„Įsileidau sūnų su šeima pagyventi pas save, bet dabar pati nuomojuosi būstą, kol mano bute gyvena buvusi marčia su kitu vyru…“

Leidau sūnui su šeima pasigyventi pas mane. O dabar pati gyvenu nuomojamoje buto, kol mano bute gyvena buvusi marti su kitu vyru…

Paskutiniame susirinkime direktorius net nebesimeta: „Patarimų turiu du – arba ieškokite darbo, arba melskitės stebuklo“, – papasakojo Ugnė, vargšinai numetusi krepšį prie stalo. – Viską suprantu… bet kur dabar tą darbą rasti?

Į kabinetą ji įėjo akmeniniu veidu. Viduje jau seniai viską gniaužė nerimas. Įmonės reikalai rinko žemyn – tai buvo akivaizdu, bet vis tiek tikėjosi, kad kažkaip, galbūt, išsivers. O čia – nuosprendis. Ugnei darbas buvo būtinas kaip oras: du vaikai, alimentų – nulis, tėvai – senoliai, kuriems labiau reikia pagalbos, nei patys gali duoti.

CV ji siuntė kaip ant konvejerio, pažįstamuosius peršoko, internetą tyrinėjo dieną ir naktį. Kartais juokėsi su kolegomis: „Mūsų mintys darbe – tik apie tai, kur dar galima pasidirbti“. Kas jau spėjo prasimesti, kas dingo nežinia kur.

„Jei visai prispaudžia – ateik pas mus į prekybos centrą“, – linktelėjo pažįstama iš gretimo skyriaus. „Atlyginimas neblogas, grafikas lankstus. Užtarsiu žodį.“

Anksčiau tokie pasiūlymai Ugnėje keldavo liūdesį ir baimę. Dabar – bent kažkoks variantas. Bent kažkas.

Sunkias mintis nutraukė alsavimas. Ugnė apsidairė: prie lango stovėjo Tamara Igorevna – buhalterė su dideliu stažu, pagyvenusi, santūri, beveik niekada nesiskundusi.

„Tamara Igorevna, kas atsitiko?“ – Ugnė šoktelėjo. „Dėl atleidimų? Juk jūs jau pensininkė, jums mažiausiai reikėtų nerimauti. Štai, užvirsiu arbatos, dar liko blynų. Pasėdėsime, pasikalbėsime.“

„Poilsiauti, matyt, teks po tiltu“, – kartžliai atsidusė senutė.

„Kaip po tiltu? Juk jūs turite butą, sūnus suaugęs, jūs su juo negyvenate…“

„Butas yra, bet ne man. Dabar nuomuojuosi. Penki šimtai eurų per mėnesį – ir dar pasisekė.“

Paaiškėjo, kad Tamara Igorevna tikrai turėjo dviejų kambarių butą, kurį su sūnumi prisipirko prieš dvidešimt metų. Po jo santuodos įleido jaunikius pas save, o paskui – viskas užsuko. Marti buvo nėščia, ją įrašė, paskui – kūdikį. Uošvė kentėjo, skandalus, riksmus, sūnui nebeliko kur nakvoti – bėgo pas draugus. Viską nurašė į marties hormonus, į šeimos „pereinamąjį amžių“.

O po metų – antrasis nėštumas.

„Pakentėti nebegalėjau. Išsikrausčiau“, – atsidusė Tamara Igorevna. „Isinuomojau vieno kambario butą. Galvojau – laikinai.“

Bet „laikinas“ tempėsi metus. Atėt Naujųjų metų su dovanomis – o ten prie durų skelbiamas skolininkų sąrašas. Už jos butą. Skola – daugiau nei šeši tūkstančiai eurų.

„O kodėl mes turime mokėti?“ – nustebo marti. „Butas jūsų, tai ir mokėkite!“

Sūnus tik pečius pakratė. „Pinigų nėra“, – pasakė. Visus santaupus Tamara Igorevna atidavė, pasirašė sutartį – skolą grąžins per ketverius metus.

„Net nesiskundžiau…“ – vargiai kalbėjo ji, atsisukusi į langą. „Tik kartais paskambindavau. Klausdavau, kaip vaikai. Jis atsakydavo – viskas gerai. O paskui atsitiktinai sutikau kaimynę. Ji papasakojo: sūnus išsiskyrė. Jau metai kaip. O bute gyvena marti su nauju vyru. Ir vėl laukiasi.“

„O sūnus ką?“

„O jis pasakė: ‘Man nauja šeima. O ten – vaikai. Aš jų negaliu išvaryti.’ Taip. Negali. O mane išvaryti – kaip nieko.“

Dabar Tamara Igorevna moka komunalinius už butą, kuriame jau seniai negyvena. Jos buvusi marti su svetimu vyru įsikūrė kaip namie, o ji – klajoja tarp darbo ir pigios nuomos. Pensija – vos ant vaistų ir buto mokesčio. STaip ir liko be nieko, kai savo širdį išdalino tiems, kurie niekada negalvojo grąžinti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 − 4 =

„Įsileidau sūnų su šeima pagyventi pas save, bet dabar pati nuomojuosi būstą, kol mano bute gyvena buvusi marčia su kitu vyru…“