.
„O iš karto negalėjai sustoti? Dėl tavo užsispyrimo užvažiavome velnias žino kur. Gerai, kad ne į pelkę.“
„Kiek kartų sakiau – nekalbek po ranka,“ atrėžė Maksas.
Elžbieta susiraukė. Maksas pasuko uždegimo raktą ir atsargiai pradėjo grįžti atgal. Ji užgniaužęs kvapą stebėjo šoninį veidrodėlį, bijodama, kad mašina įsirs į medį. Taip jie ilgai ir lėtai išsirikšiodavo. Keletą kartų beveik įstrigo. Pagaliau jie išvažiavo į pagrindinį kelią.
„O iš karto negalėjai grįžti?“ numurmėjo Elžbieta, bet jau ramiau. Pyktis išgaravo, kai tik jie išvažiavo iš miško.
„O tu visada turi būti teisi, taip? Nesupranti, kaip nuolat manai, lyg vadovautum. Manai, man tai patinka?“ Maksui skambėjo erzulys.
„Ko tau, Maksai? Dėl to ir nesustojai? Iš priešinimosi? Na ir, ar tau lengviau? Bet šįkart tu prasimaudei. Ką gi, stovėsime, ar važiuosime? Jau daug laiko švaistėme dėl tavo užsispyrimo.“ Nuotaika visiškai sugadinta. Įtampa sukėlė galvos skausmą.
Pastaruoju metu jie dažnai pykdavosi, kabindavosi vienas kitam. Ar tai pripratimas, ar jausmų atšalimas? Rožiniai akiniai nukrito, ir jie pamatė vienas kitą be pridėtinio. Ginčydavosi dėl smulkmenų. Bet, kaip sako, gyvenimas ir sudarytas iš smulkmenų. Ir jų nepamirši.
„Tu vėl įsakoji. Net nepastebi,“ priekaištavo Maksas.
„Aš neįsakoju. Na gerai, stovėkime. Aš jau nenoriu niekur važiuoti.“ Elžbieta patogiai įsirėžė į sėdynę, atlošė galvą ir užmerkę akis rodė, kad neketina tęsti barnių.
O viskas prasidėjo taip gražiai. Atsitiktinai susipažino paplūdimyje. Draugė atsitraukė persirengti. Saulė kaitino, degdama Elžbietos šviesų, jautrų odą. Šalia nieko, tik sportiškas, įdegęs vaikinas. Elžbieta priėjo prie jo, paduodama saulės apsaugos kremą.
„Gal galėtum padėti? Užtepk kremo ant nugaros, kitaip nudegsiu.“
Vaikinas nusišypsojo plačia šypsena ir paėmė kremą.
Elžbieta atsisuko nugara. Jo šilta plaštaka slinko per ją, dosniai tepdamas kremą. Merginai perbėgo šiurpas. Vėliau ji prisipažino, kad tą akimirką įsimylėjo.
Ji tirpo nuo jo prisilietimų kaip ledas saulėje. Ja buvo gėda, kad kūnas taip išdavoniškai atskleidė jausmus. Ji atsisuko į jį:
„Ačiū, likusią dalį pati.“ Paėmė kremą ir nuėjo prie savo antklodės smėlyje.
Atėjo draugė, ir jos nuėjo maudytis. Vaikinas sekė paskui. Susipažino. Draugei jis irgi patiko, bet, pastebėjusi abipusę simpatiją, nesikišo.
Vėliau jie vaikščiojo. Maksas palydėjo Elžbietą namo ir pabučiavo. Nuo tos dienos jie nesiskyrė. Kartais Maksas būdavo užsispyręs, bet tai Elžbietai irgi patiko. Jai, ramiai namų merginai, to trūko.
Po mėnesio, išklausiusi tėvų skandalą, Elžbieta persikėlė pas Maksą. Paprastai paklusni, šįkart ji įsispyrė. Aistra, naujumas savarankiško gyvenimo, džiaugsmas artumos… Jai atrodė, kad taip bus amžinai. Ir jei kas nors būtų pasakęs, kad po metų jie pradės pyktis, ji nebūtų patikėjusi.
Bet… Tobulų žmonių nėra, kaip nėra meilės be ginčų. Rožiniai akiniai nukrito, ir jie pradėjo pastebėti vienas kito trūkumus, erzinančius įpročius. Dabar – ši kelionė.
Elžbieta iš pradžių nenorėjo važiuoti. Maksų draugų kompanijoje jausdavosi ne savo vietoje. Sodyboje buvo tik kartą, kai sutiko Naujuosius. Kelią įsiminė būtent pagal pievelę, atsiveriančią iškart po posūkio nuo pagrindinio kelio.
Maksas tylėjo, nervingai beldydamas pirštais į vairą.
„Baik belsti,“ paragino Elžbieta.
Ji pajuto jo žvilgsnį, bet akių neatvėrė. Maksas užvedė variklį ir, palaukęs tarpą tarp mašinų, išvažiavo į pagrindinį kelią.
„Na, rodJie abu suprato, kad meilė išlieka tik tada, kai esi pasiruošęs priimti kito nepriteklius ir kartu eiti per sunkumus.