— Atsiprašau, ką sakėte? — pasiteiravo Rožė Petrovna.
— Sakau, kad užstojate man saulę! — pakartojo liesas penkiasdešimtmetis vyras, išsitiesęs gultu kairėje jos pusėje.
— O ko tikėjotės, kad toks įspūdingas dekoltė turėtų gulėti išsklidęs šonuose? Žinoma, aš deginuosi stovėdama. Taip ir saulei geriau, ir kitiems yra į ką pažiūrėti, — dar ramiai atsakė apkūni moteris su plačiakrypkle skrybėle, papuošta rose.
— Gal kitiems ir yra į ką pažiūrėti, gerbiamoji… Tik man už jūsų nei saulės, nei kurios kitos ponios nepamatyti! — stodamasis nuo gulto, cypčiu balsu atsakė įpykęs vyras.
— O ką jie ten nematė? — nė per žingsnį nejuda, kaip statula stovėdama, paniekinamai paklausė Rožė Petrovna, nė nežvilgtelėjusi į turistą. — O jeigu paklausa jums būtų, ar aš nepastebėčiau? Bet jūs zirzate, lyg būtų nedavus grąžos, — akimis vartydama ir prunkštaudama atsakė moteris.
— Na žinote! — Vyras iš pykčio pašoko nuo gulto ir… susikabinęs už jo krašto, krito ridenamasis link pykčio ir saulės užtemimo objekto.
Dar sekundė — ir jo nosis smigo tiesiai į dviejų „žemyninių plokščių“ jungtį dekoltė paviršiuje, ir su džiaugsmu pastebėjo, kad liko sveikas ir nesulaužytas dėl nepajudėjusio nusileidimo objekto.
Rožė Petrovna motiniškai paglostė netvarkingus „meteorito“, ką tik nusileidusio ant jos įspūdingos krūtinės, plaukus. Žvelgdama į išskėstas skruostus netikėtai į ją kritusios sėkmės objekto, moteris ramiai ištarė: — Kam reikėjo ginčytis su mano grožiu? Verčiau iš karto būtų pasiaiškinę, būčiau į jūsų padėtį įsigilinusi: na, nesate gražuolis, na, smulkus… Bet jei norisi galvą glausti prie kažkieno širdies… ar nesuprasčiau?.. Eime, pamaitinsiu tave, mano greitąsai žiogeli, kitaip žiūrėti gaila.
Ir nesvarbu, ar vyras dar neatgavo nuo skausmo šoko (juk skruostas buvo stipriai kreivas), ar nuo jūrinio oro sustiprėjęs apetitas darė įtaką logikai, o gal likimas visa tai suvedė… bet jis sekė paskui Rožę Petrovną visiškai nusižeminęs ir susitaikęs.
Praėjo daugiau nei 20 metų.
Jis, „jos Žiogelis“, gerokai apvalėjo ir tapo malonesnis, ji, „jo Rožytė“, dievinamas objektas, sugeręs šiltus Lietuvos saulės spindulius, dabar ateina į paplūdimį ne viena, o su savo Žiogeliu.
Ji, kaip įprastai, tvirtai stovi į saulę, o jis — blyškus, niekada neįdegęs, nes visuomet guli jos šešėlyje (kad nekiltų kitos moters minčių į jį žiūrėti) — žvelgia į vaizdą ir dėkingai šypsosi, prisimindamas, kaip šis grožis atsirado jo gyvenime.
Be to, laukia skanių kotletukų ir bulvių su spirgučiais, kurie buvo pirmą kartą paragauti tą pačią dieną prieš 20 metų.
Moralas — įsileiskite į gyvenimą įvykius, net jeigu jie tiesiogiai grasina jūsų komforto zonai, nevertindami, be išankstinio nusistatymo ir su šypsena! Juk tai gal grožis nusprendė nuspalvinti ryškiomis spalvomis jūsų egzistenciją ir praturtinti tai, kas atrodė niūru?!
Juk ne be reikalo sakoma: „Grožis išgelbės pasaulį!“…
Ir kas žino, nuo ko ji išgelbės jus kitą sekundę ir kokiais kotletukais pamalonins tą patį vakarą, papuošdama jūsų išdidų liesą ir alkaną vienatvę…
— Ką, atleiskite? — patikslino ji.
