Jūs turite palikti mano namus po mėnesio! – pareiškė uošvė

Žmona, tu turi išsikraustyti iš mano namo per mėnesį! – paskelbė uošvė.

Mūsų su Dovilu gyvenimas iki šiol tekėjo lyg ant vandens: dveji metai kartu, o paskiau – sprendimas susituokti. Su uošve, Jadvyga, visada sutariau puikiai. Ji man atrodė gera ir išminting moteris, kurios patarimų vertinosi, o nuomonė buvo svarbi. Galvojau, kad man tiesiog neįtikėtinai pasisekė – uošvė nesikišo į mūsų gyvenimą, niekad nepeikdavo, o jos šilta nuotaika man šildė širdį.

Vestuves visai sumokėjo Jadvyga. Mano tėvai, deja, negalėjo sau leisti didelių išlaidų dėl finansinių sunkumų, todėl apsiribojo tik nedidelėmis dovanomis. Šventė buvo nuostabi, ir buvau tikra, kad prieš mus laukia laiminga šeimos gyvenimo dalis. Tačiau vos tik po vestuvių, kai dar neturėjome laiko atsigauti nuo šventinio džiaugsmo, uošvė sukviestė mus rimtam pokalbiui. Jos žodžiai nulindo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

– Vaikai, aš įvykdžiau savo pareigą, – pradėjo ji, žvelgdama į mus su šaltu ryžtu. – Aš užauginau Dovilą, suteikau jam išsilavinimą, padėjau susituokti. Dabar jūs – šeima, ir nenoriu, kad pyktumėte, bet turite mėnesį laiko išsikraustyti iš mano namo. Laikas jums patiems susidoroti su gyvenimo sunkumais. Taip, iš pradžių bus ne lengva, bet išmoksite taupyti, rasti išeitį sudėtingoms situacijoms. O aš… aš nusipelniau pagaliau gyventi sau.

Ji padarė pauzę ir tęsė, lybūt kaltindama kūjus į mūsų širdis:
– Ir nesitikėkit iš manęs pagalbos, kai ateis laikas anūkams. Aš viską atidaviau sūnui, ir nebėra jėgų auginti vaikus. Jūs visada būsit norimi svečiai mano namuose, bet aš – močiutė, ne auklė. Prašau, nė griežtai manęs nevertinkit. Suprasit, kai patys pasieksit mano amžių.

Stovėjau lyg apstulbusi. Viduje siautėjo emocijų uraganas: pyktis, įskaudinimas, painiava. Kaip ji galėjo taip elgtis? Jadvyga mėgausis gyvenimu savo erdviame trijų kambarių name Vilniaus centre, o mes su Dovilu teksim spustelėti nuomojamame bute, skaičiuodami kiekvieną eurą. O pats skaudžiausia – Dovilui priklauso dalis to namo! Kodėl jis turi išeiti? O dėl anūkų… Ar ne visos močiutės svajoja prižiūrėti mažus, leisti laiką su jais, lepinti juos? Bet mūsų uošvė, matyt, buvo išimtis.

Laukiau, kad Dovilas supyks, už mus įsikiš, bet vietoj to jis… sutiko su motina. Be jokio protesto iškart ėmėsi ieškoti nuomos skelbimų ir papildomų darbų, kad užtikrintų mums naują būstą. Buvau pasiutusi. Mano tėvai negali mums padėti, bet kodėl uošvė, kuri visą laiką atrodė tokia rūpestinga, staiga pasirodė tokia šaltakraujė savanaudė?

Kiekvieną dieną kartojau jos žodžius galvoje, ir kiekvieną kartą jie skaudino vis stipriau. Kaip galima taip paprastai mus išbraukti iš savo gyvenimo? Ar tikrai visos jos švelnios šypsenos ir šilti žodžiai prieš vestuves buvo tik kaukė? Jaučiausi išduota, o mintis, kad teks pradėti viską iš naujo svetimame name, užliejo beviltiškumu. Dovilas, priešingai, buvo pilnas ryžto. JJis tik kartojė, kad kartu mes stipresni už bet kokias sunkumus, bet aš negalėjau atsikratyti jausmo, kad mus tiesiog atstūmė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × 5 =

Jūs turite palikti mano namus po mėnesio! – pareiškė uošvė