Kai anyta tampa kasdieniu iššūkiu: kaip viena moteris pavertė mano gyvenimą pragaru

Nė viena diena be uošvės: kaip ši moteris pavirto mano gyvenimu į pragarą

Kai susituokėme su Dominyku, pirmasis ir, kaip man tada atrodė, išmintingas sprendimas buvo gyventi atskirai nuo tėvų. Jis dirbo inžinieriu gerai žinamoje privačioje šeimos įmonėje, o aš įskaityčiau savo dalį iš močiutės buto pardavimo į būsto paskolą. Pradėjome kurti savo šildą, svajodami apie ramybę, jaukumą ir tikrą šeimą. Bet kas galėjo pagalvoti, kad į šias sienas kartu su mumis įsikurs jo motina…

Fiziškai ji pas mus negyveno. Tačiau atsimenu jausmą, tarsi ji būtų kiekvienoje elektros lizde, kiekvienoje spintoje, kiekviename šaukšte. Nė vienas sprendimas, nė viena pirkinys, nė vienas įvykis nepraslydo be jos aktyvaus dalyvavimo – ar tai būtų arbatinuko, užuolaidų ar net paprasto vonios kilimėlio pasirinkimas.

Užtenka paminėti, kad reikia pakeisti palangės užuolaidas – ir uošvė jau čia, su aplankais, katalogais ir pilna patarimų. Šventėms ji rengia scenarijus, lyg dalyvautume meno saviveiklos konkursuose. Kartą su draugais planavome sutikti Naujuosius metus name užmiestyje. Viskas buvo apmokėta, paruošti produktai, užsisakytas transperas. Tačiau ji surengė tokį spektaklį, kad pats Stanislavskis būtų atsidėjęs stačias. Ašaros, priekaištai, dejavimai: „Tokią naktį – ir palikti motiną vieną!“ Galiausiai likome namie, pinigai dingo, o ji visą vakarą kritikavo TV laidose pasirodančius artistus, sėdėdama kėdėje kaip imperatorienė.

Kai pagaliau pastojau, su Dominyku nusprendėme perdaryti svetainę į vaikų kambarį. Tik paminėjome tai pokalbyje… Kitą rytą ji jau stovėjo slenksnyje su dviem darbininkais ir ritiniais tapetų. Nespėjau atsiverkti – prasidėjimas remontas. Pagal jos planą. Jos spalvomis. Jos viziją. O aš stovėjau šalinyje savo namuose ir jausdavausi kaip svetima.

Šimtą kartų sakiau vyrui, kad man sunku. Kad nesijaučiu šeimininke. Kad noriu pati rinktis – nuo tapetų iki indų šluostėlės. Tačiau išgirsdavau tą patį: „Mama tik nori padėti. Ji turi gerą skonį. Ji ką nors daro iš meilės.“ O mano meilė? Mano norai? Mano skonis? Ar visa tai nieko verta, nes negimdžiau „tokio nuostabaus sūnaus“?

Ir štai kulminacija. Ji atėjo ir iškilmingai paskelbė: „Mes su Dominyku važiuojam atostogauti. Turkijon. Man reikia atsikvėpti, nes aš viską traukiu ant savęs.“ Stovėjau septintą mėnesį neišnešiota, ir man trūko žodžių. Nė vieno. Vyras nurūkavo, kad negali ją vieną paleisti. Aš šaltai pasakiau: jei jis išvyks su ja, gali iškart pamiršti, kad turi žmoną.

Rezultatas? Ji įsiveržė į namą su rėkimais, kad aš jai pavydžiu. Kad pagimdė ir užaugino man vyras, o aš nedėkinga. Kad negaliu važiuoti, nes „pačios pilvas priaugo“, ir dabar trukdu jai bent šiek tiek pailsėti nuo „šio nedėkingo gyvenimo“. Ir apskritai, ji viską mums skiria, o mes…

Aš jau nežinau, kas teisinga, o kas ne. Pavargau gyventi trys, kai santuokoje esame du. Nenoriu kovoti, bet ir susitaikyti su tuo neįmanoma. Jaučiu, kaip prarandu save – kaip moterį, kaip žmoną, kaip būsimą motiną. Man baisu, kad kai gimsi kūdikis, ji rinks ne tik sauskelnes, bet ir vardą, mokyklą, su kuo jam draugauti.

Mergaitės, gal žinote, kaip išgyventi šalia tokios „auksinės“ uošvės? Ar tai beprasmiška, ir tereikia susitaikyti, kad nuo šiol ji bus šalia manęs iki pat mano paskutinių dienų – kaip šešėlis, kaip fonas, kaip balsas už kadro, kuris visada garsesnis už mano?

Rašykite. Aš jau nežinau, kaip kovoti su šia beprotybe.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − eleven =

Kai anyta tampa kasdieniu iššūkiu: kaip viena moteris pavertė mano gyvenimą pragaru