Jauna moteris su butu svajoja ištekėti…
„Na, dar viena ištekėjusi. Vienu laimingesniu žmogumu pasaulyje daugiau. Kad išgyventumėte iki auksinės vestuvių!“ – tarė Galina Ivanovna, buhalterijos vadovė, vyriausia tiek amžiumi, tiek pareigose, pakeldama šampano taurę.
„O kodėl taip mažai? Tegul gyvena iki deimantinių!“ – garsiai pridūrė energinga Tatjana.
„Ištekėjus nebūtų kur nuskęsti,“ – liūdnai atsidusė valytoja tetušė Pašą, stovėjusi durų praeityje. „Šiandien susituokia, o po metų jau girtas kaip kiaulė. Oi, mergaitės, kodėl jums vienoms taip gerai gyventi?“
„Tetušė Pašą, eikite jūs…“ – užsirūstinta nusibraukė Tatjana. „Jei jums nesisekė su vyru, nereiškia, kad ir kitoms ištekėti neverta. Mūsų Laimutei pasisekė – ir gražus, ir su mašina, ir perspektyvus. Klausyk, Laimute, nieko, būk laiminga!“ – Tatjana išgėrė šampano taure.
Laimutė grįžo iš savaitės atostogų, paimtų vestuvių proga. Atnešė saldainių, šampano, kad su buhalterėmis švęstų savo ištekėjimą. Ji šypsojosi ir švietė kaip nuvalytas samovarėlis, bet šiek tiek nervinosi. Žinoma, perspėjo naujai atsiradusį vyrą, kad užtruks valandėlę, reikia „pasistengti“ prieš kolektyvą. Bet praėjo jau trečia valanda, atneštas šampanas seniai išgertas, nubėgo į parduotuvę papildomai, ir, atrodo, kolektyvas namo skubėti neskubėjo. Vyras siuntinėjo žinutes, klausė, kada žmona grįš, kad pasiilgo ir pasiruošęs atvažiuoti į pagalbą.
„Gerai, mergaitės, linksminkitės. Stalą sutvarkysim, o ryte aš jums nuplausiu,“ – tarė tetušė Pašą.
„Eikite namo, tetušė Pašą, nesijaudinkite, mes patys sutvarkysime,“ – pažadėjo Galina Ivanovna. „Mergaitės, išgersim paskutinį. Jau laikas ir mums namo. Belieka tik Sonę ištekėti, ir bus pilnas komplektas.“
„Tikrai, Sonė, kodėl tu taip užsibejai mergautoj? Atrodai graži, butas yra. Niekas nepatinka ar princą lauki?“ – pagriebė jau gerokai įkaitusi Tatjana.
„O butas čia prie ko?“ – paklausė Sonė.
„Kaip tai? Kiek tau metų? Tavo amžiuje aš jau turėjau du vaikus, o Steponas jau į mokyklą ėjo. Su vyru visko buvo. Iki skyrybų kelis kartus lėkė. Bet pasakiau — pagimdei, tai išauklėk vaikus, o tada varyk, kur nori. Ir štai jis dabar pas mane kaip…“ – Tatjana parodė kumštį.
„Išteka dėl ko? Ar iš aistros, ar dėl nekalto nėštumo. Aistra greit praeina, prasideda pilkios dienos. Apie vaikus aš išvis tylėsiu. Nuo bemiegių naktų kaupiasi irzulys, prasideda barniai. Pažiūrėk, ir jau išsiskyrę. Jei vyras padorus, paliks butą žmonai ir vaikams, o pats mėgausis laisve nuomojamame bute ar bendrabutyje. Nelabai ilgai. Draugai jau visi susituokę, niekur nebeliks pabėgti. Tada ir pradeda žiūrėt į šalį – ar nėra netolimų vienišų moterų, neapsunkintų vaikų. Juk pabėgo nuo savų vaikų ne tam, kad augintų svetimus. Ir štai tu – tokia, kaip reikia: jauna, svajojanti ištekėti, dar ir su savo butu. Grynas lobis. Tai ir stebiuosi, kodėl tu dar viena.“
„Kažkaip keistai tu viską matai,“ – įsižeidusi tarė Sonė. „Aš tik prideru išsiskyrusiams ir benamiams? Trisdešimt jau ne švyti susitikti vyrą be alimentų, taip?“
„Neklausyk jos, Sonė, ji girtuoklė, kalba nesamones. Vyrai dabar neskuba šeimos kurti. Karjerą stato. Nors, užsibejai tu mergautoj,“ – atsidusė Galina Ivanovna. „Nieko, tai mes pataisysime.“
„Na, aš gi apie tą patį!“ – pagriebė Tatjana. „Sėkmingi ir vieniši vyrai žino savo vertę, ieško jaunesnių ir gražesnių. O išsiskyrusieji nėra tokie išrankūs. Jiems svarbu, kad žmogus geras ir su butu. Negi visą gyvenimą po nuomojamus kambarius šliaužt ar su mama gyventi?“
„Visiem skirtingas likimas. Vieniems lemta anksti ištekėti, dar ir ne vieną kartą. O kiti laimę sutinka vėlai. Nieko baisaus. Mano pažįstamos sūnui jau trisdešimt šešeri, nė karto nevedęs, kiek žinau. Protingas, išsilavinęs, gerai uždirba, bet su moterim nesiseka,“ – pasakė Galina Ivanovna.
„O kas, serga ar geria, kad niekam netiko? Dar reikėtų jo orientaciją patikrinti, nes gali pasirodyti…“ – Tatjana pastebėjo Galinos Ivanovnos įspėjamą žvilgsnį. „O ką? Mano draugė…“
„Tatjan, u”Ko gero, meilės istorijos pradžia ne visada būna tobula, bet svarbiausia – kad laimės likimas susitinka mums tada, kai tikrai esame tam pasiruošę.”