– Jaunasis žmogau, jūs užgriovėte mano mašiną! – ant šaligatvio stovėjo liekna moteris, apsivilkusi baltu kailiniu.
– Parkuokitės normaliai, – nurūkė Rimas. – O tai perkate teises, o paskiau darote avarines situacijas. Aš išvis moterims teisių neduotų!
– Ar matote, kad visur sninga? Kur, jūsų manymu, aš turėjau pastatyti mašiną? Ant tos sniego gūbryno? – moteris plonais pirštais mostelėjo į didelį sūgį. – Skambinu eismo inspekcijai!
Rimo užsidegimas iš karto nudžiūvo. Jis jau šį mėnesį gautas vieną baudą už greičio viršijimą. O dabar dar ir šita.
– Aš irgi įsukau ratu į sūgį. Supraskite, aš ne tyčia.
– Ir ką siūlote? – šaltai paklausė moteris.
– Siūlau išspręsti vietoje.
– Ne. Principas. Aš prieš mizoginiją.
– Prieš ką?
– Prieš neapykantą moterims!
– Gerai, pripažįstu, kad buvau nekaltas, – per dantis prasmeždamas tarė Rimas. – Atsiprašau. Siūlau sumokėti už… įbrėžimą. Dar pridėsiu už moralinę žalą. Kiek norite?
Po ilgų kalbų moteris galiausiai atsipalaidavo. Rimui net atrodė, kad svetimšalė tyčia vilkina, kad iš jo išmuštų kuo daugiau pinigų. Jis sumokėjo nemažą sumą, kad išvengtų problemų.
Rimas sunkokai atsikvėpė. Vėl liko be pinigų. Be to, šiandien Elenos gimtadienis, o jis dar neturėjo dovanos.
Rimas atidarė banko programėlę, kad įsitikintų: sąskaitoje liko tik trys šimtai eurų. Iki avanso liko savaitė. Nieko nebeliko – reikia skolintis. Rimas paskambino geriausiam draugui.
– Brolau, aš pats ant menkų, – tarė Tomas. – O kodėl jai tiek atidavei? Matosi, kad pinigų turi. Su tokiomis tik per policininkus. Arba galėjai nesivarginti ir sutarti apie europrotokolą. Greitai, o draudimas pats būtų nustatęs sumą. Juk nepabėgai iš vietos.
– Na, aš mašiną parduoti noriu. O policininkai tą įbrėžimą įves į registrą. Tada aiškink, kad mašina nebuvo avarijoje. O fiksuoja kaip avariją. Neturi pažįstamų, kurie galėtų paskolinti? Savaitei. Elenai gimtadienis. Be dovanos negalima, pats supranti.
– Aha, prie tokios kaip Elena su vien atvirute neateisi, – nusijuokė Tomas. – Bet pasiskolinti nėra iš ko. Atsiprašau, brolau.
Rimas įkišo telefoną į laikiklį, atidarė langą ir ėmė galvoti. Praėjo jau valanda, kai moteris baltame kailinyje dingo už kampo, o jis vis dar sėdėjo mašinoje toje prakeiktoje stovėjimo vietoje. Jis tikrai stengėsi būti atsargus, bet ratas užlipo ant ledo, ir mašina smarkiai pasisukė, užkabindama gretimą automobilį.
Ir staiga Rimą apšvietė mintis: juk kažkur yra jo kreditinė kortelė. Kaip jis galėjo pamiršti? Sprendimas atėjo netikėtai, ir vaikinas apsidžiaugė. Jis nedelsdamas nuvažiavo į juvelyriką pirkti tų auskarų, kuriuos buvo pamatęs Elenai.
Vakare Rimas stovėjo prie buto durų, bet nesiryžo paskambinti. Prisiminė, kaip pirmą kartą sutiko gražiausią ir išmintingiausią merginą, rankoje laikydamas nedidelį krūminių rožių puokštę. Kisenėje gulėjo dėžutė iš juvelyrikos.
Prieš metus Rimas pirmą kartą priešinos prie Elenos, bet nesitikėjo, kad mergina jam atsakys. Juk ji buvo iš aukšto skrydžio: tėvas – vienas prekybos centro įkūrėjų, o motina turėjo tris grožio salonus. Elena buvo iš labai turtingos šeimos. Tėvai jai nupirko butą, prie kurio durų dabar stovėjo Rimas ir bijojo įeiti.
– Su gimtadieniu, mylimoji! – Rimas iškart padavė merginai dovanas.
– Labas! Ačiū, mano meile, – Elena pabučiavo jaunuoliui ant skruosto. – O dieve, ar tai tie patys?
– Taip… – susigėdo Rimas.
– Tu beproti! Juk jie brangūs, – sušnibždėjo Elena, išimdama auskarus iš dėžutės. – Bet kokie gražūs… Ačiū!
Ir taip būdavo kiekvieną kartą. Nors Elena ir buvo iš turtingos šeimos, bet visada skaičiavo pinigus. Ji mėgo apsipirkti paprastuose prekybos centruose ir gaminti namie, o ne valgyti restoranuose. Būtą taip pat tvarkydavo pati, tik kartą užsakė valymą. Ir tai, kai sulaužė koją.
Bet Rimas vis tiek jautė, kad jie iš skirtingų pasaulKai trylikosios lenktynės nuo kalno baigėsi, Elena su šypsena suprato, kad tikri turtai – tai šilta šeimos širdis, o ne sąskaitos likučiai.