Jis mane pavadino tiesiog kirpėja. Aš parodžiau jam, ką reiškia jaustis pažemintu.

Jis tiesiog pavadino mane kirpėja savo draugų akivaizdoje. Priverčiau jį pajusti, ką reiškia būti pažemintam.

Būdama septyniolikos, anksti supratau, kad galima tikėtis tik savęs. Tėtis išnyko, išvykęs į užsienį, kai mama sunkiai susirgo. Aš – vyriausia – paėmiau viską ant savo pečių. Įsidarbinau artimiausiame grožio salone padėjėja. Ploviau galvas, šlaviau grindis, nešdavau kavą. Atrodytų, nieko ypatingo, bet laikui bėgant tai tapo mano gyvenimu.

Aš augau, o kartu su manimi augo ir mano profesinis meistriškumas. Mokėsiu iš geriausių, įdėjau visus pastangus į darbą ir po kelerių metų jau turėjau solidžią klientų bazę – žinomų moterų, verslininkių, aktorių, politikų žmonų. Aš tapau ta, kuriai reikėjo užsirašyti dvi savaites į priekį.

O tada atsirado jis – Stanislovas. Susipažinome džiazo festivalyje Vilniuje. Jis – Oksfordo teisės absolventas, aš – mergina iš priemiesčio, kuri keliasi iš niekur. Mus lyg skirdavo visatos, bet tarp mūsų užsimezgė romanas. Iš pradžių nepastebėdavau, kaip jis iš aukšto linktelėdavo, kai pasakojau apie savo darbą. Kaip šypsodavosi, jei kas nors paklausdavo, kuo užsiimu. Bet viskas pradėjo blogėti po sužadėtuvių.

Stanas vis dažniau mėgdavo mesti frazes kaip „na tu gi tik kirpėja, mieloji”, „tau šiuose pokalbiuose bus nuobodu”. Jis nesakė to į akis, su priekaištu. Priešingai – lyg juokaudamas. Tik iš tų juokų man viduje viskas susispaudė. Viešumoje jis apskritai stengdavosi neminėti, kuo užsiimu. Tartum jam būtų gėda.

Aukščiausias taškas pasiektas vakarienėje su jo draugais. Visa kompanija – „elito“ žmonės, teisininkai, dėstytojai, bankininkai. Aš tylėjau, klausiausi jų pokalbių apie naujas teisines reformas ir tarptautines sutartis. Kažkuriuo momentu kas nors man užduodavo klausimą, ir prieš man atsiveriant burną, Stanislovas pertraukdavo:

— Na nevarginkite jos tokiomis temomis. Ji gi tik kirpėja. Tiesa, mieloji?

Aš sustingau. Norėjosi nuslinkti po stalą. Tą akimirką kažkas man viduje sulūžo.

Kitą dieną, be jo žodžio, ėmiausi darbo.

Po savaitės pakvietiau Stanislovą į „nedidelį mergviestį“ – sakiau, kad noriu supažindinti su draugėmis. Jis, žinoma, sutiko. Bet jis nežinojo, kas bus tame vakarėlyje.

Tą vakarą bute susirinko mano klientės: televizijos direktorė, parduotuvių tinklo savininkė, žinoma aktorė ir – dėmesio – jo viršininkė, ponia Didžiulytė. Jis jos iš karto nepažino, bet kai suprato – išblyško. Su kiekvienu nauju pasakojimu apie mano darbą, su kiekviena nuoširdžia padėka, kurią šios moterys man išreiškė, jo veidas atsinakinėjo. Jis pirmą kartą išgirdo, kad aš ne tik kirpu ir sudėliuoju plaukus, bet grąžinu pasitikėjimą savimi, palaikau ir įkvepiu.

Kai jis priėjo Didžiulytę ir pradėjo pasakoti apie save, ji nustebusi nusišypsojo:

— O, tai jūs Katės sužadėtinis? O ji tiek kartų išgelbėjo mane prieš tiesiogines transliacijas. Nuostabi profesionalė.

Nesusilaikiau. Priėjau ir pasakiau:

— Taip, tai Stanislovas. Jis nemėgsta politikos, bet štai kirpyklos temos – jo viskas.

Stanislovas nustempė mane į virtuvę:

— Tu tyčiojiesi iš manęs?! – iššnibždėjo jis. – Tai žeminanti!

— Būtent taip jaučiausi prie to stalo su tavo draugais, kai nusprendei visų akivaizdoje mane išvadinti kvaila. Tai ne kerštas. Tai veidrodis, Stanislovai.

Jis tylėjo.

Po kelių dienų jis paskambino. Atsiprašė. Sakė, kad viską suprato. Prašė pradėti iš naujo.

Bet mano sprendimas jau buvo priimtas.

Padaviau jam žiedą atgal. Ne todėl, kad nemyliu. Bet todėl, kad supratau – neturiu būti su tuo, kuris manės gėdijasi.

Aš ne tik kirpėja. Aš moteris, kuri išsilaikė. Ir aš nusipelnau pagarbos.

O jis… jis galbūt vieną dieną supras, ką prarado.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × four =

Jis mane pavadino tiesiog kirpėja. Aš parodžiau jam, ką reiškia jaustis pažemintu.