Išvijau anytą iš namų – ir nė kiek nesigailiu.

Labas. Noriu papasakoti savo istoriją, kurioje emocijos vis dar nesiliauja. Galbūt kas nors mane smerks. O gal kas supras. Bet svarbiausia – aš tai ištarsiu garsiai. Man trisdešimt, ir visai neseniai pirma kartą tapau mama. Ir ne paprasta mama, o iškart dvynių! Dukrelė Aušra ir sūnus Mantas – du maži stebuklai, kurių mes su vyru laukėme su drebuliu ir meile. Mūsų vaikai – mūsų gyvenimo prasmė, mes visi išsilydome juose, ir atrodė, kad niekas negali užtemdyti šios laimės.

Bet aš klydau. Nes tuo pat metu į mūsų gyvenimą įsiveržė šešėlis – mano uošvė. Moteris, kuriai stengiausi parodyti pagarbą, priimti, kentėti. Tačiau vieną akimirką taupymo puodelis perpildė.

Jau pirmąsias dienas po gimdymo ji pradėjo mėtyti kandžias frazes, lyg juokaudama, bet iš tikrųjų – su nuodais po liežuviu. „Dvyniai? – šnypštė ji. – Mūsų giminėje to niekada nebuvo. Nė pas vieną. O pas tave?“ Aš sąžiningai atsakydavau, kad ir mano šeimoje tai pirmas atvejis. Bet ji nesiliaudavo: „O kodėl tada vaikai visai nepanašūs į Dovydą (mano vyrą)? Mūsų giminėje visi berniukai, o čia staiga pasirodė mergaitė. Keista.“ Šie žodžiai kartą po karto įsirmylėjo į mano psichiką, sukeldami pyktį, skausmą ir sumišimą. Kaip galima abejoti savo vaikaičiais?

Tačiau kulminacija įvyko prieš savaitę. Mes ruošėmės į pasivaikščiojimą: aš rengiau Aušrą, o ji – Mantą. Ir staiga ji ištarė frazę, nuo kurios man beveik užspringo kvapas:
„Jau seniai norejau tau pasakyti… Manto ten visai ne taip, kaip buvo Dovydui jo amžiuje.“

Aš netikėjau savo ausims. Pirmoji reakcija – nervinis juokas. Tada – sarkazmas:
„Taip, matyt, Dovydui buvo kaip mergaitėms.“

Bet viduje jau veržėsi ugnikalnis. Ji peržengė ribą. Apkaltinti mane neištikimybe – gerai, tai dar galima pakęsti. Bet diskutuoti apie septynmėnečio vaiko anatomiją, kelti abejones dėl mano vyro tėvystės, ir visa tai – su aiškiais, šlykščiais užuominomis… Ne. To aš negalėjau atleisti.

Aš neskėliau riksmo. Tiesiog priėjau, paėmiau Mantą, atvėriau duris ir pasakiau:
„Eik. Ir kol neatliksi tėvystės testo ir neatsiprašysi – gali čia negrįžti.“

Ji bandė piktintis, mėtyti žodžius: „Neturi teisės!“ – bet aš jau nebėjau klausiusi. Jaučiau tik ryžtą. Mūsų namų sienos drebėjo ne nuo mano balso, o nuo jėgos, kuria pagaliau atsistojau ginti savęs, savo vaikų ir savo santuokos.

Vakare grįžo Dovydas. Papasakojau viską, kaip yra. Be perdėjimų, be isterijų. Jis iš pradžių tylėjo, tada apkabino mane ir pasakė:
„Tu viską padarei teisingai.“

Nuo to laiko nejaNuo to laiko nejačiau nei gramo kaltės, nes supratau, kad kartais meilės dešimtajame įsakyme – tai gebėjimas atsitraukti nuo kenkiančio žmogaus, net jei jis yra šeima.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × 3 =

Išvijau anytą iš namų – ir nė kiek nesigailiu.