Jis paliko vaikus dėl pirmosios meilės – ir net neatsigręžė
Kai vedėme su Ignu, man buvo dvidešimt, jam – vos aštuoniolika. Šeimos taip anksti neplanavome, bet dvi juostelės ant testo viską nusprendė už mus. Po devynių mėnesių pagimdžiau dvižygius – dvi gražias mergaites. Mūsų buvo trys – ir priekyje visas gyvenimas. Buvome jauni, naivūs, bet kupini vilčių.
Gyvenome kukliai, pinigų visada trūko. Ignas sukosi kaip galėjo: dieną – fabrike, naktį – sandėlyje, dirbo krautuviu, baldų surinkėju, kur tik teko. Aš, nepaisant kūdikių, bandžiau užsidirbti namuose – mezgau, siuvau, rašiau tekstus užsakymais. Buvo sunku, kartais rankos nusidėdavo, bet laikėmės. Kai mergaitės užaugo ir ėjo į darželį, aš įsidarbinau normaliu darbu, po metų net pakiliu. Uždarinėjome skolas, galėjom leisti sau atostogas, pradėjome kvėpuoti laisviau.
Penkiolika metų. Penkiolika metų buvome kartu. Kartu auginom dukteris, kartu tampėme kasdienybę, dalijomės rūpesčiais ir džiaugsmais. Bet kažkas sulūžo. Pradėjau pastebėti, kad Ignas keičiasi. Tolsta. Anksčiau skubėdavo namo, o dabar vis dažniau likdavo „darbe“. Nors jau seniai jį buvo pakeitęs, o grafikas ten buvo tobulas. Sakydavo – pamaina, avarinis, draugui pagelbėti. O aš tikėjau. Tikėjau, nes buvau įsitikinusi – mes viena komanda.
Ir štai vieną dieną mano intuicija ėmė klykauti kaip priešgaisrinė sirena. Pažiūrėjau jo telefoną. Skambučiai, žinutės, vietovės. Viskas atsistojo į savas vietas: mano vyras manęs apgaudinėjo. Ir dar kaip – ilgai. Sistemingai. Šaltakraujiškai.
Atsisėdau priešais jį ir viską išdėstiau. Tikėjausi, kad tai klaida, kad aš ką nors supratau netaip. Bet jis pažiūrėjo man į akis ir… prisipažino. Pasakė, kad sutiko savo pirmąją meilę – Laimę, tą pačią iš mokyklos. Ir kad visą šį laiką negalėjo jos pamiršti. Ir kad dabar pagaliau supratęs, ką myli.
Išvariau jį. Nesvarstydama. Jis dar bandė nerimauti, ne iškart išėjo, persikėlė pas motiną. Ji man skambino, maldavo atleisti, sakė, kad jis susipainiojęs. O aš neklausiau. Padaviau skyrybų prašymą. Degiau nuo pykčio ir skausmo. Jis išdavė ne tik mane – jis išdavė mūsų šeimą. Mūsų vaikus.
Praėjo laikas. Jis vėl pasirodė. Sakė, kad pasiilgo, kad nori būti šalia. Aš buvau atsargi, bet mergaitės traukėsi prie jo. Jos nesuprato, kas vyksta, ir aš stengiausi nekrėsti ant jų pečių mūsų suaugusiškos dramos. Pamažu pradėjom bendrauti. Važiavom į parką, lankėmės kine, net surengom mažą šeimos išvyką į gamtą. Atrodė, kad viskas atsisuko į gerąją pusę. Jis grįžo namo, nors ir neoficialiai. Vėl tapom šeima.
Ir staiga – naujas posūkis. Sužinojau, kad laukiuosi. Dva mėnesiai. Viskas viduje drebėjo. Ar jis vėl pabėgs? Ignas žodžiais buvo su manimi, bet iš tikrųjų… vis dažniau nakvodavo pas motiną. O Laimė – ta pati mokyklos meilė – tiesiog neišlipdavo nuo telefono. Kartą net susitikau su ja. Tikėjausi, kad pavyks pašnekėti žmogiškai, paaiškinti, kad turime vaikų, kad laukiuosi. O ji tik pečiais patraukė: „Aš čia niekuo nekaltė. Tebūnie jis pats nuspręs.“
Jis nusprendė. Išvyko pas ją. Manęs, nėščią, paliko vieną. Vaiko nepripažino. Į sūnų pažvelgė vieną kartą. Vieną. Ir dingo.
Praėjo beveik du metai. Aš viena auginu sūnų. Padeda tėvai. Mergaitės subrendo, viską supranta, nors ir apsimeta, kad ne. O Ignas… Jis lyg ištrintų mus iš savo gyvenimo. Aš nerašau, neskambinu. Išmokau gyventi be jo. Bet širdyje – plėšri skylė. Nes skausmas nuo vyro išdavystės – viena. O skausmas dėl to, kad tėvas paliko savo vaikus dėl kažkokios praeities – tai visai kita istorija. Istorija, kurios nenorėčiau pakartoti su niekuo.