Kai žentas tampa iššūkiu visai šeimai: kaip atsidūrėme ties ultimatumu

Gyvas ne visada mums duoda žmonių, kuriuos, atrodo, pats velinas iš juoko atsiuntė. Vieni juos sutinka trumpam, kaip atsitiktinius pažįstamus, o kitiems, kaip mums, tenka juos vadinti „žentu“. Nemaniau, kad po daugelio metų rūpesčio, auklėjimo, įdėtos meilės ir darbo dukrai, būtent jos pasirinkimas – „galybinis“ Tadas – taps mūsų šeimos tikru moraliniu smūgiu.

Iš pirmo žvilgsnio – paprastas vyrukas, šiek tiek suktas žvilgsnis, nerangus šypsnis, laisvas bendravimo būdas. Bet kai tik jis atverdavo burną, suprasdavai: humoro jausmas jam tikrai yra, tik skonio – ne gramo. Pirmoji pažintis su juo paliko mus pasmerktus su bevaisių anekdotų apie uošves ir žentus, įskaitant jo „tarnybą“ sofos kariuomenėje – tikrąja to žodžio prasme. Tada jau man buvo gėda, lyg kas į mūsų namus būtų atsinešęs maišą pigaus humoro iš trečiaraščio užkandinės.

Su vyru buvome sukrėsti. Mergaitė, užauginta su Čechovu ir Anderseniu, su rafiniuota anglų satyra, įsimylėjo šį – atleiskit – klouną. Jis turbūt net nežino, kas yra Žeromas K. Žeromas, bet su aistra cituoja vulgarius interneto memus. Bandėme ją atkalbėti, maldavome, įtikindavome – veltui. Meilė, pasakė, ir taškas. O paskui – vestuvės. Kuklios, bet su privaloma jaunikio kalba, kurioje, žinoma, neatsilaikė ir „pagrobė“ pirmąją santuokos naktį. Tada vos susilaikiau, kad nepakylėčiau ir neišeičiau iš salės.

Nuo to laiko kiekviena šeimos šventė – kaip kovos laukas. Tik susirenkame, Tadas būtinai surengs savo „humoro šou“. O dukra, tarsi užburta, juokiasi su juo ir vadina tai „sveiku juoku“. Likę giminės raudonuoja, nukreipia akis, kas nors ateina vis rečiau. O mes kenčiame. Nes jei ne pakviesime žento – dukra neatvyks. O ji mums vis tiek brangi, nesvarbu kas.

Mano jaunesnės sesers jubiliejuje Tadas vėl pasižymėjo. Kai šeimininkė iškėlė makaronus su krevetėmis, jis prasitarenė: „Dantų?“ Kažkas nervingai nusijuokė, bet pastebėjau, kaip sesė išbalo. Vėliau ji pasakė, kad norėjo užpilti į jį padažo, bet susilaikė. Tas atvejis bent kažkuo geras baigėsi – po jos šalto žvilgsnio Tadas nutilo visai vakarui.

Tačiau kitas epizodas viską pastatė į savo vietas.

Su vyru šventėme 35-ąsias santuokos metines. Rimta data. Susirinko beveik visa giminė, atmosfera buvo šilta, rami, širdinga. Prisiminėme praeitį, kaip viskas prasidėjo, kaip auginome dukrą. O tada Tadas… dingo. Pamaniau, kur jis dingo. Po kelių minučių jis įbėgo į svetainę su… agurku ir dviem pomidorais, sudėjęs iš jų atvirai neskaidrų „kompoziciją“. Jis išdidžiai laikė ją priešais save, kaip pagrindinį vulgarumo muziejaus eksponatą, ir patenkintas paklausė: „Na, kaip, panašu?“

Aš sustingau. Kažkas prunkštelėjo. Kažkas iš siaubo atsisuko. Mano uošvė išmetė šakutę. Vyras paraudo. O dukra… plojo ir kikeno, kaip vaikas, kuriam parodytas triukas.

Tas momentas buvo lyg ant veido smūgis. Jautau tokią gėdingą pyktį, kad vos neužvirkau. Vietoj šeimos šventės gavome viešą pažeminimą. Tą vakarą, prie stalo, sugriuvo kažkas labai svarbaus. Likusį vakarą praleidome tyloje, kas nors išėjo net nebelaukęs deserto.

Vėliau, kai emocijos šiek tiek nergiežėjo, su vyru atsisėdome vieni. Ir priėjome sunkią, bet patO dabar likom tik mes, seniai pažįstami vienas kitam, ir tylus namų šiluma, kurioje nebėra vietos juokams, kurie skaudina.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 + twenty =

Kai žentas tampa iššūkiu visai šeimai: kaip atsidūrėme ties ultimatumu