Jis kviečia mane pas tėvus, bet nenoriu būti jų tarnaitė

Jis kviečia mane į tėvų namą – bet aš nenoriu būti jo šeimos tarnaite.

Aš esu Gabija, man dvidešimt šešeri. Su vyru Andriumi esu ištekėjusi beveik dvejus metus. Gyvename Vilniuje, jaukioje dviejų kambarių bute, kurį paveldėjau iš močiutės. Iš pradžių viskas buvo ramu, Andrius nesipriešino gyvenimui mano bute, jam čia viskas tiko. Tačiau neseniai kaip iš dangaus jis pareiškė: „Laikas mums persikelti į mano gimtojo miestelio namą – ten erdvu, vaikai kada nors bus – turės kur begėdžioti.“

Bet aš nenoriu „begėdžioti“ po vienu stogu su jo triukšminga šeima. Nenoriu keisti savo buto į buveinę, kurioje valdo visiškas patriarchatas ir akla paklusnumo kultūra. Ten, kur aš ne žmona, o nemokama darbo jėga.

Gerai atsimenu savo pirmąją kelionę į jų namus. Didžiulis kotedžas pakraštyje – kokie trys šimtai kvadratų. Jame gyvena uošviai, Andriaus jaunesnysis brolis Marius, jo žmona Lina ir trys jų vaikai. Visas komplektas. Vos peržengus slenkstį, man buvo aiškiai parodyta, kur mano vieta. Moterys – prie virtuvės, vyrai – prie televizoriaus. Kol aš dar bandžiau išpakuoti lagaminą, uošvė jau įdavė man peilį ir liepė pjaustyti salotą. Jokio „prašau“, jokio „jei nesunku“. Tik įsakymas.

O vakarienėje stebėjau, kaip Lina klusniai bėgiojo pirmyn ir atgal, negalėdama išsižadėti uošvės. Į bet kurį jos klausimą – kaltas šypsenėlė ir linktelėjimas. Tada mane tai sukrėtė iki šaltų sąnarių. Žinojau tikrai: tokios likimo nenoriu. Už jokias pasaulio dovanas. Aš ne tylioji Lina, ir lenktis nesiruošiu.

Kai pasiryžome su Andriumi išvykti, uošvė garsiai sušuko:
– O kas indus plauti bus?
Aš apsisukau ir žvelgdama jai tiesiai į akis ištariau:
– Už svečius atsako šeimininkai. Mes svečiai, o ne samdomos padėjėjos.

Po to sekė pasipiktinimo banga. Mane pavadino neužgarbinta, įžūlia, sugadinta miesto mergina. O aš tiesiog žiūrėjau ir supratau: čia man niekada nebus vietos.

Andrius tada mane palaikė. Išvažiavome. Pusę metų buvo tylu. Su savo šeima jis bendravo pats – aš laikiausi atokiau. Bet pradėjo plisti kalbos apie persikėlimą. Iš pradžių užuominomis, o vėliau vis ryškesnėmis pastangomis.

– Ten erdvė, ten šeima, – tvirtino jis. – Mama su vaikais padės, galėsi atsipūsti. O tavo butą išnuomosime – bus papildomos pajamos.

– O darbas? – klausiu aš. – Aš nemesiu visko, kad važinėčiau į kaimą už keturiasdešimt kilometrų nuo miesto. Kuo aš ten užsiimsiu?

– Tau ir dirbti nereikės, – pečiais patraukė jis. – Gimdysi vaiką, rūpinsis namais, kaip ir visos. Moteris turi būti namie.

Tai buvo paskutinis lašas. Aš – moteris su išsilavinimu, karjera, savais siekiais. Dirbu redaktore, mėgstu savo darbą, visko pasiekiau pati. O man sako, kad mano vieta – prie viryklės ir su saukštu? Name, kuriame ant manęs rėks už neAš jam pasakiau, kad jeigu jis toliau spaus manęs gyventi pagal jo šeimos taisykles, geriau jau būsiu viena nei antrinė jo giminės šešėlyje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sixteen − one =

Jis kviečia mane pas tėvus, bet nenoriu būti jų tarnaitė