Šiandienos įrašas.
„Aš nenoriu pas tėtį… Teta Rasa sakė, kad tėtis mane nebe myli,“ – Mindaugas apsikabino kelius ir įsmeigė į juos akis, sėdėdamas ant lovos.
Gintarė sustingo. Atrodė, viskas buvo kaip visada. Suploti mašinėlėmis pižamai, kuprinė su žaislais kampe, striukė ant kėdės. Taip šeiminiškai ir jaukiai. Tik sūnus nebėgo po visą namą kaip užsuktas, o susigrūdo į kampą, susiraukęs.
Šiandien jis turėjo vykti pas tėvį, bet kažkodėl prašėsi likti namie. Pagalvojus, jau kurį laiką šios kelionės jam nebetiko su buvusiu užsidegimu. Gintarė bandė jį įkalbėti, bet staiga sūnus išdavė naujieną – Rasa, Arvydo naujoji draugė, jo užgauna.
„Minčiau…“ – moteris atsargiai atsisėdo šalia. – „Pasakyk, prašau, kas nutiko?“
Jis tylėjo. Paskui truputį pakėlė galvą ir pažvelgė į ją iš apačios. Jis nebeatrodė kaip penkiametis vaikas. Jo žvilgsnyje slėpėsi tokia nuovargio ir liūdesio našta, lyg būtų suaugęs, kuriam niekas netiki.
„Aš tiesiog žaidžiau… Ji supyko, nes žaislas buvo triukšmingas. Tas robotas. Paminti? Ji atėmė jį iš manęs ir pasakė, kad jie netrukus turės kitą kūdikį, o tėtis mane pamirš. Ir kad aš… nereikalingas. O jei kas nors sužinos…“ – jis garsiai atsiduso, – „visi pagalvos, kad meluoju. Nes teta Rasa pasakys, kad tai netiesa. O ji suaugusi. Jai patikės.“
Jis kalbėjo lėtai, sutrikusiai, vos nesuklykdamas į verksmą. Gintarės širdį užplūdo pykčio, baimės ir kaltės už tai, kad ji leido taip nutikti, mišinys. Gerkle užlindo kamštis.
Mindaugas atsisuko ir pradėjo nagais krapštyti paklodę. Gintarė ištiesė ranką jo link.
„Aš tau tikiu. Žinai kodėl? Nes tu niekada nemeluoji. Na, jei neskaičiuoti tų kartų, kai randu tavo saldainių slėptuves.“
Jis nosį parūkojo, bet nesišypsojo.
„Tėtis pasirinko ją, ne mane…“
„Tėtis tik dar nežino visos tiesos,“ – pasakė Gintarė, stengdamasi skambėti tvirtai. – „Bet jis supras. Būtinai.“
Užvedus Mindaugą miegoti, Gintarė nusprendė išgerti arbatos. Ramybėje sėdėdai, staiga prisiminė, kaip susipažino su Rasa. Jei tai galima pavadinti susipažinimu.
Prieš metus jai parašė iš anoniminio profilio: „Labas! Neapsakosiu, kas esu, tiesiog žinok – geros valios žmogus. Jei domina, kur vyras leidžia vakarus, ateik pirmadienį 19 val. į restoraną Gedimino prospekte, nr. 8. Stalas prie lango.“
Tada Gintarė dar spėliojo, kas slepiasi už geranoriško kaukės. Dabar ji žinojo – tai buvo Rasa. Geranoriški šypsena, o po ja – piktžolė.
Tą vakarą ji viską išvydo. Arvydas sėdįs priešais Rasą. Jų rankos ant stalo. Susipynę pirštai. Bučinys ant skruosto. Vėliau jis murdėjo ką nors apie verslo susitikimą, draugę, galiausiai – „nieko rimto“.
Bet Gintarė nesiruošė atleisti neištikimybės.
Jie išsiskyrė. Bet Mindaugas – liko. Kaip ir Rasa, kuri netrukus tapo Arvydo žmona.
Jos įvaizdis buvo tobulai sukurtas – mandagumas, melagingas švelnumas, gebėjimas bendrauti su vaikais. Viskas viename. Ji net giovIr nors Arvydas niekada neišsakė atsiprašymo, Gintarė pajuto, kad jo požiūris į sūnų pradėjo keistis – tas šiltas žvilgsnis jo akyse buvo geriausias įrodymas, kad tėvo širdyje vis tiek yra vieta Mindaugui.