„Išvažiuosi tu, o mes liksime namuose“, – pasakė uošvė.
Pagaliau atėjo šiltas oras – pavasaris, netrukus vasara. Jorūnė Petrauskienė sėdėjo mano svetainėje po kondicionieriumi. Mano vyro mama įsitaisė krėsle ir rimtu tonu pasakė, kad mūsų namuose dabar dar geriau, nes atsiradus kondicionieriui ji gali niekur neiti ir nesikankinti nuo karščio.
— Taip, be kondicionieriaus būtų sudėtingiau, — pritariau. – Gerai, kad nusprendžiau jį įsirengti dar prieš prasidedant karščiams.
Uošvis pagyrė mus už protingą pirkimą, o vyras atrodė lyg žvaigždė ant Kalėdų eglutės. Retai kada žinodavau luiokus iš savo tėvo. Neslėpsiu, man taip pat buvo malonu girdėti Kęstutį sakant, kad tai vis mano nuopelnas.
Užmiesčio namą paveldėjau iš savo tikrojo dėdės. Kelerius metus jame dariau remontą, pakeista elektros instaliacija, sudėtos naujos grindys, nupirkta visa reikalinga įranga ir baldai. Viskas šiame name atlikta su meile ir mano pačios rankomis, nes išlaidos dengiamos iš mano kišenės. Tą dieną akimis perbėgau kambariu, kuris buvo toks jaukus ir patogus, mintyse džiaugiausi, kad pagaliau po poros savaičių galėsime persikraustyti visai vasarai. Uošvė visiškai nenorėjo suprasti mano užuominų, kartodama, kad gyvenimas užmiestyje – tai tobulas pasirinkimas.
— Lina, tu teisi! Mes su Vaidotu čia gyvename kaip rojumi nuo triukšmingo miesto.
Viduje augo įtampa. Nuo žiemos mano vyro tėvai gyveno mano namuose, nes bute gyventi jiems nebepatogu, o pensijoje troško būti arčiau gamtos. Jorūnė Petrauskienė paspaudė Kęstutį, jis, savaime suprantama, spaudė mane, tad leidau jiems gyventi iki vasaros. Vėliau sužinojau, kad jie dažnai pasikviečia svečių – jaunesnysis vyro brolis su šeima taip pat gali dienų dienas gyventi pas mus. Man tai visiškai nepatiko, ypač kai dar ir moku visas komunalines paslaugas, ir abudu su vyru tėvams nuvežame maisto. Kantrybė trūko, kai uošvė pasakė, kad jai trūksta baseino, ir paprašė sūnaus jį nupirkti, o tas sutiko. Išsivedžiau vyrą į kitą kambarį.
— Brangusis, nejaugi pamiršai, kad mūsų atostogos prasideda po dviejų savaičių? Nejau nemanai, kad jau metas pranešti tavo tėvams ir prašyti sugrįžti į namus? Mano užuominos tavo mamai nepadeda.
— Lina, juk dar yra laiko. Kam skubėti?
— Ką reiškia „yra laiko“? Čia dar viską reikia sutvarkyti ir savo daiktus pervežti. Pasakyk, prašau, savo mamai, kad reikia ruoštis, užuot kvietus svečių.
Tuo metu įžengė uošvė. Niekada nemanau, kad ji gali klausytis mūsų pokalbio.
— Pažiūrėkit, koks svarbus žmogus! Prakalbo!
— Nežinojau, kad klausotės mūsų?
— Taip! Turiu žinoti, ką mąstai!
— Na, puiku. Jūsų sūnus neskuba kalbėti, o man kartoti nereiks, galite pradėti ruoštis.
— Nieko panašaus! Net nesvajokit! Jaunieji gali ir pakentėti, o mums, seniems, reikia komforto.
Kęstutis visą tą laiką tylėjo, manęs negynė, priešingai, paskui pasakė, kad aš klystu ir reikia jo mamos klausyti. Tą akimirką suvokiau, kad jie man svetimi žmonės, neturim nieko bendro, ir nebesinori priklausyti šiai šeimai.
— Žinote ką? Duodu jums tiksliai 15 minučių susirinkti daiktus, ir tada tiesiog kviesiu policiją.
Uošvė pradėjo rėkti, uošvis bandė mane įkalbėti, o vyras tylėjo.
— Nešvaistykit laiko, jums liko tik 12 minučių. Ir dar. Kęstuti, tu taip pat gali išvykti, aš pateiksiu skyrybų prašymą.
— Kodėl taip kategoriškai? Nejau dėl tokių smulkmenų suardysime šeimą?
— Taip, skyrybų. Reikėjo ne mamos klausyti, o būti su žmona vienam lygmeny. Pavargau, noriu gyventi viena. Adieu.
Užsidarius durims po artimųjų išėjimo, supratau, kad dabar aš pati esu savo gyvenimo šeimininkė, ir niekas manęs nebevaldys. Pajutau laisvę.