Jauna moteris, turinti savo butą, svajoja ištekėti…
“Na va, dar viena ištekėjo. Viena laiminga žmogiau pasaulyje daugiau. Linkiu išgyventi kartu iki auksinės vestuvių!” – tarė Galina Ivanovna, buhalterijos vadovė, vyresnė tiek pagal pareigas, tiek pagal amžių, pakeldama šampano taurę.
“Kodėl taip mažai? Tegul išgyvena iki deimantinių!” – garsiai pridūrė judri Tatyana.
“O kad tik ištekėjus neprapultum,” – liūdnai atsidusė valytoja teta Paša, stovėjusi prie durų. – “Šiandien susituokė, o po metų jau girtuokliauja. Oi, mergaitės, kodėl jums vienoms taip gerai gyventi?”
“Teta Paša, eikit jūs…” – su pykčiu atsisuko nuo jos Tatyana. – “Jei jums nesisekė su vyru, nereiškia, kad ir kitos neturėtų tekėti. Mūsų Lizei pasisekė. Gražus, su mašina, perspektyvus. Nesiklausyk, Lize, nieko, būk laiminga!” – Tatyana atsveikino šampano taurę.
Liza grįžo iš savaitės atostogų, paimtų vestuvių proga. Atsinešė saldainių, šampano, kad su buhalterijos kolegėmis pasidžiautų savo ištekėjimu. Ji šypsojosi ir spindėjo kaip išblizgintas arbatinukas, bet šiek tiek nervinosi. Žinoma, perspėjo naujai apsišventusį vyrą, kad vėluos valandą, reikia pasidalinti su kolektyvu. Bet praėjo jau trečia valanda, atsineštas šampanas seniai išgertas, nubėgo į parduotuvę papildomai, ir atrodė, kad kolektyvas nesiruošė skirstytis po namus. Vyras siuntė žinutes, klausė, kada žmona grįš, kad pasiilgsta ir pasiruošęs atvažiuoti ją “gelbėti”.
“Gerai, mergaitės, linksminkitės. Stalą sutvarkysime, o ryte jau nuplausiu,” – pasakė teta Paša.
“Eikit namo, teta Paša, nesijaudinkit, viską sutvarkysime,” – pažadėjo Galina Ivanovna. – “Mergaitės, išgerkime paskutinį. Jau laikas ir mums namo. Belieka tik Sonę ištekinti – ir bus pilnas komplektas.”
“Tiesa, Sonė, kodėl tu taip užsibėgei mergauti? Atrodai graži, su butu. Niekas nepatinka, ar princą lauki?” – tuoj pat pridūrė jau gerokai apsvaigusi Tatyana.
“O ką čia butas turi?” – paklausė Sonė.
“Kaip ką? Kiek tau metų? Aš tavo amžiuje jau turėjau du vaikus, o Stepukas jau į mokyklą ėjo. Su vyru visko buvo. Iki skyrybų pora kartų beveik prieita. Bet pasakiau: pagimdei – išauklėk vaikus, o po to veržkis, kur nori. Štai jis pas mane kur,” – Tatyana parodyo kumštį.
“Išteka dėl ko? Ar dėl aistros, ar dėl “užbėgimo”. Aistra greitai praeina, prasidedė pilkos kasdienybės. Apie vaikus aš išvis nekalbu. Nuo bemiego naktų kaupiasi susierzinimas, prasideda kivirčai, tai, ana. Pažiūrėk – ir išsiskyrė.
Jei vyras padorus, paliks butą žmonai ir vaikams, o pats mėgausis laisve nuomojamame bute ar bendrabutyje. Bet neilgam. Draugai visi susituokę, pas ką nėra pabėgti. Tada jis pradeda žiūrėti aplink – ar nėra netoliese vienos laisvos moters, neapkrautos vaikais. Juk pabėgo nuo savų vaikų ne tam, kad augintų svetimus. O štai tu – kaip tik tokia, jauna, svajojanti ištekėti, dar ir su savo būstu. Tiesiog lobis. Todėl ir stebiuosi, kad tu dar viena.”
“Kažkaip keistai tu manai,” – įsižeidusi tarė Sonė. – “Aš tinku tik skyrybininkams ir benamiams? Trisdešimties jau nebesužibėsiu sutikti vyro be alimentų, taip?”
“Nesiklausyk jos, Sonė, ji gėrusi, kalba nesamones. Vyrai dabar neskuba šeimą kurti. Karjerą stato. Nors, užsibėgei tu mergauti,” – atsidusė Galina Ivanovna. – Nieko, mes tai pataisysim.”
“Štai, aš apie ką kalbu?” – tuoj pat prisidėjo Tanya. – “Sėkmingi ir vieniši vyrai žino savo vertę, ieško jaunesnių ir gražesnių. O skyrybininkai nėra tokie išrankūs. Jiems svarbu, kad žmogus būtų geras ir su būstu. Negi visą gyvenimą klaustis po nuomojamais kambariais ar su mama gyventi?”
“Visų likimas skirtingas. Vieniems lemta anksti ištekėti, o kart”Paaiškėjo, kad tas susirėmimas parduotuvėje buvo neatsitiktinis – jų likimai jau buvo suversti vienas prie kito, ir dabar jie abu žinojo, kad meilė gali kilti net iš pačios keisčiausios pradžios.”