Gegužės 12 d.
Aš iškeitiau anūkus į seną šunį, o paskui tylomis užkasiau savo kaltę.
“Aušra, atitrauk savo berniuką! Jis iš proto varo mano vargšą Beną!” – susierzino Laima, rodydama į susikimusį šunį, gulintį kėdėje. “Aš gi aiškiai sakiau: pasiimk savo velnioką tuoj pat!”
Aušra, nublankusi, nusivedė mažą Domuką į šalį ir tyliai sušnibždėjo: “Atsiprašau, zuiki.”
Iš miegamojo išėjo Domas-senjorius, nuvaręs kaktą:
“Kas čia vėl? Jūs savo riksmais man neleidžiate dirbti!”
“Aha, jam trukdoma dirbti!” – su ironija sureagavo motina. “O mano Benas, beje, paskutines dienas nugyvena, o jūs čia su savo rėkimais ir pampersais! Baigta! Gyvensit atskirai! Juk nesiruošiat man ant kaklo amžinai sėdėti?”
“Mama, kam taip? Mes gi nesėdime ant tavo kaklo! Pirkome maistą, Aušra namų ruošiasi…”
“Man nerūpi! Aš savo nugyvenau, o jūs sau gyvenimą susikurkit! Kraukitės. Jums trys dienos!”
Domas pykčiai žvilgtelėjo į seną šunį ir tylėdamas išėjo į kambarį. Aušra priėjo pie lovytės, kur miegojo šešiamėniai dvyniai, atsisėdo šalia ir nesulaikė ašarų.
“Išvažiuosim šiandien,” – tarė vyras, apkabindamas ją per pečius.
“Bet kur, Domai? Mes neturime nei pinigų, nei buto…”
“Kęstutis man paliko raktus, išvažiavo į komandiruotę. Ten pagyvensim, o aš susirasiu papildomą darbą. Mes susitvarkysim, Aušra, pažadu.”
Ji tik linktelėjo ir pradėjo rinktis daiktus. Atsisveikinant Laima net nepaėjo – tik garsiai sušuko iš virtuvės:
“Nusprendėt išsikraustyti? Na ir kilimėlis po kojom!”
Bet likimas parengė jiems visai kitokį kelią. Taksi, vežusį juos pas draugą, pilnu greičiu atsitrenkė į kitą mašiną. Domas ir vaikai žuvo akimirksniu. Aušra išgyveno, bet atsidūrė reanimacijoje sunkiausioje būklėje.
Ji gulėjo komoje beveik du mėnesius. Tik vieną niūrų, drėgną dieną jos akys privertė. Pirmas, ką ji pamatė – buvo Laima.
“Aušryt, mano saulužėle! Dieve, tu atsigavai…” – lūpomis prispaudė prie jos delno.
“A… kas jūs?” – vos girdimai sušnibždėjo Aušra.
“Mama…” – nuslėpė uošvė, vos laikydamasi nuo virpėjimo.
Laima nutylėjo apie tragediją. Pasakė gydytojui, kad Aušra neteko atminties, ir paprašė jai nieko nepasakoti. “Dar ne laikas,” – nusprendė ji. Domuo ir vaikų daiktus ji išmetė, nuotraukas paslėpė į dėžę viršutinėje spintos dalyje. Ji norėjo viską atgal, kažkaip pataisyti.
Aušrą išrašė. Namuose ji lėtai atgavo jėgas. Vienintelis žmogus, šalia kurio jautėsi saugi, buvo masažuotojas Saulius. Su juo jai buvo ramu, tik jam ji šypsojosi nuoširdžiai. O Laima… jai Aušra nepasitikėjo, jautė kąO Laima… jai Aušra nepasitikėjo, jautė kažką svetimo, šalto jos prisilietimuose, lyg kiekvienas judesys talpintų paslėptą melą.