Išsiskyriau su vyru gegužę: išėjo pas jaunesnę ir gražesnę, trenkęs durimis.

Išsiskyriau su vyru gegužę. Jis išėjo nuo manęs, užtrenkęs duris, pas tą, kuri „jaunesnė ir gražesnė“. Bet tai jau smulkmenos.
Mano vyras buvo įprastas. Prieš santuoką – dėmesingas, švelnus. Su visais romantinių eilėraščių atributais. O tada bandomoji versija pasibaigė, o licencija pasirodė su ribotomis funkcijomis.

Nieko baisaus, žinoma. Bet buvo viena skaistalė. Jis pradėjo skaičiuoti pinigus. Ir viskas kažkaip su pasvirimu.
Taip, jo atlyginimas vidutiniškai buvo dešimt eurų didesnis nei mano (kartu kildavo, kartu nekildavo, bet nežymiai). Ir tai reiškė, kad jis yra „šeimos maitintojas“, o ant manęs – visas buitis. O išlaidas jis skaičiavo pagal savo formulę.
Jei pirkiniai „namams“ – tai jis išleido ant manęs.
„Namams“ buvo automobilis su paskolos įmokomis po 300 eurų per mėnesį. Ant kurio jis mane kartą per savaitę veždavo į Maximą už pirkiniais.
„Namams“, tai yra „man“, buvo antklodės, rankšluosčiai, puodai, vonios kambario remontas.

„Man“ buvo vaikų drabužių, žaislų pirkimas, darželio ir pediatrų apmokėjimas.
„Man“ buvo sąskaitų mokėjimas. Juk tuo užsiimdavau aš. O jei pinigus išleidau aš, tai „mano“ išlaidos.
Visa tai buvo „žmonai“. Todėl „vyrui“, kaip paaiškėjo, iš šeimos biudžeto išleisdavo vos centus. O vyro ir jo šeimos akyse aš buvau „biudžeto bedugnė“. Uždarbiaudavau mažiau, o išleisdavau beveik viską, ką uždirbdavo vyras. Jis mėgdavo mėnesio pabaigoje pašiepti, paklausdamas, kiek pinigų liko. O pinigų, žinoma, nelikdavo.
Paskutiniais santuokos metais vyras ėmė sakyti: „Reikia apriboti tavo išlaidas. Kažkaip tu per daug nori.“ Ir jis apribodavo.
Santuokos pradžioje sutardavome, kad sau paliksime po 200 eurų, o likusius dėsime į bendrą biudžetą. Po to jis nusprendė, kad pasiims ir mūsų atlyginimų skirtumą. Tai yra, jis sau palikdavo 400 eurų. O man asmeninėms reikmėms likdavo tik 200.
Vėliau jis kažką persiskaičiavo ir sumažino savo indėlį į šeimos biudžetą dar 200 eurų. Raktažodžiu buvo: „Tavo vienas šampūnas 5 eurus kainuoja, o aš galvą muškiu skaloju.“
Reziume, paskutiniais santuokos metais mėnesiui namų išlaikymui, maisto pirkimui, automobilio paskolos įmokoms ir vaiko išlaidoms man buvo skiriama 1000 eurų. Keturis šimtus davė jis. Šešis šimtus atidaviau aš. Bet to, žinoma, nepakakdavo.

Aš nustojau atidėti 200 eurų sau ir visą savo atlyginimą – 800 eurų – leisdavau šeimos reikmėms. Sau taupydavau retas premijas ir įvairius centus. Vis klausydavausi, kaip vyras mane išlaiko. Ir kaip jis ketina „dar labiau apkarpyti“ mano išlaidas. Nes neverta būti materialiste.
Noriu atsakyti į klausimą „Kodėl neišsiskiriat?“

Buvau kvaila. Klausydavausi jo. Ir jo motinos. Ir savo motinos. Ir tikėjau, kad viskas yra taip, kaip sakoma. Jis mane išlaiko, o aš tiesiog nemoku elgtis su pinigais. Vaikščiojau apsinuoginusiu drabužiu. Taupydavau kiekvieną centą. Rijaudavau vaistus ir atidėdavau vizitą pas dantistą, nes nemokama klinika buvo remontuojama, o pinigų privačiam gydytojui išskirti negalėjau.
O tuo tarpu vyras kiekvieną mėnesį turėjo 600 eurų savo norams. Ir gyrėsi savo sugebėjimu „teisingai paskirstyti asmeninį biudžetą“. Tada sau nusipirksdavo telefoną. Tada brangius sportbačius. Tada automobiliui galingą garso sistemą už beprotiškai didelius pinigus.

Ir štai, išsiskirstėme. Nuskrido didysis „šeimos maitintojas“ nuo apleistos žmonos. Pas tą, kuri nevaikšto su sekundės prekėmis, pūdins nosytę, lankosi sporto salėje, o ne leidžia vakarus galvodama, kaip iš mažo biudžeto pagaminti pusryčius, pietus ir vakarienę, bei megzdama vaikui kojines, kepurę ir pirštines iš seno megztinio.
Aš, žinoma, verčiaus. Kaip gi aš be „maitinIr staiga supratau, kad be jo gyvenu lengviau, laisviau, ir širdis atsiduso, kai pajutau, kad galiausiai esu savo pati savininkė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty − thirteen =

Išsiskyriau su vyru gegužę: išėjo pas jaunesnę ir gražesnę, trenkęs durimis.