Išvykau į užsienį užsidirbti šiek tiek pinigų po to, kai susituokėme su Saulene. Dirbau kas mėnesį ir visus pinigus atiduodavau žmonai. Po dešimties metų nusprendžiau grįžti namo. Saulė dirbo vienoje įmonėje ir dažnai vykdavo į verslo keliones. Dabar mūsų vaikai užaugę, mes turime po 57 metus ir aš vadovauju savo verslui. Kartą, verslo reikalais turėjau išvykti į kitą įmonę už miesto, kur direktoriaus kabinete nuotraukoje pamačiau savo žmoną. Tai mane labai nustebino.
Taip jau susiklostė, kad su Saulene susituokėme tiesiai po mokyklos. Po trijų metų gimė mūsų sūnus, vėliau kitas, ir po to dukra. Nedelsdamas ėmiau dirbti ir įstojau į vakarines studijas. Saulė nedirbo, visą laiką skyrė vaikams. Baigęs studijas nusprendžiau išvykti į Belgiją. Darbą turėjau kas mėnesį, todėl pinigų mums niekada netrūko. Grįžęs įsteigiau nedidelę įmonę, kuri iki dabar teikia gerą pelną.
Dabar kartu su žmona turime po 57 metus. Per visą šį laiką, neturėjau priežasčių kaltinti žmoną. Niekada negalvojau, kad ji gali būti neištikima. Vaikai suaugo, sūnus ir dukra jau dirba ir turi savas šeimas.
Dešimt metų, Saulė dirbo vienoje įmonėje. Dėl savo darbo pobūdžio dažnai vykdavo į komandiruotes. Ypač paskutiniais trejais metais. Kartais kelionės užsitęsdavo net mėnesiui. Tačiau ji niekada mūsų nepamiršo, skambindavo beveik kasdien ir visada sakydavo, kad ilgesingai prisimena mane ir vaikus.
Kartą turėjau vykti į kitą miestą, į vieną įmonę derėtis dėl didmeninio vaisių pirkimo. Kad suderintume sutartį, nuvykome į tiekėjo biurą. Koks buvo mano nustebimas, kai vienoje nuotraukoje pamačiau žmoną, kuri su šypsena stovėjo šalia Algirdo – mūsų naujojo tiekėjo. Aš į juos žiūrėjau ir sulaikiau kvapą. Neįtikėtinu pastangomis susitelkiau ir abejingu balsu paklausiau, kas paveikslėlyje. Algirdas paaiškino, kad tai jo žmona, su kuria civilinėje santuokoje yra ketvertus metus, o tada pasiūlė sutartį pasirašyti jo namuose. Pakeliui gyrė mylimąją, sakydamas, kokia ji puiki šeimininkė. Vienintelis trūkumas buvo, kad ji dažnai išvykdavo į komandiruotes.
Kelionėje nesijaudinau labai. Stengiausi išlikti kuo ramiau. Kai atvykome į šeimininko namus, nuėjome į valgomąjį, kur jis su didžia pasididžiavimu mane pristatė savo žmonai. Pamatęs mane, Saulė sustingo, stovėjo vietoje, nesugebėdama nė žingsnio žengti, kad ištartų žodžius. Tad mes ilgai žvelgėme vienas į kitą, bent jau man taip atrodė. Supratau, kad jei dabar neišeisiu, baigsis blogai. Išėjau iš namo tyloje.
Nuvažiavau į viešbutį pasiimti daiktų ir kuo greičiau nubėgau į geležinkelio stotį. Tik traukinio kupe pradėjau atgauti protą. Mano mintyse sukosi tik vienas klausimas: „Už ką?“ Namuose negalėjau nei miegoti, nei valgyti, neradau sau vietos. Nepagalėjau suprasti, kodėl ji man tai padarė. Dienos slinko viena po kitos, o aš vis dar negalėjau nusiraminti, mąsčiau, kodėl visa tai įvyko.
Saulė paskambino man, bet neatsiliepiau. Po savaitės nusprendžiau atsiliepti. Saulė sakė kažką nesuprantamo, bandė kažką paaiškinti, atsiprašė ir net mane bandė kaltinti. Ji pati susipynė savo aiškinimuose. Pokalbio pabaigoje ėmė atsiprašinėti. Išklausiau ją iki pabaigos ir tyliai išjungiau telefoną. Nebegalėjau viso to klausytis. Mano žmona gyveno dvigubą gyvenimą. Visą šį laiką melavo man ir mūsų vaikams.
Po dviejų savaičių ji pasirodė mūsų namuose. Vis dar tikėjosi, kad įtikins mane atleisti. Klausiau ją ramiai, tada nusprendžiau paskambinti vaikams. Paprašiau, kad pati paaiškintų vaikams, kas įvyko. Visą laiką ji tvirtino, kad tai mano kaltė, nes per mažai jai skyriau dėmesio, ir kad vis tiek mus myli. Jaunesnysis sūnus tylėjo, vyresnysis taip pat. Dukrai tyliai riedėjo ašaros per skruostus. Saulė viską suprato. Ji suprato, kad niekas jos nebenori matyti ir išėjo.
Ji pasirodė po metų, kai jos vyras rado kitą moterį, o ji neturėjo kur eiti ir grįžo į mūsų miestą. Keliomis progomis bandė susitikti su manimi, bet atsisakiau. Vaikai taip pat neatsiliepia į jos skambučius.