Kailis lėkštėje: kaip nesutarimai dėl katės sugriaudė meilę

„Plaukai lėkštėje: kaip katės ginčai sunaikino meilę“

„Jonai, prašau paskutinį kartą! Pakeisk temą! Pažadėjai, kad daugiau blogai nekalbėsi apie mano sūnų!“ – Gabija stengėsi išlaikyti savitvardą, bet balsas jai drebuliojo.

„Aš ir nekalbu blogai, aš tiesą sakau!“ – įsižeidė Jonas. „Jis sėdi ant tavo kaklo, o tu tik gimdai. Ar matai, kad augini tinginį?“

„Pakartosiu dar kartą: pokalbis baigtas!“ – vos nesisuko Gabija. „Mano sūnus – studentas. Kol jis mokosi, aš jį išlaikysiu. Tavo leidimo man nereikia!“

„Tai mano nuomonė visiškai nieko nereiškia?“ – supyko Jonas. „Tu nori girdėti tik komplimentus? Ne, mieloji, turėsi su manim skaičiuotis!“

„Nebūtinai!“ – atkirto Gabija. „Jei neužsičiaupsi, dabar pat išeisiu. Vėl! Prieš dvi savaites prisiekėme, kad daugiau šito nebevarstysime. Pamiršai?“

„Atsimenu!“ – grumtelėjo Jonas. „Bet kaip galiu tylėti, kai jis taip elgiasi? Tu jam paskutinius marškinius parduosi, o jis net nevertina!“

„Kas tau sakė, kad jis nevertina?!“ – Gabija drebuliojo nuo pykčio. „Domantas mane myli ir dėkoja už viską. Užsičiaupk, sakau! Pokalbis baigtas!“

Ji apsuko ir išėjo į virtuvę, kad bent šiek tiek atsipūstų. Bet Jonas, degančiu teisingu pykčiu, nusekė paskui.

„Gabija, ar net nenori manęs išklausyti?“ – jo balsas skambėjo beveik maldaujant. „Aš nusipelniau bent tiek!“

„Pirmiausia susilauk vaiko, išaugink jį, tada verstais ką nors tarti!“ – atkirto ji. „Tavo žodžiai – tuščias pavydulio šnekas!“

Jonas turėjo dukrą iš pirmos santuokos, bet jos nematė jau aštuonerius metus – motina išsikraustė į kitą miestą, kai mergaitei vos dveji.

„Pavydulio?“ – Jonas net apsistebėjo. „Tu manai, kad aš pavydžiu tavo lepūnui? Kokia nesąmonė!“

„Žinoma, pavydi!“ – numetė Gabija. „Jam vos dvidešimt, o jis turi viską, ko tu neturėjai!“

„Ką, mamytė nuomoja butą ir kasdien kiša pinigus į kortelę? Štai tam turėčiau pavydėti?“ – kartė Jonas.

„Aišku, kad taip!“ – atrėžė Gabija. „Kitaip kodėl pradėjai?“

„Aš bandau tau paaiškinti, kad jį sugadinai!“ – nesisuko jis.

„Noriu ir gadinu! Jis – mano vienintelis sūnus, ir galiu sau tai leisti!“ – atkirtė Gabija.

„Aišku, tu gi milijonierė!“ – sušnairė Jonas.

Pykštis prasidėjo iš vis kitos vietos. Gabija pati nesuprato, kaip jie vėl atsidūrė pokalbyje apie Domantą. Viskas buvo taip ramu: jie sėdėjo prieš televizorių, žiūrėjo reklamą. Rodė klipą apie masažo kėdę. Jonas užsidegė mintimi nusipirkti tokią, net rado geros kainos modelį.

Gabija neprieštaravo, bet priminė:

„Tik ne dabar, o šiek tiek vėliau. Juk prašiau kol kas vengti didelių išlaidų, kol man neišmokės algos. Gal teks pas tave pasiskolinti.“

Ji niekada neieškojo pinigų pas Joną. Atlyginimą jai vėlavo mokėti retai, bet dabar būtent taip ir buvo. Gabija dirbo nuotoliniu būdu, iš namų išeidavo tik į parduotuvę. Visas dienas praleisdavo prie kompiuterio, ką nors spausdama, tikrindama, bet už tai mokėjo gerai – pusantro karto daugiau nei Jonui. Ne milijonai, žinoma, bet buto nuomai, maistui ir sūnaus išlaikymui užteko.

„Gabija, ar nemanai, kad jei trūksta pinigų, tai kažkas galėtų susirasti papildomą darbą?“ – su užuomina paklausė Jonas.

„Kalbi apie Domantą?“ – susiraukė ji. „Juk sakiau: aš prieš. Aš jį nusiunčiau mokytis, o ne šaukti „Laisva kasa“!“

„Jis vyras! Turėtų suprasti, kad pinigai neiš oro krenta!“ – sušuko Jonas.

„Jis ir be tavo pamokų tą žino!“ – atkirto Gabija.

„Nieko jis nežino, kol tu jam viską ant lėkštutės atneši!“ – nesiliavo jis.

„Tai ne tavo reikalas! Gana! Tu mane užknisai!“ – suriko Gabija.

Pykštis tęsėsi dar gerą pusvalandį, kol pagaliau nurimo. Gabija, bandydama nuraminti įtampą, nuėjo į virtuvę, užvirė arbatos ir padarė sumuštinius.

„Prašau,“ – tarė ji, pastumdama lėkštę.

Jonas susiraukė ir atstūmė ją.

„Nenoriu…“ – pradėjo jis, bet staiga kažką pastebėjo. „Žiūrėk! Plaukai ant lėkštės! Tavo katė mane erzina! Kodėl tiek daug plaukų? Ar išvis valai?“

„Valau du kartus per savaitę! Dažniau nespėju!“ – atsakė Gabija, pajausdama, kaip pyktis vėl verda.

„Juk sėdi namie! Kas tau, sunku pasiimti šluotą?“ – numetė Jonas.

„Aš ne tik sėdžiu! Aš dirbu ir uždirbu daugiau už tave!“ – pratrūko ji.

Jonas išblyško. Mintis, kad jo moteris uždirba daugiau, jau erzino, o jos paniekinamas tonas tik prisidėjo.

„Tai dabar aš ir ne vyras?“ – prasmeško jis.

„Aš to nesakiau!“ – atkirto Gabija. „Tu mane išvedei iš kantrybės! Aš irgi norėčiau gyventi steriliame švarume, jei kas nors už mane valytų! Valymas – ne tik moteriškas darbas!“

„Aš sakiau, kad tik moteriškas?“ – atkirto Jonas.

„Nesakei, bet kiek kartų tu šiame bute valei, nuo tada, kai apsigyvenome kartu? Nė karto! O mes, beje, jau šešis mėnesius čia!“ – priminė Gabija.

Jonas susimąstė, bandydamas prisiminti nors vienąJonas liko vienas tuščioje bute, kai staiga suprato, kad klydo – bet jau buvo per vėlu, nes Gabija su Domantu toliau kūrė gyvenimą be jo, o jo kaltės širdyje liko kaip katės plaukai ant lėkštės.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen − 7 =

Kailis lėkštėje: kaip nesutarimai dėl katės sugriaudė meilę