„Išsikraustyk iš mano buto nedelsiant!“ — nebegaliu daugiau kentėti sesers ir jos vaikų.

„Gabija, išeik iš mano buto ir nedelsiant!“ – nebegaliu pakęsti sesers ir jos vaikų.

Mažame miestelyje netoli Alytaus, kur rytinį turgaus triukšmą maišo su šviežios duonos kvapu, mano keturiasdešimties metų gyvenimas virto chašu dėl sesers. Aš esu Giedrė ir gyvenu viena savo dviejų kambarių bute, kurį sumokėjau su dideliu sunkumu po skyrybų. Tačiau mano jaunesnė sesuo Gabija, jos trys sūnūs ir jos atsainumas mane privertė pasiekti ribą. Vakar šaukiau jai nuo slenksties: „Išeik iš mano buto ir nedelsiant!“ – ir dabar nežinau, ar pasielgiau teisingai, bet nebeturiu jėgų kentėti.

Sesuo, kuri buvo artima

Gabija yra penkeriais metais jaunesnė už mane. Visada buvome artimos, nepaisant skirtingų charakterių. Aš – organizuota, darbšti, visą gyvenimą tempiu viską viena. Gabija – lengvabūdė, amžinai ieškanti „geresnio gyvenimo“. Ji turi tris sūnus nuo skirtingų vyrų: Dominykui 12, Laurynui 8, Nojui 5. Ji gyvena nuomojamame kambaryje, verčiasi atsitiktiniais užsiėmimais, ir aš visada jai padėdavau – pinigais, maistu, drabužiais vaikams. Kai ji paprašė pasigyventi pas mane „porai savaičių“, negalėjau atsisakyti. Tai buvo prieš tris mėnesius.

Mano butas – mano prieglobstis. Po skyrybų į jį įdėjau viską: remontą, baldus, jaukumą. Dirbu viešbučio administracijoje, ir mano gyvenimas – tai tvarka ir stabilumas. Tačiau su Gabijos ir jos vaikų atvykimu mano namas virto netvarka. Jos sūnūs bėgioja koridoriais, šaukia, daužo daiktus, teršia sienas. O Gabija, užuot juos auklėjusi, sėdi su telefone arba išeina „reikalų“, palikdama juos su manimi.

Chaosas, kuris sunaikino mano namus

Nuo pirmos dienos supratau, kad tai klaida. Dominykas, vyriausias, įžeidinėja, Laurynas nupiešė ant tapetų, Nojus tepa maistą ant stalo. Jie neklauso nei Gabijos, nei manęs – tarsi būtų pripratę, kad jų mama tempia juos nuo vieno „vyrukų“ paskui kitą, ir mano butas jiems – tik dar viena sustojimo vieta. Gabija nesurenka vaikų paskui, nevirė maisto, nepadėdavo. „Giedrė, tu gi viena, tau nesunku“, – sako ji, o aš dusiu nuo jos įžūlumo.

Mano butas dabar kaip bendrabučio kambarys. Purvinos lėkštės kriauklėje, išmėtyti žaislai, dėmės ant sofos. Grįžtu iš darbo ir vietoje poilsio plaunau grindis, ruošiu vakarienę penkiems, bandau nuraminti vaikus. O Gabija arba miega, arba plepa su draugėmis. Kai prašau jos sutvarkyti, ji aukštyn pakelia akis: „Ei, Giedrė, nepradėk, aš jau nuovargusi.“ Nuovargusi? Nuo ko? Nuo to, kad gyvena mano sąskaita?

Paskutinis lašas

Vakar grįžau namo ir nepažinau savo buto. Koridoriu šaudė jos sūnūs, vienas vos manęs nenugriautė. Virtuvėje – kruvinos lėkštės, svetainėje – sulietas sultys ant kilimo. Gabija sėdėjo ant sofos, skirdama telefoną. Aš sprogo: „Gabija, išeik iš mano buto ir nedelsiant!“ Ji pažiūrėjo į mane lyg į pašėlusią: „Rimtai? Kur aš su vaikais eisiu?“ Atsakiau, kad tai ne mano problema, bet viduje viskas drebi. Jos vaikai sustingęs žiūrėjo į mus, ir man jų buvo gaila, bet aš nebegaliu.

Daviau jai savaitę, kad surastų būstą. Ji pradėjo verkti, sakė, kad esu žiauri, kad palieku gimtą seserį. Bet kur buvo jos rūpestis, kai ji naikino mano namus? Kur buvo dėkingumas už viską, ką aš jai padariau? Mano draugės sako: „Giedrė, tu teisi, gana būti jų remėja.“ Bet mama, sužinojusi apie ginčą, skambina ir prašo: „Neišvaryk Gabijos, ji gi su vaikais.“ O aš? Argi aš nenusipelnyk ramybės?

Baimė ir ryžtas

Bijau, kad pasielgiau pernelyg staigiai. Gabija su vaikais iš tiesų sunkiGabija žiūri į mane ašaromis užplikusiais akimis, bet aš jaučiu – šis sprendimas buvo būtinas, kad išsaugotųsi ne tik mano namai, bet ir savivertė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + 8 =

„Išsikraustyk iš mano buto nedelsiant!“ — nebegaliu daugiau kentėti sesers ir jos vaikų.