Jis kviečia mane į tėvų namus — bet aš nenoriu būti jų tarnaitė

Jis kviečia mane į tėvų namą — bet aš nenoriu būti jo šeimos tarnaite.

Esu Gabija, man dvidešimt šešeri. Su savo vyru Dainiu susituokėme prieš beveik dvejus metus. Gyvename Klaipėdoje, jaukioje dviejų kambarių bute, kurį paveldėjau iš senelės. Iš pradžių viskas buvo ramu, Dainys nesipriešino gyvenimui mano bute — jam čia viskas tikrai tiko. Bet staiga, lyg sniegas ant galvos, jis paskelbė: „Laikas mums persikelti į mano gimtąjį namą — ten erdvų, vaikams vėliau bus kur žaisti.“

Bet aš nenoriu „žaisti“ po vienu stogu su jo triukšminga šeima. Nenoriu mainyti savo buto į šventovę, kurioje valdo visiškas patriarchatas ir aklas paklusnumas. Į vietą, kur aš ne žmona, o nemokama darbo jėga.

Gerai prisimenu savo pirmąją kelionę į jų namus. Didžiulį namečį pakraštyje — kokie 300 kvadratų, ne mažiau. Jame gyvena uošviai, Dainio jaunesnysis brolis Martynas, jo žmona Rūta ir trys jų vaikai. Visas komplektas. Kai tik peržengiau slenkstį, man iš karto paaiškino, kur mano vieta. Moterys — prie viryklės, vyrai — prie televizoriaus. Kol aš dar bandžiau išsipakuoti lagaminą, uošvė jau įdavė man peilį ir liepė pjaustyti salotą. Jokio „prašau“ ar „jei nesunku“. Tik griežta komanda.

O vakarienės metu stebėjau, kaip Rūta klusniai bėgioja pirmyn ir atgal, neįdrįsdama prieštarauti uošvei nė žodžiu. Į kiekvieną jos klausimą — kaltas šypsenėlė ir linktelėjimas. Tada mane tai sukrėtė iki drebulio. Žinojau tikrai: tokios likties nenoriu. Jokiu būdu. Aš ne tylioji Rūta, ir lenktis nesiruošiu.

Kai mes su Dainiu nusprendėme išvykti, uošvė garsiai sušuko:
— O kas indus nuplaus?
Aš atsisukau ir, žiūrėdama jai į akis, atsakiau:
— Už svečius valo šeimininkai. Mes svečiai, o ne samdomos padėjės.

Po to prasidėjo pykčių srovė. Mane pavadino nedėkinga, akiplėša, sugadintu miesto išsižiove. O aš tik stebėjau ir suvokiau: čia man niekada nebus vietos.

Tada Dainys mane palaikė. Išvažiavome. Pusę metų buvo ramu. Su savo šeima jis bendravo pats — aš laikiausi atokiau. Bet pradėjo dvejoti pokalbiai apie persikėlimą. Iš pradžių užuominomis, vėliau vis ryškesniais.

— Ten erdvė, ten šeima, — kalbėjo jis. — Mama padės su vaikais, galėsi atsikvėpti. O tavo butą išnuomosime — bus papildomos pajamos.

— O darbas? — klausinėjau aš. — Aš nepaliksiu visko, kad važiuočiau į kaimą už 40 kilometrų nuo miesto. Kuo aš ten užsiimsiu?

— Tau ir dirbti nereikės, — pepšno jis. — Gims vaikas, rūpinsies namais, kaip ir visos. Moteris turi būti namie.

Tai buvo paskutinis lašas. Aš — moteris su išsilavinimu, karjera, savais tikslais. Dirbu redaktore, myliu savo darbą, visko pasiekiau pati. O man sako, kad mano vieta — prie viryklės ir su sauskelnėmis? Name, kuriame ant manęs rėks už neir mokys, kaip taisyklingai virti sriubą ir auginti vaikus?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 + twenty =

Jis kviečia mane į tėvų namus — bet aš nenoriu būti jų tarnaitė