Išlepinta

Kas čia per manieros valgyti su telefonu rankose?! Arba telefoną padėk, arba išeik iš stalo! – dar sykį sušuko Aleksandras ant pametinuko.
– Noriu ir valgau su telefonu! O tau kas? Tu man visai niekas… – atsikirto dešimties metų Eimantas.
– Ką tu pasakei?! Aš kol kas esu šios buto šeimininkas, tai geriau mane gerbk ir klausyk! Aš tėvams savo metais nedrįsdavau priešintis! – liovėsi Aleksandras, o Eimantas išbėgo iš stalo ir trenktė durimis į savo kambarį.
– Na, ką vėl nepasidalinote? Aš jau net ramiai išsimaudyti negaliu, jūs iškart įsikibote! Kaip aš nuo to viso pavargau! – iš vonios išėjo Natalija – Eimanto mama.
– Tavo sūnus visiškai nesuvaldytas! Nėra jokio auklėjimo! Tavo kaltė, beje! – supykęs Aleksandras pradėjo rėkti ant žmonos.
Natalija nuėjo į virtuvę, atsisėdo ant kėdės. Moteris nusivilko vonios rankšluostį, kuris ant jos galvos buvo keliolika minučių. Išvargusiai nušluostė veidą, pažvelgė į vyrą, tada atsiduso ir nuleido akis…

…Aštuoniolikos metų Natalija pastojo iš grupioko. Jokios ypatingos meilės tuo metu nebuvo. Tiesiog susitikinėjo ir viskas… Ji pasakė vaikinui apie nėštumą. Jis papasakojo šią istoriją savo tėvams. O tie operatyviai apkeliavo situaciją. Iškart perkėlė vaikiną į universitetą kitoje šalies pusėje, o Natalijai davė pinigų abortui.

Natalija nė nesvarstė atsikratyti vaiku. Ji nusprendė gimdyti ir prisijungti prie vienišų motinų gretų.

– Oi, Natalija! Kaip man tavęs gaila! Aš viskuo kaltas, nesužiūrėjau. Reikėjo tau paaiškinti. Pati ant savo odos patyriau, ką reiškia auginti vaiką viena. O tu tuo pačiu keliu eini. Tiesiog pakartoji mano likimą… – liūdėjo tuo metu Svetlana, Natalijos mama.
– Na, nepergyvenk, mama. Tu mane užauginai, ir aš sugebėsiu. Pirma paimsiu akademinį atostogų metus, o paskui perleisčiau į neakivaizdinį studijų skyrių. Milijonai moterų taip gyvena, ir aš ne blogesnė! Išgyvensim! – atsakė Natalija.
– Oi, išgyvensi, bet tai ne pats geriausias likimas… Vyrams gi svetimi vaikai dažniausiai ne ypač patinka. O tu jauna ir dar su priedu!
– Mama, nuolat su tais stereotipais. Aš tiesiog tikiu, kad pasaulyje yra tas, kuris sugebės mylėti ir mane, ir mano būsimą vaiką. – su pasitikėjimu atsakė Natalija.
– Na, tebūnie… – prasitarė Svetlana…

…Praėjus devyniems mėnesiams, Natalija pagimdė berniuką, kurį nusprendė pavadinti Eimantu. O tada gyvenimas pasisuko beprotišku greičiu. Iš pradžių, kaip ir tikėtasi, akademinės atostogos universitete. Vėliau – neakivaizdinės studijos, darbas, sesijos, egzaminai, perlaikymai, ligos, darželiai, mažojo sūnaus gimtadieniai vienas po kito. Žinoma, auginti vaiką vienai Natalijai buvo labai sunku. Ačiū mamai, kuri nepaliko jos sunkiu metu ir padėjo, kuo galėjo.

…Natalija jau nuvedė sūnelį į pirmą klasę, gavo diplomą, įsidarbino gerai, bet asmeninio gyvenimo vis dar nesusikūrė. Mama buvo iš dalies teisė. Buvo akimirkų, kai Natalijos atžvilgiu imdavo flirtuoti vyrai. Vieniems ji pati neatsakydavo į simpatijas. O kiti, vos sužinoję, kad Natalija augina sūnų, išsisukdavo įvairiomis priežastimis. Taip ji ir gyveno su sūnumi dviese.

– Natali, ar matei naują statybos vadovą? Koks jis… – žaismingai paklausė kolegė Laima.
– Ne. O jis iš aukso, ar kaip? – abejingai paklausė Natalija.
– Na, iš aukso, ne iš aukso… Bet vaikinas tikrai nieko formina! Jis šiandien bus bendrajame pasitarime, pati jį ir pamatysi. Tada ir suprasi, apie ką kalbu.
Tą pačią dieną Natalija, kaip ir kiti įmonės darbuotojai, susipažino su nauju statybos skyriaus vadovu. Aleksandras tikrai pasirodė patrauklus jaunas vyras, sportiško kūno sudėjimo, su puikia humoro jausmu. Jis ypač greitai įsiliejo į kolektyvą, užmezgė draugiškus santykius su kolegomis, bet labiausiai simpatizavo būtent Natalijai. Jos atžvilgiu jis turėjo ypatingą požiūrį, matyt, jau nuo pirmos dienos.

Iš pradžių mandagus Aleksandras pasiūlė pavalgyti kartu šviežių kavos per pietus. Tada – dar daugiau: pakvietė į pirmą pasimatymą. Natalija sutiko, bet sau nusprendė, kad kol reikalai nesiklostė toli, privalo iškart pranešti apie Eimantą.

Aleksandras papasakojo apie save, kad būdamas trisdešimties trijų metų dar nėra vedęs. Iki neseno laiko gyveno su mama. Tada sutaupė pinigų savo butui ir dabar yra pasirengęs tuoktis.

Natalija taip pat papasakojo apie save ir subtiliai nurodė, kad ji viena augina sūnų. Aleksandras į tai žiūrėjo ramiai, sakė, kad visada svajojo apie sūnų. Natalija nurimo, o jų romanas tęsėsi labai sparčiai. Moteris supažindino savo išrinktinį su sūnumi. Kartu vaikščiojo parku, eidavo į kiną. Viskas iš esmės buvo neblogai. Žinoma, tuo metu ir Aleksandras, ir Eimantas elgėsi šiek tiek atstumo. Natalija buvo nuoširdžiai įsitikinusi, kad jie privalo tapti draugais. Idealiu atveju — iš tiesų artimais žmonėmis. Kaip tėvas ir sūnus.

– Natali, gal jūs persikelsite pas mane? – kažkada pradėjo Aleksandras.
– Nežinau, Lese. Atrodo, nesu prieš, bet Eimantui… Jam reikėtų keisti mokyklą, o jis, matyt, nenorės. – išdėstė savo prielaidas Natalija.
– Na, norės, nenorės! Tu jį išlepino, mieloji. Kaip pasakysime, taip ir bus. Reikia tiesiog pasakyti jam, kad persikeliame ir jis eis į kitą mokyklą. – atsakė Aleksandras.
– Net nežinau…
Natalija tikrai norėjo persikelti pas mylimą vyrą, bet kas nors ją sulaikė, neleidžiant padaryti rimto žingsnio į visiškai naują gyvenimą.

Praėjo dar keli mėnesiai. Aleksandras vėl užsikalbėjo apie persikėlimą, oficialią registraciją.

– Na gerai, Lese. Aš pakalbėsiu su Eimantu. Galbūt kaip tik vasarą persikelsime, ir nuo naujų mokslo metų jis eis į mokyklą jūsų rajone.
– Natali, mes jau kalbėjome. Kodėl tu nuolat apie savo Eimantą kalbi? Leisk spręsti šį klausimą mūsų tarpu, o jo tiesiog informuosim. Jis tiesiog vaikas ir jam nespręsti, kur gyventi. – reikalavo Aleksandras.
– Lese, aš taip negaliu. Tai mano sūnus, jis gi turi visus draugus šioje mokykloje, ir šiaip. Aš vis tiek su juo pasikalbėsiu.
Prieš artėjantį pokalbį su sūnumi Natalija ilgai ruošėsi. Bet vieną šeštadienį galiausiai nusprendė kelti šią nepaprastai sudėtingą temą.

– Eimantai, kaip tu žiūri į tai, kad mes su daktaru Lese persikeltume pas jį?
– O kam? – sumišęs paklausė dešimties metų berniukas.
– Na, supranti, mes su juo mylime vienas kitą, tuoksimės ir gyvensime kaip viena šeima.
– Gal geriau persikėlčiau pas senelę? – pasimetęs paklausė Eimantas.
Ore pakibo trumpalaikė pauzė.

– Ne, sūneli. Kodėl pas senelę? Pirma, aš noriu tave matyti kiekvieną dieną. Antra, senelė jau nebe tokia jauna, rašyti pamokas ir gaminti su tavimi reikia. Ne.
Natalija jautė, kad Eimantui pernelyg nesinori persikelti. Jos viduje kovojo du jausmai. Iš vienos pusės, ji mylėjo Aleksandrą, norėjo gyventi su juo toje pačioje bute, kartu migti ir keltis. Iš kitos pusės, moteris nuoširdžiai mylėjo sūnų ir nenorėjo gadinti šiltų, pasitikėjimu grįstų santykių.

– Natali, mes jau pateikėme prašymą registrui, dabar leiskime nuspręsti dėl persikėlimo datos. Man atrodo, kuo anksčiau tai įvyks, tuo bus geriau.
– Lese, aš pakalbėjau su Eimantu. Manau, kad jis kažkaip sureagavo… – Natalija nespėjo užbaigti frazės, nes Aleksandras ją nutraukė.
– Natali, palauk, aš pasiimu jį po mokyklos ir komentuosiu vyriškai. Tu tikrai jį išlepino. Kas jis, kaip mergaitė: važiuosiu, nevažiuosiu…
– Na, pabandyk… – su nerimu sutarė Natalija.
Vakarėjaus Aleksandras turėjo parvežti Eimantą namo. Tą vakarą Natalija labai jaudinosi. Giliai širdyje ji nuoširdžiai vylėsi, kad viskas praeis sklandžiai, Aleksandrui pavyks įtikinti sūnų dėl persikėlimo. Natalija paruošė skanų vakarienę. Bet, remiantis tuo nusiteikimu, kuriuo atvyko Aleksandras ir Eimantas, jų pokalbis nepavyko.

– Natali! Tavo sūnus visiškai neauklėtas! – beveik iš karto pranešė Aleksandras.
– Iš kur tokios išvados? – paklausė Natalija, stebėdama, kaip Eimantas skubėjo iš karto į savo kambarį.
– Iš kur tokios išvados? Tu dar klausai?! Jis padarė tokį isteriją! Jis berniukas, o blogesnis už bet kurią mergaitę! Persikeliame ir viskas! O tai žiūrėk, jis iš tavęs virvę pynė! Bet aš jį perauklėsiu ir padarysiu normaliu berniuku!
– Eidame vakarieniauti. – pasiūlė Natalija.
Aleksandras jau sėdėjo prie stalo, laukdami tik Eimanto, kuris vis dar nebuvo išėjęs iš savo kambario.

– Eimantai, sūneli, eik vakarieniauti. – sušuko Natalija, nepalikdama virtuvės.
– Nenoriu. – atsakė Eimantas.
– Na, dar šiek tiek ten savo liūdesių išlipdyk! Garbės žodis, kaip kokia mergina! Jau ne tiek metų, o vis dar ašaroji. Groja pianinu! Šalia mano namų yra bokso sekcija, ten ir eisi vietoj savo muzikos mokyklos. – griežtai apibendrino Aleksandras.
– Aš geriau pas senelę gyvensiu, nei su tavimi! – sušuko Eimantas, Natalija pagal balsą suprato, kad jis verkia.
– Jokių senelių. Gyvensime visi kartu ir viskas…
…Natalija ir Eimantas persikėlė pas Aleksandrą. Nuo to laiko Natalijos ramus gyvenimas baigėsi, nes skandalai bute buvo kasdieniniai.

– Kas čia per manieros valgyti su telefonu rankose?! Arba telefoną padėk, arba išeik iš stalo!
– Noriu ir sėdžiu su telefonu! O tau kas? Tu man visai niekas… – atsikirto dešimties metų Еимantas.
– Ką tu pasakei?! Aš, kol esu šio buto šeimininkas, gerbk mane ir klausyk! O aš tėvams savo metais nedrįsdavau priešintis!
– Na, ką vėl nepasidalinote? Aš jau net ramiai išsimaudyti negaliu, jūs iškart įsikibote!
– Tavo sūnus visiškai nevaldoma situacija!
Eimantas išėjo iš stalo, nebaigęs savo porcijos.

– Natali, gal iš tikrųjų jį mūsų motinai siųsime? – pasiūlė Aleksandras.
– Ne, Lese. Aš noriu, kad mano sūnus gyventų su mumis.
– Na, tai aš rytoj jo kelionės dokumentus atiduosiu. Nenoriu toleruoti jo nepagarbos atostogų metu, be to, jis turi gauti bent jau kokią bausmę už savo elgesį. Taip ir nevažiuosime prie jūros kaip prevencinė priemonė.
– Lese, tu kas? Aš be sūnaus niekur nevažiuosiu! – paskelbė Natalija.
– Nieko jam nenutiks, pasėdės su tavo mama ir pasvarstys.
– Lese, o jei tai būtų tavo vaikas, tu taip elgtumeisi?! – netikėtai paklausė Natalija.
– Dabar kalbama ne apie mūsų bendrus vaikus, o apie Eimantą.
– Ne, Lese, aš be sūnaus niekur nevažiuosiu. Ypač, kad tu sakai, jog visada svajojai apie sūnų ir nesipriešini vaikams.
– Aš nesitikėjau, kad bus būtent taip! – pareiškė Aleksandras.
Natalija tikrai atsisakė vykti į atostogas be sūnaus. Aleksandras susinervino, kelias dienas nakvojo pas mamą.

Kartą vakare Natalijai paskambino mobilusis. Ekrane pasirodė įsivo švoti numeris.

– Taip, Irena Konstantinovna.
– Natali, ką darai? – iš karto pradėjo švoti.
– O kas atsitiko?
– Tu ketini ištekėti ir jau prieštarauji savo būsimam vyrui?! Alio, Aleksandras kelias dienas gyvena pas mane, į savo butą grįžti negali!
– Jei mes jam trukdome, galime persikelti. Kodėl jis pats nenuskambino?
– Kodėl tu šitaip elgiesi? Džiaugiesi, kad tokio vyras su priedu tave priėmė, ir dar turėtume atsakyti?!– išpila švoti.
– Viso gero. Rytoj Aleksandras gali grįžti į butą. Mūsų čia nebus iki vakaro. – Natalija padėjo ragelį.
Po šio pokalbio ji surinko daiktus. Vakarėdami jie jau buvo savo bute. Vėliau Aleksandras skambino, bandė atkurti santykius, tačiau Natalija atsisakė tęsimo romano. Paskyrimą iš registracijos ji atsiėmė.

– Na ir gyvensi visą gyvenimą su savo sūneliu! – atsisveikindamas pareiškė Aleksandras.
– Ir gyvensiu. – atsakė Natalija ir visam laikui ištrynė Aleksandro numerį, o vėliau ir darbovietę pakeitė.
Štai tokia nelabai sėkminga šeimos istorija. Nors vis dar neaišku, kam šioje istorijoje pasisekė…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × 2 =

Išlepinta