Ji išgerai jos priėmė – jie dingo pasiėmę viską: kaip senjorė tapo sukčių auka

Kai kurie dalykai tiesiog nesigaudo galvoje, net jei gyvenime nemažai patiries. Kodėl vieni su amžiumi tampa išmintingesni, o kiti – tiesiog įžūlesni? Kodėl kai kuriems geras darbas sukelia ne dėkingumą, o norą tuo pasinaudoti? Ši istorija – ne išgalvota, o karti tiesa. Tai mano vasarnamio kaimynės, Onos Petronės, istorija. Moters pagyvenusio amžiaus, su šiltą širdį ir, kaip paaiškėjo, pernelyg naivia siela.

Ji gyvena viena, privačiame name Kauno priemiestyje. Namas senokas, bet jaukus, tvarkingas. Šalia pagrindinės pastatytas nedidelis dviaukštis pastogėnamis, kurį ji nuomodavo. Prieš pandemiją turėjo pastovius nuomininkus: studentus, darbininkus, tiesiog žmones, ieškančius laikinos prieglobsčio. O pastaraisiais metais – tai stovi tuščias, tai kas nors apsigyvena mėnesiui ar dviem.

Kartą paskambino man džiaugsmingu balsu:

– Rūta, nebesiųsk nieko, jau radau nuomininkų! Jauna šeimyna, mandagūs, iš rajono atvažiavę. Sakė, į miestą persikelia, darbo ieško, pinigų ir maisto neturi, bet žada, kai įsikurs, viską atsiskaitys.

Aš susirūpinau. Kažkas šiame pasakojime kėlė abejonių, bet nesinorėjo kišti nosį. Tik gūžtelėjau pečiais ir palikau taip. Bet po savaitės Ona Petronė vėl paskambino – šį kartą ašaroj.

Paaiškėjo, kad šiuos du jai “parekomendavo” gatvės kaimynė – sakė, geri vaikinai, būsto ieško. Atvažiavo su kuprinėmis, sakė, likusius daiktus parsiveš brolis iš kaimo. Kol kas – nei maisto, nei patalynės, nei indų, net puodelio. Ona Petronė juos gailėjo. Priėmė. Dovanojo visko, ko reikėjo: ir antklodžių, ir lėkščių, ir puodų, net tris skardinės mėsos skardines iš lentynos ištraukė – “pirmoms dienoms”.

Jie pažadėjo, kad po savaitės atvažiuos brolis, parsiveš daiktus ir pinigus, o jie abu jau beveik susirado darbą – žmona maisto prekybos parduotuvėj, vyras statybose. Skambėjo per daug įtikinamai.

Po poros dienų “žmona” papasakojo, kad pradėjo stažuotis parduotuvėje, kad viskas gerai ir po poros dienų gaus pirmąją algą. O “vyras” išvažiavo “į miestelį” pas brolį parsivežti daiktų.

Praėjo savaitė. Niekas negrįžo. Telefonai neatsiliepia. Ona Petronė iš pradžių nerimavo, skambinėjo kasdien, galvojo – gal įvyko nelaimė. Bet trečią dieną ją apšvietė liūdna mintis: ją apgavo. Paprasčiausiai suklaidino.

Ta pora savaitę gyveno jos pastogėnamyje, valgė jos maistą, naudojosi jos daiktais, šildėsi jos elektra – ir dingo. Iš esmės, tai buvo gerai suplanuotas apgavystės scenarijus. Žmonės ieško vienišų pensininkų, pasinaudoja jų gailesčiu ir per savaitę gauna maksimumą – nemokamai.

OBet labiausiai Oną Petronę sužeidė ne prarasti indai ar maistas, o tai, kad dar kartą kas nors išdrįso pažvengti iš jos geros širdies.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × four =

Ji išgerai jos priėmė – jie dingo pasiėmę viską: kaip senjorė tapo sukčių auka