Jam 12, jam 22, mamai 32: Vakar tapo mamos vyru, šiandien ji sužinojo.

Aistė — 12, Laurynas — 22, mamai Laimai — 32. Laurynas vakar tapo mamytės vyru. Šiandien jie Aistei apie tai pranešė.

Mergaitė užsidarė savo kambaryje ir visą dieną neišėjo. Jie kvietė ją, mama priėjo prie durų, siūlė eiti kartu į kiną, atrakcionus, parką, pas svečius. Ji atkakliai tylėjo. Gulėjo ant savo sofos. Pirma verkė. Paskui užmigo. Po to tiesiog žiūrėjo į lubas ir mąstė. O vakare labai norėjosi valgyti, tad ji pati išėjo.

Keletą metų priprato. Reagavo priešiškai į kiekvieną mamos žodį. Paniekinamai iškreipdavo veidą, kai juos stebėdavo kartu. Drąsiai atsikirtinėjo, buvo šiurkšti, neapkentė.

Mamos jaunesnė sesuo bandė su ja kalbėtis. Nepavyko. Galvojo apie pabėgimą iš namų. Ir vieną kartą tikrai pabėgo. Iki nakties tūnojo greta esančiame name ant laiptų, vedančių į palėpę. Vėliau sušalo ir nuėjo pas tą pačią mamos seserį.

Kai mama atvažiavo jos pasiimti, mergaitė jau buvo sušilusi ir pavakarieniavusi. Mamos rankos švelniai drebėjo, akys buvo ašarotos. Mama atvažiavo viena.

Į namus grįžo taksi. Ji matė mamos veido profilį. Mama atrodė senstelėjusi. O Laurynas buvo gražus.

Tada pirmąkart jis dingo mėnesiui. Mergaitė mamos nieko neklausinėjo. Mama jai nieko nesakė. Bet namuose viskas buvo kaip seniau. Tik juodu. Net po truputį santykiai sušilo. Ir mergaitė nurimo.

Po to Laurynas vėl pasirodė bute. Jaunas mamos vyras. Ir mergaitė susitaikė su tuo, kad jis į jų gyvenimą atėjo visam laikui.

Aistei — 18, Laurynui — 28, mamai — 38. Kartą Aistė perdavė jam peilį per stalą. Jie pietavo. Ji tyčia šiek tiek ilgiau nei įprasta sulaikė savo ranką jo rankoje. Žiūrėjo tiesiai į akis. Ir jis žiūrėjo tiesiai į jos akis. Mama nublanko ir nuleido galvą. Visi baigė valgyti tyliai.

Paskui mamos nebuvo namie, Aistė priėjo prie Lauryno, priglaudė kaktą prie nugaros ir sustingo. Jis akimirkai sustingo, atsitraukė, švelniai ją stumtė už pečių ir paprašė nevaizduoti kvailės.

Ir ji susinervino. Kodėl, kodėl, kodėl?! Ką tu joje radai?! Ji gi sena! Ant kaklo pilna raukšlių, nejaugi nematai? Kam tau sena moteris?!

Jis atnešė vandens, pasodino ją į fotelį, užklojo antklode. Ir išėjo, trenkdamas durimis. Aistė sėdėjo apsiašarojusi, bandydama sulaikyti ašaras ir suprato, kad reikia keltis į bendrabutį arba išsinuomoti butą. Ją ką tik atstūmė kaip kačiuką. Nepaiso. Užgavo. Stumtelėjo.

Laurynas buvo gražus. Ji apie jį sapnavo. Jis nebegrįžo namo. Mama tylėjo. Jie abi vaikščiojo po namus kaip šešėliai.

Laurynas grįžo po kelių dienų. Mamos nebuvo, vėl buvo viena. Sėdėjo virtuvėje prie stalo, gėrė arbatą ir rašė konspektą. Jis priėjo prie stalo, jai sustingo širdis. Atsisėdo priešais ir, žiūrėdamas į akis, pavargęs pasakė: myliu tavo mamą, priimk tai, ne tave, tavo mamą, ir būkime nebegrįžti prie šito, negadinkime vienas kitam nervų, juk esi didelė mergaitė.

Ir nė karto nenuleido akių, kol kalbėjo.

Didelė mergaitė visą naktį gulėjo su sausomis akimis ir tuščia galva, o ryte susidūrė su Laurynu ir mama virtuvėje. Jie bučiavosi. Ją aptamsėjo akyse, vos spėjo įbėgti į vonią.

Atsirado vieta bendrabutyje. Mama prašė sugrįžti. Po kurio laiko davė pinigų butui.

Aistei — 25, Laurynui — 35, mamai — 45. Kaip keista, santykiai beveik susitvarkė. Ji atvažiuodavo į svečius. Visi kartu pietaudavo, kalbėdavo ir juokdavosi. Mamos sesuo vieną kartą pasakė jai: ačiū Dievui, kad užaugai.

Mama buvo laiminga, rami, Laurynas vis dar buvo gražus. Ne, jis buvo labai gražus. Per daug. Ji pastebėjo, kad visus savo gerbėjus lygina su juo. Ir ši mintis jai nepatiko.

Tada atsitiko nelaiminga meilė. Beviltiška. Jis buvo vedęs ir nesiruošė palikti namų. O ji įsimylėjo. Laukė jo prie darbo. Verkė. Nenorėjo būti „žmona per pietų pertraukas“. Viskas vyko kartėlė, skausmingai. Jis vežė ją prie jūros. Dovanojo dovanas. Stebėjosi, nejaugi to jai maža? Nejaugi būtina viską įtraukti į kažkokį formatą, prieš tai einant su nuotakos skraiste? Jis jau turėjo tai. Net didžiausia meilė tampa nuobodžiu renginiu, kai žmonės nuolat mato vienas kitą sprendžiant buitines problemas.

Ji nesutiko, užsispyrusiai kratė galvą. Prisimindavo, kaip mama bučiuodavo vyrą virtuvėje. O ji, kvailė, bėgdavo į vonią, kur iškėlė pykinimą. Kaip ji nesuprato, kad gyvenimas dviese gali būti kitoks? Gražus. Ramus. Tikras.

Tą metu ją stipriai kratė. Retai lankėsi namuose. Kelis kartus susitiko su mama kavinėje, kelis kartus užsuko pas juos. Mama šiek tiek sumažėjo. Suprantama — mama visada labai rimtai prižiūrėjo save. Ji vis dar turėjo gražų vyrą, o ji, suaugusi ir jau viską suprantanti, pagaliau pajuto savo mamą.

Aistei — 28, Laurynui — 38, mamai — 48. Atsirado darbas kitame mieste ir ji išvažiavo. Tiksliau, darbą kitame mieste ji ieškojo pati. Gelbėjosi nuo ankstesnių sunkių santykių, kurie atėmė beveik trejus metus iš jos.

Naujoje vietoje apsiprato. Nusiramino. Netgi užmezgė romantiškus santykius su kolega. Nevedusiu ir simpatišku. Atrodė, kad reikia ištekėti ir gimdyti vaikus. Ir kažką nuspręsti savo gyvenime.

Laurynas atvyko į komandiruotę jos naujame mieste. Jie ėjo pietauti kartu. Jai buvo lengva ir linksma. Ji detaliai papasakojo apie savo naują gyvenimą, klausinėjo apie darbus, mamą. Jis atsakė. Ji pašliaukė į jo rankas ir aštriai, fiziškai, pajuto, kaip norėtų, kad jis ją apkabintų…

Atrodė, jis suprato. Nutilo. Rinko žodžius. Bijėjo įžeisti. Vis dėlto pasakė. Jis myli ją, mažą įnoringą mergaitę, jis žino ir jaučia jos skausmą, nuoskaudas, troškimus, jie visada bus geriausiais draugais, ir ji visada galės tikėtis iš jo pagalbos.

Abu jautėsi nepatogiai. Ji papurtė galvą ir nusijuokė: ką gi ji iš tiesų iš jo nori?

Paskui jis paskambino ir pasakė, kad mama susirgo, laukia jos. Ji iškart paskambino mamai, kurios balsas buvo pavargęs, bet energingas. Žinoma, mano mergaite, gali atvažiuoti savaitgaliui. Ne šiam, taip, daryk savo reikalus. Grįžk kitam. Taip, labai norėčiau tave matyti, labai pasiilgau. Ar atleidi man, netikėtai paklausė mama. Na, ar atleidi už jį? Jis tau patiko, pastebėjau ir iškart supratau. Ir aš šimtą kartų gailėjausi, kad taip viskas susiklostė. Prašau atleisti, nenorėjau tavęs skaudinti…

Tada jis dar kartą paskambino jai ir pasakė, kad mama yra ligoninėje. Ir reikia važiuoti. Dvi jos komandiruotės dienos, ir ji atvyks. Dvi dienos — tai ne ilga, tiesa? Ne ilga, atvyk, bus padaryti tyrimai ir diagnozė.

Ji atvyko. Mamos jau nesulaukė. Laurynas stovėjo ligoninės koridoriuje su tuščiomis akimis. Gražus ir tarsi iš kito pasaulio. Sunkiai pažvelgė į ją. Ir nusisuko į langą.

Po laidotuvių vaikščiojo po butą kaip vaiduoklis. Perkraustė daiktus, ėmė plauti švarius indus, kavas virė po keletą kartų ir išpildavo atvėsusį arbatos likutį, nuvalė langus.

Laurynas taip pat rado kuo užsiimti. Grįždavo pavėluotai iš darbo. Nevakarieniauja. Ramiai prigūdavo į miegamąjį.

Kartą, kai jo nebuvo, ji pažvelgė į miegamąjį. Jautė mamos kvepalų ir buvusios laimės kvapą. Stipriau dūrė širdį, kai pamatė mamos nuotraukas komode, ant sienos… Greitai užvėrė duris.

Galvojo, kad taip ir nesuprato jų. Galvojo, kad ir neatras…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen + 1 =

Jam 12, jam 22, mamai 32: Vakar tapo mamos vyru, šiandien ji sužinojo.