Jis galvojo, kad tai tik vargšas, onkologinis elgeta! Kasdien maitinęs jį savo kukliu maistu… Bet vieną rytą, viskas pasikeitė!

Ji galvojo, kad tai tik vargšas, sužeistas elgeta! Kasdien jį pamaitindavo iš savo menkų atsargų… Bet vieną rytą viskas pasikeitė!

Tai istorija apie neturtingą mergaitę vardam Dovilė ir sužeistą elgetą, iš kurio visi tyčiojosi. Dovilė buvo vos 24 metų mergina. Ji pardavinėjo maistą nedidelėje medinėje krautuvėlėje prie kelio, Kaune. Jos stalas buvo suręstas iš senų lentų ir metalo lakštų. Stovėjo po dideliu ąžuolu, kur daug žmonių užeidavo pavalgyti.

Dovilė neturėjo daug. Jos bateliai buvo nusidėvėję, o suknelė – su lopais. Tačiau ji visada šypsojosi. Net kai pavargdavo, sveikindavo žmones šiltai. „Laba diena, pone. Prašom“, sakydavo kiekvienam klientui.

Kiekvieną rytą ji atsikeldavo anksti, kad išvirtų ryžių, pupelių ir bulvių košės. Jos rankos dirbo greitai, tačiau širdis plakė lėtai dėl liūdesio. Dovilė neturėjo šeimos.

Tėvai mirė, kai ji buvo maža. Gyveno nedidelėje patalpoje netoli savo krautuvėlės. Be elektros ir švaraus vandens.

Tik ji ir jos svajonės. Vieną vakarą, kai Dovilė valė savo stalą, praslinko jos draugė Tetė Ona. „Dovilė“, tarė Tetė Ona, „kodėl tu visada šypsojiesi, kai ir mums sunku?“ Dovilė vėl nusišypsojo ir atsakė: „Nes verksmas nepripildys mano puodo“.

Tetė Ona nusijuokė ir nuėjo, tačiau jos žodžiai įstrigo Dovilės širdyje. Tai buvo tiesa. Ji neturėjo nieko.

Tačiau ji ir toliau maitindavo žmones, net kai jie negalėjo sumokėti. Ji nežinojo, kad jos gyvenimas tuoj pasikeis. Kiekvieną vakarą prie Dovilės krautuvėlės vyko kažkas keisto.

Ant kelio kampo pasirodydavo sužeistas elgeta. Jis vis ateidavo lėtai, stumdamas savo seną invalido vežimėlį. Ratai drebėdavo, trindamiesi į akmenis.

Krekžė, krekžė, krekžė. Praeiviai juokėsi arba užsikisdavo nosį. „Žiūrėk, vėl tas purvinas vyras“, pasakė vienas berniukas.

Vyro kojos buvo suvyniotos marškinių skiautėmis. Kelinės – perplyšusios ties keliais. Veidas – padengtas dulkių.

Jo akys buvo pavargusios. Kai kurie sakydavo, kad jis dvokia. Kiti – kad jis pamišęs.

Bet Dovilė nenukreipė žvilgsnio. Ji jį pavadino Seneliu J. Tą vakarą, kaitinant saulei, Senelis J atstūmė savo vežimėlį ir sustojo prie jos krautuvėlės. Dovilė pažvelgė į jį ir tyliai tarė: „Vėl čia, Seneli J. Vakar nevalgėte“.

Senelis J nuleido žvilgsnį. Jo balsas buvo silpnas. „Buvau per silpnas ateiti“, tarė jis.

„Nevalgau jau dvi dienas“. Dovilė pažvelgė į savo stalą. Liko tik viena lėkštė pupelių ir bulvių.

Tai buvo maistas, kurį ji pati planavo valgyti. Ji sustojo. Tada, nepasakiusi nė žodžio, paėmė lėkštę ir padėjo priešais jį.

„Valgykite“, tarė ji. Senelis J pažvelgė į maistą, paskui į ją. „Ar vėl man duodi savo paskutinį valgį?“ Dovilė linktelėjo.

„Aš namKai Senelis J ištiesė ranką ir padavė jai didžiulį raktų rinkinį, Dovilė suprato, kad nuo šios akimirkos jos gyvenimas niekada nebus toks pats.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty − sixteen =

Jis galvojo, kad tai tik vargšas, onkologinis elgeta! Kasdien maitinęs jį savo kukliu maistu… Bet vieną rytą, viskas pasikeitė!