„Kaip jis pasikeitė. Jei tik būtų turtingesnis ir dirbtų prestižinėje įmonėje, galbūt būčiau įsimylėjusi jį“ – galvojo mergina

„Koks gražus jis tapo. Jei būtų šiek tiek turtingesnis, dirbtų prestižinėje įmonėje, galbūt aš į jį įsimylėčiau“, galvojo Lina.

„Na, Tomas, palieku viską tau. Jei kils problemų, skambink. Ne į Mėnulį lekiu, pasiekiamas būsiu“, tarė Andrius, ištiesęs ranką savo pavaduotojui ir draugui.

„Supratau, nesijaudink. Beje, taip ir nepasaugai, kur atostogauti važiuoji. Į Graikiją ar Turkiją?“ – Tomas sugniaužė jam paduotą ranką.

„Nesakiau? Pas motiną važiuoju. Reikia stogą sutvarkyti, tvorą suremontuoti. Anksčiau tėvas rūpinosi namu, o kai jis mirė, pradėjo griūti tai viena, tai kita. Neatsimenu, kada paskutinį kartą sėdėjau su meškere prie upės.“

„Aš niekad nebuvau žvejyboje. Tikras miestietis. Net pavydžiu tau“, su atokvėpju tarė Tomas. „Grįžk, papasakok“, sušuko jis Andriui, kuris jau žengė pro duris.

Džiaugdamasis, kad ryte jau bus toli nuo triukšmingo ir dulkėto miesto, apkabins motiną, įkvėps vaikystės gryną orą, Andrius keliavo namo ir šypsojosi.

Jis augo mažame miestelyje. Motina – mokytoja, tėvas – statybininkas. Andrius dažnai padėdavo tėvui statybose, mokėjo visko. Tėvas svajojo, kad sūnus eis jo pėdomis. Bet Andrių traukė mašinos, kompiuteriai, naujos technologijos. Mokėsi lengvai. Baigęs mokyklą, pasakė, kad miestelyje nėra perspektyvų – jis nori vykti į Vilnių ir pasiekti daugiau, nei būti statybininku, kaip troško tėvas.

„Kaip tai nėra ką veikti? Miestelis auga, statybininkai visada reikalingi. Nebūsi alkanas. Jei nori, pastatysime tau modernų namą. Susituoksi, vaikams bus kur bėgioti“, kalbėjo tėvas.

„Per anksti apie žmoną galvoti. Pirmiausia reikia įsitvirtinti“, atrėžė Andrius.

Tėvas erzinosi, ginčijosi. O motina kantriai ramino ir palaikė sūnų.

„Nekirskime jo sparnų. Tebūnie. Jis mūsų protingas, dar didžiuosimės juo“, kalbino motina.

Tėvai davė pinigų pradžiai ir paleido sūnų į sostinę. Andrius mokėsi universitete ir dirbo statybose. Laikui bėgant, jis pasiekė visko, ko norėjo.

Mokykloje mylėjo Liną, linksmą, truputį nosį į viršų pakėlusią mergaitę. Ji nebuvo iš tų, kurios siekia žvaigždžių, svajojo tapti kirpėja, atidaryti savo salono duris. Kiekvienas turėjo savo svajonę. Ir taip jie išsiskirstė į skirtingus miestus, tikėdamiesi kada nors susitikti.

Kai Andrius atvažiuodavo namo atostogų ar atostogauti, pasirodydavo, kad Lina jau išvykusi.

Jis galėjo nueiti pas jos motiną ir paprašyti telefono numerio, adreso, bet to nepadarė. Meilė trukdytų siekti svajonės. O jei jie susituoks, ateis vaikai, teks uždirbti duonos kruopelėms, o ne siekti tikslų. Ne, pirmiausia reikia pasiekti visko, ko norėjai – įkurti verslą, nusipirkti mašiną, pastatyti namą, o tik tada…

„Žiūrėk, praleisi laiką. Lina gali ir nepalaukti tavęs“, sakydavo tėvas.

„Nesvarbu, yra ir kitų merginų“, atsakydavo Andrius.
Bet kitos jam nebuvo reikalingos.

Dabar Andrius turėjo viską, ar beveik viską, ko svajojo. Gražų namą prestižiniame rajone, brangų automobilį, verslą, atnešantį gerą pelną. Dabar galėjo pamąstyti apie žmoną. Moterys jo gyvenime buvo. Bet joms reikėjo Andriaus kartu su namu, automobiliu, pinigais. O jis norėjo, kad mylėtų jį pačią.

Važiuodamas pas tėvus, slapta tikėjosi sutikti Liną. Tėvams Andrius pasakodavo apie save glaustai ir vengdamas detalių. Jie gyveno kukliai, be prabangos, uždarbiaudami sąžiningu darbu. To paties tikėjosi ir iš sūnaus. Kai pradėdavo pasakoti apie savo sėkmes, tėvas susiraukydavo, o motina išsigąsdavo. Argi sąžiningu darbu galima įsigyti butą Vilniuje, pastatyti namą?

„Ar pažeidi įstatymus? Ar tam tave mokėme? Geriau būtum statybose dirbęs, nei kad mums už tave gėda būtų“, murmėdavo tėvas.

Todėl Andrius atvažiuodavo pas juos sena, kuklia mašina, kurią skolindavosi iš draugų, užmainais palikdamas savo „Lexus“. Arba traukiniu. Apie save pasakodavo trumpai – dirba inžinieriumi. Tėvas pritardavo ir didžiavosi sūnumi vilniečiu.

Ruošdamasis atostogoms, šį kartą Andrius ir vėl nesikeitė, nors tėvas mirė prieš trejus metus. „Lexus“ paliko garaže, įsigijo traukinio bilietą ir apsivilko paprastai.

Jam atiteko apatinė lova, o viršutinę turėjo užimti senutė. Andrius be abejonės jai atidavė savo vietą. Senutė visą kelią karštai dėkojo.

Andrius gulėjo viršutinėje lovoje ir žiūrėjo pro langą. Pro šalį lenkė miškai, laukai, upės. Jis prisiminė, kaip prieš daug metų pirmą kartą važiavo į Vilnių. Po bėgių dundėjimą lengviausia mąstyti ir prisiminti.

Miestelis jam atrodė mažas ir pasakų grožio. Oras buvo švarus, o medžiai – su gausiais, ryškiai žaliais lapais, skirtingai nei miestų dulkėta, nuvargusi augmenija. Sodybų želdiniuose žydėjo gėlės, džiuginančios akį.

Andrius įėjo į gimtosios sodybos kiemą. Motina, pamatžiusi jį, suplojo rankomis, ašarų kibirkštys užblizgo akyse.

„Sūn”Bet kartais geriausia tiesiog būti savimi, nes tik tada gali rasti tą, kuris mylės tave už tai, kas esi, o ne už tai, ką bandai apsimesti.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − three =

„Kaip jis pasikeitė. Jei tik būtų turtingesnis ir dirbtų prestižinėje įmonėje, galbūt būčiau įsimylėjusi jį“ – galvojo mergina