Išdavystės šešėliai: kelias į naują laimę

Šešėliai išdavystės: kelias į naują laimę

Gabija dažnai išvykdavo į komandiruotes. Kartą per mėnesį ji keliaudavo į bendrovės pagrindinį biurą kito miesto dviem ar trim dienoms. Domas priprato prie jos nebuvimo ir nesipriešino. Jie dirbo skirtingose įmonėse, vakarais susitikdavo, kartu leisdavo savaitgalius – ir tai ne visada. Domui buvo pomėgis – medžioklė. Jis neretai išvažiuodavo su draugais į gamtą. Gabija nesipriešino, suprasdama, kad vyrui reikia asmeninės erdvės.

Jie gyveno kartu dvidešimt ketverius metus, pasitikėdami vienas kitu be kontrolės. Jų dukra neseniai ištekėjo ir išsikraustė su vyru į kitą miestą. Gabija, likdama viena, skaitydavo, susitikdavo su draugėmis. Jų šeimoje valdė ramybė ir sutarimas – ji buvo nuolanki, vengdavo ginčų, konfliktus gesindavo pačioje pradžioje. Domui viskas patiko.

Tačiau kai kuriems vyrams ateina akimirka, kai, kaip sakoma, „velnias šonkauliui įsikando“. Tokia akimirka ir užklupo Domą. Jis įsimylėjo kolegę Aušrą – dešimt metų jaunesnę, netekėjusią, ryškų ir bendraujantį asmenį. Ji greitai įsilietė į kolektyvą, su visais susidraugavo ir akių užmetė į Domą. Iš visų vyrų biure jis atrodė pats savimi tikriausias, stilingiausias ir, tarsi atsitiktinai, dažnai pasirodydavo šalia jos.

Kolegos, pastebėję kylantį romaną, nustebo: Domas buvo žinomas kaip pavyzdingas šeimos žmogus. Tačiau jis įsimylėjo kaip paauglys! Jie šnibždėdavosi, įspėdami Aušrą, kad Domą myli žmona. Tačiau ji tik mosuodavo ranka. Aušra priklausė tiems moterims, kurios medžioja vedusius vyrus, laikydamos juos lengvu grobiu. Ji turėjo patirties: iš buvusios darbo vietos turėjo išeiti dėl skandalo su viršininko žmona, kuri jai surengė „šiltą“ sutikimą.

Domas, niekada neišdavęs žmonos, visiškai prarado galvą. Būdamas keturiasdešimt septynerių, jis jautėsi jėgų viršūnėje. Nepatyręs slėpti jausmų, atvirai žavėjosi Aušra. Savaitgaliais dingdavo, pasiteisindamas medžiokle su draugais. Gabija pradėjo įtarti, kad kažkas negerai, ir kartą juokaudama paklausė: „Domai, kažkaip per savaitgalius namuose nebūni. Ar neprisirinkai kažko, mielasis?“

„Ką tu, Gabė! – jis nusijuokė. – Draugai kviečia, tu pati žinai.“

Pusę metų Domas gyveno dvigubą gyvenimą. Aušra vis labiau jį traukė, jis su ja praleisdavo vis daugiau laiko, net į namus kviesdavo, kai žmonos nebūdavo. Gabija grįžo iš komandiruotės pakylėtos nuotaikos: ataskaita pateikta, projektas apgintas, ir ji namo grįžo diena anksčiau. Jos sidabrinis automobilis švelniai slinko keliu, salone tyliai grojo muzika.

„Rytoj į darbą neisiu, – galvojo ji. – Penktadienis, turėjau grįžti rytoj. Nusipirksiu vyno, pasėdėsim su Domu. Kitaip vėl išdums į savo medžioklę.“

Atidarius duris, ji pamatė vyro batus ir moteriškus batelius. „Gal dukra atvažiavo?“ – švystelėjo mintis. Tačiau žengus į svetainę sustingo. Ant sofos sėdėjo jauna moteris trumpame chalate, o Domas išėjo iš miegamojo, lakstydamas užsidarinėdamas marškinius.

„Gabė? Iš kur tu? Juk rytoj…“ – murnėjo jis.

„O aš šiandien, – atšaliai atsakė ji. – Kas čia vyksta? Kas ji?“

„Labas, aš Aušra, – įsiterpė moteris. – Dirbam su Domu, atėjau reikalų…“

„Reikalų? Tokia apranga?“ – Gabija apsisuko ir, spardydama duris, išbėgo iš buto.

Pasiekusi automobilį, ji apsiverkė. Jos pasaulis sugriuvo. Ji negalėjo patikėti, kad tapo apgauta žmona. Būdavo girdėjusi tokių istorijų, bet manydavosi, kad ją tai nelies. O dabar susidūrė su išdavyste akis į akį.

„Štai toks tau ir Domas! – galvojo ji. – O aš, naivi, tikėjau. Įdomu, kaip ilgai tai tęsėsi? Turbūt ne pirmą kartą, jei į namus atvedė.“

Naktį ji praleido pas motiną. Ryte nusipirko naują spyną, paprašė įgūvio ją įrengti. Surinko Domo daiktus į krepšį ir paliko prie durų. Visą naktį galvojo, ką daryti, ir nusprendė išsižadėti. Žinodama Domą, ji nenorėjo jo klausyti – jis mokėjo įtikinti.

Vakare ji sutiko vyrą prie durų. Kol jis messis su raktu, bandydamas atidaryti naują spyną, Gabija išstatė krepšį ir pastūmėjo jį: „Pasiimk savo daiktus ir iškeliauk. Nenoriu tavęs matyti. Tu mane pažįsti – neatsiprašinėsi. Dar būtų šalia, bet tu ją įvedei į mūsų miegamąjį. Pasimatysim skyrybose,“ – atkirsta ji, užtarėdama duris.

Domas maldavo: „Gabė, paklausyk, aš viską paaiškinsiu! Atsiprašau, nežinau, kas mane užklupo.“ Tačiau ji buvoJie susituokė po metų, o kai buvo šventėje su šeima, Domas, išvydęs laimingą Gabiją šalia naujo vyro, suprato, kad prarado savo tikrąją laimę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 + sixteen =

Išdavystės šešėliai: kelias į naują laimę