Jam buvo tik šešiolika, kai jis parsivedė ją namo… Mergaitę, jau seniai ir tvirtai nėščią, ji buvo už jį metais vyresnė.
Lina mokėsi toje pačioje kolegijoje kaip ir jis, tik kitoje programoje. Kelias dienas Andrius stebėjo, kaip nepažįstama mergina, susigūžusi kampe, tyliai verkia. Nuo jo akių neišsislapstė nei būdingas, jau įžymus pilvas, nei ta pati (jau dvi savaites) suknelė, nei tuščias, beviltiškas žvilgsnis.
Kaip paaiškėjo, jos istoriją žinojo beveik visi… Žymaus miesto žmogaus anūkas su ja susitikinėjo, o paskings tiesiog dingo, išvykęs, tariamai į verslo reikalus, į kitą apskritį. Jo tėvai jos net nenorėjo pažinti. Tai jai ir pasakė atvirai.
O savo šeima, tarsi viduramžiais, bijodami „gėdos“, ją išmetė iš namų ir patys išvažiavo į sodą. Kas Liną gailėjo, kas už nugaros kone šaipėsi.
„Pati kaltos. Reikia galvoti, ką darai!“
Andrius negalėjo tiesiog stebėti – jis viską apsvarstė ir priėjo.
„Lengva nebus, bet baik verkti. Siūlau ateiti pas mane. Mes susituoksime. Bet iš karto perspėju – nemoku meluoti ir jokių meilių kalbų tau ar vaikui nesakysiu. Tiesiog būsiu šalia ir pažadu, kad viskas bus gerai.“
Lina nusivalė ašaras ir pažvelgė į berniuką. Ką čia pasakysi… Paprastas vaikinas, be jokio prabangumo. O ji svajojo apie visai kitokį jaunikį! Bet jos padėtyje pasirinkimo neliko, ir Lina nusileido kartu su juo.
Tėvai buvo šoke, mama maldavo Andrių atsigalvoti, bet jis buvo ryžtingas ir aiškino:
„Mam, nepergyvenk, viskas bus tvarkoj. Turiu dvi stipendijas – paprastą ir socialinę. Pradėsiu dirbti, išsiversime!“
„Bet tu gi norėjai toliau mokytis!“
„Na ir kas? Mes gi čia gyvenam normaliai. Tėvas visą gyvenimą fabrike, tu parduotuvėje. Ir be aukštojo išsimokslinimo žmonės kažkaip gyvena. Mam, tai gi ne pasaulo pabaiga!“
Lina apsistojo Andriaus kambaryje. Jis jai atidavė savo lovą, o pats „persikėlė“ į nepatogų, sulankstomą kėdę. Penkias dienas ji buvo tyli kaip pelėda. Kaip šešėlis, ėjo su juo į kolegiją ir namo, kol staiga išsiliejo.
„Pavargo! Kodėl tavo tėvai žiūri į mane kaip į svetimą? Aš jiems nepatinku! Ir kodėl tu su manim nesi? Arba mokaisi, arba išeini!“
Andrius nustebo.
„O tau neatrodo, kad taip ir turi būti? Taip, tėvams tu nepatinki, bet jie tave priėmė ir nepykina. Žiūri kaip į svetimą? Tavo šeima tavęs išvis nematyti nenorėjo. O to vaiko tėvo tėvai? Kur jie? Mokausi – nes nenoriu būti išmestas po pirmo kurso. Be to, stipendijos nereikia prarasti. Išeinu? Dirbu, o žiūrėti su tavim verksmingas serijas man neįdomu.“
Lina užverkė.
„Kodėl taip kalbi?“
„Kaip? Perspėjau, kad nemeluoju. Beje, kada eisime į civilinę registraciją?“
„Negaliu gi taip eiti! Nupirk man gražią suknelę, su aukšta juosme, kad nesimatytų pilvas.“
„Ar tu sveika? Mes atnešime nėštumo pažymą, o kokią čia suknelę? Man dar reikės kaupti vežimėliui ir lopšyliui…“
Mama ėmė valerijoną, bet pamažu susitaikė ir vis dažniau žvelgdavo į mažų drabužių lentynas. Na, nieko tokio… Tegul gyvena, susituokia, o jie su tėvu padės. Tik ta mergina kažkokia nedėkinga – nepatenkinta Andriumi, jais, siaurais namais. Na, pagims, gal pasikeis į gerybę.
Tačiau Lina keistis nesiruošė. Kai Andrius, grįžęs nuo plovyklos, purvinas ir prakaituotas, atnešė į kambarį išretėjusį katę, ji paraudo iš pykčio ir sušuko:
„Ar tu kvailys? Kam mums ši plyšyta katė? Išmesk ją! Sakau – lauk iš buto!“
Bet Andrius atsakė:
„Ne, laukia kačiukų. Ji lieka čia, gali net nesivarginti pykti. Geriau užsikišk ir man pašildyk valgyt.“
„A, taip!“ – Lina beveik suriko.
„Rinkis! Ji arba aš! Ši katė irgi į mane žiūri kaip į svetimą!“
„Kam?“ – Andriaus veidą iškreipė išsišokęs nusistebėjimas.
„Aš savo namuose ir man nereikia nieko rinktis. Dabar tai mano katė, o jei tau nepatinka – gali drąsiai išeiti. Net mama manęs taip nekankino. Gal ir tau pats laikas nustoti žiūrėti į visus kaip į priešus?“
Lina raudo, pyko, pavydėjo liesai, nuplikusiai katei. Kur tas Andrius išvystė pilvą? Bet jis atsirado – katė tikrai laukė kačiukų.
Berniukas nuvargo, bet vos tik apgailestavimas užkliudo už sąmonės, Andrius jį išvarė. Nieko, jie išsilaikys. Lina pagims, nurims, o dar anksčiau juos nudžiugins katė. Pūkuoti kačiukai bet kurį nusodins į ramią ir šiltą nuotaiką.
Tačiau viskas pasisuko kitaip… Senelis, žymus miesto veikėjas, grįžo iš ilgos kelionės ir sužinojo viską. Surado anūką, pavadino viskuo ir įspėjo, kad atims „šviežias duonas“, jei giminaitis augs kažkokioje svetimoje šeimoje. O prarasti tokį turtą „berniukui“ labai nepageidaujama!
Lina iš kolegijos išvyko iš karto, pamiršusi Andrių. Laimei, dokumentus turėjo su savimi (ruošėsi po paskaitų į moterų konsultaciją). Daiktų atsisakė – jai gi dabar nupirks naujų! Ir į šią prakeiktą kolegiją daugiau kojos nepakels!
Andrius buvo sutriuškintas… Kaip taip? Net neatsBet kai pirmasis kačiukas tyliai pamykštelėjo, Andrius suprato, kad gyvenimas žengia pirmyn ir kartu su naujais rūpesčiais ateina nauja viltis.