Žmogus nusprendė baudžiant žmoną, bet pasirodė, kad niekam nereikalingas.
Po to, kai Lina gavo paaukštinimą naujame banko darbe, jos charakteris smarkiai pasikeitė. Iš tylaus ir ramaus žmogaus ji staiga tapo irzli, kandžia, reiklausia. Jonas, jos vyras, to nesuprato: „Iš kur atsirado tiek pretenzijų? Anksčiau viskas buvo gerai.“ Lina priekaištavo jam už neveiklumą namuose – sakydama, kad viskas ant jos: ir valgymas, ir vaikas, ir tvarkymas. O Jonas nemato problemos. Jis galvojo: „Paneliniame bute Kaune vyrui darbo nėra. Lentynos pakabintos, čiaupai neteka. O valgio gaminimas – ne vyriška.“ Kartą jis paprašė barščių, užsiminė – ir gavo atsakymą: „Nuvalyk daržoves – tada ir išvirsiau.“ Jis užsidegė: „Patį valyk! Tu moteris!“ Lina vis dažniau užsibūdavo darbe, o sūnų iš darželio dabar atsiimdavo paskutinį. Jonui buvo gaila berniuko, bet patiame eiti? O jei paprašys lentyną pastumti ar vamzdį taisyti?
Jam atrodė, kad žmona nebevertina jo. Jis vis dažniau niurnėjo: „Kam tau reikėjo to paaukštinimo? Sėdėk tyliai – ir viskas būtų kaip anksčiau.“ Lina ramiai prieštaravo: „Tada grįžkite į plėtros skyrių, pasiek savo paaukštinimą, uždirbkite daugiau – aš atsitrauksiu, virsiu barščius ir sėdėsiu su sūnumi. Bet iš mūsų dviejų algų daugiau neišgyvensi. Mano mama anksčiau padėdavo, dabar – savo reikalai.“ Jonas tik pyko: „Remontą sumanė daryti!“
Jis pats, tiesa, nestengė karjeros laiptais kopti. Matė, kaip viršininkas dirba be poilsio dienų, ir sakė: „Ne, ačiū. Aš savo atidirbau – ir namo.“ Bet kuo daugiau jis girdėdavo Linos priekaištus, tuo stipresnė joje brendo įžūlumas. Jis nusprendė: „Jei nori būti viršininke, tegu pajunta, kas yra vienatvė.“ Jis ėmė ilgiau užsibūti darbe. O vėliau užmezgė romaną su kolege iš buhalterijos – su Ieva. Ji buvo paprasta, ne gražuolė, bet su apetitingomis formomis, švelniu balsu ir nesibaigiančiais pyragaičiais.
Pas Ievą buvo mažas sūnus, bet tai Jonui netrukdė. Pas ją jis jautėsi reikalingas: šilta antklodė, karštas vakarienis, žvilgsniai su susižavėjimu. Jie susitikdavo vis dažniau. Tuo tarpu Linos mama pradėjo atsiimti anūką iš darželio – Lina su galva įsigėrė į svarbų projektą. Jonas džiaugėsi: „Štai ir gerai. Ji nevario, o aš nebadauju. Ieva ir pamaitina, ir užgiria. Viskas sąžininga.“ Tik kad Ieva turėjo savo taisykles. Kai Jonas ateidavo be saldumynų, kvepalų ar pinigų „kam nors maloniam“ – ji susiraukdavo. Vakarienė tapto paprastesnė, o meiliniai žodžiai – santūresni.
Joną tai neramino, bet jis guodė save: „Na ir tegu. Ji nereikalauja meilės – tik dėmesio ir šiek tiek pinigų. O kai Lina sužinos, kad aš išeinu – tada uždainuos kitaip.“ Kai Ieva, neblakstydama akių, paprašė kailinio, Jonas suprato: laikas baigti spektaklį.
Jis įsiveržė namo, palaukė žmoną iš darbo ir, susiraukęs kaktą, pareiškė:
„Lina, gana. Aš vyras! Man reikia vakarienės, tvarkos namuose, švarių kojinių! Tu grįžti anksčiau už mane –