„Jos laimė, o mokame mes“
– Oi, Aušra, kaip gerai, kad tave prie laiptinės sutikau! Tada net ir kilti pas jus nereikės! – vos atsikvėpusi ištarė Antanina, uošvė.
– Labas! – kiek sutrikusi pasakė Aušra, sutikusi uošvę prie įėjimo.
Negalima sakyti, kad tarp jų buvo blogi santykiai. Tiesiog uošvė pas juos ne itin mėgo užsukti, nes visas dėmesys buvo skirtas dukrai Greta.
– Aušra, duok dešimt tūkstančių. Gretai su Jonuku reikia į sanatoriją atvežti. Tada vieną reikia nusipirkti, tada kitą. O kainos – tik danguj šiaip! Pats supranti… – tarė uošvė, užsimerkdama ir klykdama liežuviu.
Kiekvieną kartą, kalbėdama su uošve, Aušra viduje užvirdavo. Atrodė, jog tūkstantį kartų mintyse kartodavo frazę „aš ne bankomatas!“. Pasakytų tai ir uošvei, ir jos dukrai Gretai. Iš tiesų į akis ir amžiams sustabdytų šį nesibaigiančią išmaldos prašymą!
Bet Aušra nedrįso. Antanina – jos vyro Andriaus motina, jų dukrelės Liepsnelės senelė. Pasakyti – reikštų atvirai konfliktuoti, gadinti santykius, įnešti griūtį į šeimą. Aušra labai rūpinosi Andriaus jausmais, nes jei įvyktų skandalas, jam tektų skęsti tarp žmonos ir motinos. Tik todėl Aušra tylėjo. Tačiau tuo pat metu suprato, kad toliau tylėti nebegali. Moteris pažvelgė į uošvę, jausmai jos užplūdo, bet nuolankiai kišosi į krepšį piniginės paieškai…
…Aušra grįžo iš darbo blogos nuotaikos. Dar viena patikra, revizoriai priėjo prie kiekvieno smulkmenos, o šefas visus apipila. Moteris užsibego dviem valandom, paskui užsuko į parduotuvę, o dabar dar reikia vakarienės paruošti, pamokas su dukra kartoti, rūbų rytojui paruošti… Reikalai nesibaigia, viską išvardinti – laiko neužtektų.
Aušra vargai lipo laiptais, atsidarė butą savo raktu.
– Mama, labas! Rytoj mums reikia paruošti projektą apie paukščiai. Padėsi man? – įbėgo devynmetė Liepsnelė ir iš karto „pradžiugino“ mamą.
– Žinoma, Liepsnelė. Dabar apsirengsiu, vakarienę greitai paruošiu ir pažiūrėsime.
Aušra padėjo krepšius virtuvėje, nuėjo į kambarį.
– Oi, Aušra, aš ir negirdėjau, kaip įėjai. Ko tokia nusiminusi, vėl darbe kas? – paklausė vyras.
– Taip, dar viena patikra. Kaip visada! – nusišypsojo Aušra.
– Klausyk, aš mamai pervedžiau penkis tūkstančius. Jie Jonui ant pavasarinio šaliko prašė.
– Andriau, gal jau užteks juos finansuoti?! Galų gale Jonukas turi tėvą, tegu jis jį ir aprūpina! Kodėl jų problemos vis krenta ant mūsų kaip nesibaigianti galvos skausmas?! – pradėjo pykti Aušra.
– Aušra, ko tu taip užsivedi?! Tu tikrai žinai, kokia ten situacija…
– Kokia, Andriau?! – moteris vosMoteris giliai atsikvėpė ir tvirtai pasakė: “Šį kartą aš daugiau neleisiu, kad mūsų gerumas taptų kitų išmaldos prašymų pagrindu.”