„Jokios paramos, kol nepaliks vyro: pasakiau dukrai, kad daugiau nepadėsiu, kol ji neatsisakys savo tinginio“

„Kol neišsiskirs, iš mūsų nė cento negaus“: pasakiau dukrai, kad nebejai padėsiu, kol neatsikratys tos dumblės

Kiekvieną dieną mūsų namai vis labiau drebėja nuo barnių – ne tarp manęs ir vyro, o dėl įgūdžio. Tas žmogus, kurį mano dukra pasirinko sau į vyras, pasirodė tinginys ir atsakingas kaip šūdžius. Jis nedirba jau daugiau nei metus – kartais kažkur šiaip taip pasidirba, o likusį laiką sėdi namie. Dukra pati tempia šeimą ant savo pečių ir augina du mažučius, nors pati yra motinystės atostogose. O jis? Jis tiesiog yra.

Dukra, žinoma, negali pilnai dirbti – mažyliai reikalauja nuolatinės priežiūros. Aš pasiūliau padėti. Bet su sąlyga. Taip, griežta ir aiškia: nebepaduosiu nė euro, kol ji neišsiskirs su tuo parazitu. Nes padėti jai reiškia šiek tiek maitinti ir jį. O aš neketinu toliau mokėti už kažkieno tinginystę.

Nuo pat pradžių man nepatiko Dominykas. Tikėjausi, kad jiems viskas praeis, kad dukra atsigailės. Bet, deja – susituokė. Jaunystė, meilė, iliuzijos – užtemdė jai protą. Ir dabar mes valom pasekmes.

Mes su vyru atidavėm jai močiutės butą. Ten anksčiau gyveno nuomininkai, ir tai buvo mūsų vienintelės papildomos pajamos prie pensijos. Bet jaunieji neturėjo pinigų nuomai, ir mes jiem padėjom. Aš tik paprašiau – padarykite kosmetinį remontą, tiesiog atnaujinkite, kad vaikams būtų jauku.

Dominykas ir čia atskleidė savo tikrąjį veidą:
– Aš tuo užsiiminėti nebūsiu. Aš ne meistras, aš – humanitaras. Tegul tuo užsiima tie, kas už tai gauna. Reikia samdytis specialistus.

O už kokius pinigus, atleisk? Jis neuždirbo net ant atsuktuvės. Viskas, ką jis moka – tai filosofuoti ir skųstis, kaip jam nesiseka. Dirbti vakarais negali, savaitgaliais „turi poilsiauti“. Matyt, pripratęs, kad jam viskas priklauso.

Kai atvirai pasakiau, kad jis tinginys, jis įsižeidė. „Jūs neteisingai mane vertinate“. O dukra? Vietoj to, kad kažkaip paremtų, pradėjo manęs priekaištaut:
– Dėl jūsų mes vėl susipykom. Kam jūs kišat nosį?

Nusprendžiau atsitraukti. Bet iš karto įspėjau: jei įsikastai – nešik savo krepšį. Nebėk paskui su ištiesta ranka. Bet kai sužinojau, kad ji laukia antro vaiko, tiksliau – dvynių, – viduje viskas apsiverstė. Galvojau, Dominykas prisimins, kad turi smegenis, bet ne – nulis reakcijos. Vėl viskas liko ant mūsų. Mes ir remontą baiginėjom, ir vaikiškas lovytes ieškojom, ir net pas gydytojus vadžiojom. O jis – kaip sėdėjo ant sofos, prieš televizorių.

Gabija nors ir stengėsi iš visų jėgų, bet buvo matyti – pradėjo suprast, ką iš tiesų pasirinko. Kartom, nors ir sunku, bet sutvarkėm butą. Viską savo rankomis. Jis, žinoma, vėliau nusipirko ką nors nuolaidų lentynose, bet tai nėra pasiteisinimas. Kai ant pečių šeima, turi būti vyru. O jis – tiesiog buto gyventojas, kai visi kiti dirba.

Paskui sužinojom, kaip jie išvis suduria galus – paėmė kreditę. Nenutylėjo. Slėpė. O paskui – skambutis:

– Mama, mes neišsitempiam. Padėk…

Buvo taip pikta.
– Gabija! Tu pagimdei vaikus nuo žmogaus, kuris net lemputės įsukt negali! Kaip tu ketini viską pati tempti?

– Mums tiesiog laikinos sunkumos…

– Kokie sunkumai?! Turi butą, turi tėvus, kurie viską patempia už tave. O jis net darbo rast negali – arba alga per maža, arba važiuot per toli, arba grafikas netinka!

– Mama, tu nesupranti… Jis ieško! Tiesiog nenori dirbti už centus!

– O mes už tuos centus ir gyvenam! Tu, tavo vaikai, jis – visi iš mūsų kišenės!

Man jau atsibodo. Aš nebegaliu būti melžiama karvė. Pasakiau:
– Kol išsiskirsi – pamiršk kelią pas mus. Daugiau nė euro. Jei nori gyventi su juo – gyvenk. Bet pati.

Ji pravirko.
– Jūs norit, kad mano vaikai užaugtų be tėvo?

O aš pasakiau tai, ką seniai laikiau:
– Geriau be tėvo, nei su tokiu. Be vyr– Geriau be tėvo, nei su tokiu, kuris sėdi ant sofos, o vaikų vardus kaip ir būtų dar iš vis tikėdavosi išsimokėt iš tavo išmokos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − 8 =

„Jokios paramos, kol nepaliks vyro: pasakiau dukrai, kad daugiau nepadėsiu, kol ji neatsisakys savo tinginio“