Kai kaimyno Neringa pirmą kartą liko pas mus, dar nežinojau, kad ją augina močiutė. Iš pažiūros ji atrodė visai kaip įprasta mergaitė. Abu jos tėvai buvo menininkai ir pernelyg nesirūpino vienintele atžala, draugiškai palikę ją močiutei. Savo butą jie nuomojo, o patys klajojo po Azijos šalis, kur paplūdimiuose tapė egzotiškus vedinius peizažus su šventyklomis ir džiunglėmis.
Atėjusi pas mus, Neringa tyliai žvilgtelėjo į mane savo mėlynomis akimis ir, priekaištingai papurtė galvą, perstatė mano netvarkingai stovėjusius batus, kad nosies galai būtų kartu.
— Geri žmonės taip daro, — kantriai aiškino ji, kai nustebęs žiūrėjau, — kad galvos neskaudėtų.
Tą dieną žmona kaip tik ruošėsi eiti apsipirkti, palikusi mane prižiūrėti mergaites iki vakaro.
— Pirmiausia tegul pažaidžia, — išsamiai nurodė ji mane, — paskui išvesk jas į kiemą valandai, o po to pamaitink. Pavargusios tegul pamiega.
Pripažinsiu, nusiminiau. Visą dieną praleisti prižiūrint dvi mergaites man atrodė kaip didelis iššūkis, bet kitos išeities nebuvo.
Mūsų dukra Dovilė, žaidžianti su neseniai gautu „Baby Born“, viešniai taip pat nebuvo itin patenkinta. Patyrusi kartų darželyje kylančias konfliktus dėl žaislų, įtariamai žvilgtelėjo į ją, būdama atsargi. Ji net neabejojo, kad nepažįstama ims reikalauti jos naujojo lobio.
Neringa elgėsi visiškai kitaip. Ramiai atsisėdus ir tyliai stebėdama dukrą dešimt minučių, ji tyliai prisiartino iš už nugaros:
— Mano mieloji, — švelniai tarė ji, švelniai apkabinusi ją už pečių, — leisk ir man pažaisti… o tau, štai, bandelė, — iš paketo, kurį atsinešė, traukia ji.
Duktė, pasiruošusi ginti savo nuosavybę iki paskutinio kraujo lašo, nuo netikėtumo apstulbusi ramiai leido viešniai paimti „Baby Born“. Be to, nors ji niekada nėra valgiusi jokios naminės kepinio, paklusniai suvalgė bandelę su kopūstais, žiūrėdama, kaip jos „kūdikiui“ kerpa nagus ir deda miegoti.
“Baby Born” prieš miegą buvo kaprizas ir net verkė, tačiau Neringa protingai pastebėjo:
— Daugiau pažiūrės, mažiau pasysios.
Kai lėlė, jų bendru sutarimu, užmigo, paleidau diską su teletabiais, kurie ypač patiko mūsų viešniai.
— Tikri angelėliai, — džiugiai ji susidžiaugė rankose, nepamiršdama maitinti dukrelės dar vienos bandelės:
— Valgyk, valgyk, visai balta kaip spirocheta…
Vėliau, kai baigėsi ir bandelės, ir multikai, ruošėmės į lauką. Tačiau ruošti vaikų nereikėjo, Neringa puikiai susitvarkė pati. Apsivilkusi save ir Dovilę, ji tarė “su Dievu” ir išėjome į kiemą. Ten taip pat nesudėtingai ji paėmė visą žaidimų aikštelę valdyti, nepalikę nei man, nei kitiems tėvams jokios progos patiems prižiūrėti vaikus.
— Berniuk, beeerniuk, ko bėgioji kaip lusė? — vis pasigirsdavo iš smėlio dėžės. — Ką pasakei? Dabar maitinsiu smėliu! Nereikia rėkti, mergaitės – policija atvažiuos! Na, lipk nuo medžio, mahnaviete!
Mergaitės, žinoma, susirinko aplink naują „Baby Born“, bet Neringa ryžtingai atbaidė visas dukros kiemo drauges.
— Mačiau tokių, — kategoriškai jai pasakė, — draugėlės-plėšikėlės… joms tik duok ką… Močiutė irgi tokių turi, iki šiol uogų stiklainius negrąžina…
Per pietus įtikinusi dukrą, kad, jei ji nesuvalgys, košė paskui bėgs, ji kažkokiu stebuklingu būdu privertė ją sukirsti dvi pilnas nemėgstamos manų košės lėkštes. Ko man, pripratusiam įkalbinėti bent vieną šaukštelį suvalgyti, buvo nemažai.
Apskritai, grįžus vakare, žmona rado visišką harmoniją. Aš, nė kiek nepavargęs nuo vaikų, užsiiminėjau savais darbais, o mergaitės draugiškai lopo senojo kailinėlių akutes ant mano duotos lemputės.
Kai žmona vėliau vedė Neringą namo, duktė net leido jai pasiimti „Baby Born“ nakčiai, ir ji išėjo tikrai patenkinta:
— Ačiū, geri jūs žmonės, mes su močiute skaitysim sapnininką, pasižiurėsime vakare, — apsiauna batus, su malonumu atsisuko prie durų ir jautriai kartoja:
— Kokie geri žmonės!