Įžūli anyta lankėsi kaip namuose — kol neparuošiau jai “atsakomojo priėmimo

Kartais gyvenimas susiklosto taip, kad namų priešas tampa ne svetimas žmogus, o uošvė su maloniu šypsniu ir įtartinų kotletų. Mano vardas Gabija, esu ištekėjusi antrus metus ir, kaip sakoma, viskas buvo gerai… kol jo mama nepradėjo per dažnai „šildyti mūsų židinio“. Be to – taip užsispyrusiai, kad net paštininkas lankėsi rečiau nei ji.

Aš stovėjau virtuvėje, ruošdavau maistą, kai staiga – skambutis. Atidarau duris. Žinoma, kas dar – Aldona Petronė, mano uošvė.

„Gabijele, labas, padariau kotletų! Iš lydekos! Šviežiausių!“ – ji linksmai įteikia plastikinį konteinerį.

Aš atsidūsau. Aš ir vyras žuvies nemėgstame nuo vaikystės. Mane jos darželyje perdože, o vyrui tėvas buvo žvejys, tai jis paauglystėje vos žiaunų nepaleido nuo amžinosios menkės ir karosų. Apie tai kalbėjome. Ne kartą. Bet uošvė tarsi tyčia ignoravo.

„Aldona Petronė, mes gi nevalgome žuvies… Juk tai žinote.“

„Na, gėrų dalyką gi neišmesi! Gal kam nors prireiks! Pažįstate kam duosit!“ – atsiprašinėjo ji.

Bet tai buvo ne tik dėl tų prakeiktų kotletų. Ji lankydavosi vis dažniau. Be perspėjimo. Be paskambinimo. Įsiverždavo kaip šeimininkė ir pradėdavo savo „apžiūras“:

„Oi, kas čia už sūris? Tokio neteko ragauti, nupjausiu sau gabalėlį. Ir dešrelių paimsiu, vistiek į parduotuvę eisi. O aš jums, beje, žuvies atnešiau – reikia dalintis!“

Su kiekvienu vizitu jos apetitas augo. Ir vieną dieną ji atėjo ne viena, o su drauge. Be skambučio. Be prašymo.

„Prie poliklinikos buvom – nusprendėme užeiti pasišildyti. Pavaišinsi kavytės?“

Kol aš sustingusi žiūrėjau į slenkstį, uošvė jau laisvai naršė šaldytuve, išsitraukė uogienę, sūrį, sausainius, o jos draugė jau patogiai įsikūrė prie stalo.

Jaučiausi svetima savo pačios namuose. Vyras tik rankas ploždavo – sakydamas, „mama, ji gi gera“. Gera? Aš mačiau, kaip ji po paltu slepia mūsų ananasą. Tai jau buvo ne pagalba, ne rūpinimasis – tai buvo įžūli okupacija.

Tada sugalvojau planą. Švelnų, bet tikslų. Kitą dieną pasiėmiau savo draugę Eglę, nusipėrkome ašriausių virtinukų, kokius tik radome, ir be perspėjimo nuėjome pas Aldoną Petronę.

„Sveiki, mes čia šalia vaikštinėjome, nusprendėme užeiti! Virtinukų jums atnešėm – paragaukite“, – šypsausi, įspraudama konteinerį jai į rankas.

Uošvė išblyško. Ji virtinukų nekenčia. Vieną kartą pabandė ir nuo to laiko vadina juos „žaliais žiurkėnais su ryžiais“.

„Atsisėskite, paieškosiu, kas jums gardžiausio pasiruošę“, – sakau ir einu prie jos šaldytuvo.

Ištraukiu plovą, „Šaltąją šakutę“, tortą – viską išdėlioju ant stalo. Eglė jau plyšo nuo juoko.

„Oi, Aldona Petronė, jūs neprieštarausite? Aš juk atnešiau jums virtinukų, reikia ir pasidalinti!“ – pridedu su apsimestiniu nekaltybumu.

Aldona Petronė sėdėjo lyg įkalta. Žodžių nerado. Matėsi, kad suprato. Suprato, kaip jaučiasi, kai tavo namuose šeimininkauja be leidimo.

Aš išėjau, padėkodama už „šiltą priėmimą“, ir pažadėjau užeiti dažniau.

Nuo to laiko viskas pasikeitė. Uošvė skambina iš anksto, jos vizitai tapo retesni, kuklesni. Ji net pradėjo nešti mums tai, ką mes iš tikrųjų mėgstame. Ir nė žuvies. Kartais tiesiog – su žmonėmis nereikia pyktis. Reikia tik parodyti jiems veidrodį.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 + seven =

Įžūli anyta lankėsi kaip namuose — kol neparuošiau jai “atsakomojo priėmimo