Su Ignotu esame ištekėję jau beveik septynerius metus. Susipažinome dar universitete Kaune – gyvenome gretimose bendrabučio kambariuose. Tuomet jis neretai parsinešdavo namų paruoštą maistą – skardines, indelius, pyragus. Jo motina, Laima Algirdaitė, gamino tiesiog nuostabiai ir, atrodo, stengėsi, kad jos sūnus niekada nepatirtų alkio.
Kai Ignas man pasipirš, pirmiausia nuvežė mane supažindinti su savo mama. Truputį nerimavau, tačiau mūsų santykiai nuo pat pradžių klostėsi puikiai. Laima Algirdaitė pasirodė protinga, atvira ir šilta moteris. Ji pagimdė Igną vos būdama aštuoniolikos, o po pusmečio neteko vyro. Tačiau neišsirinko. Viena užaugino sūnų, išauklėjo tikrą vyriškį, be jokio apmaudo gyvenimui.
Dirbo kelis darbus, kad niekieno neišliktų priklausoma ir sūnui suteikti viską, ko reikia. Vyrų jos gyvenime nebebuvo – nebuvo laiko. Kai pirmą kartą ją pamačiau, jai buvo 41, tačiau atrodė tikriausiai 35 – tvirta, švelni, su gyva mintimi ir humoro jausmu.
„Na, o dabar tu rūpinsies mano berniuku“, – su šypsena tarė ji, kai paskelbėme apie sužadėtuves.
Su Ignu baigėme universitetą, susituokėme ir likome gyventi Kaune – jis gavo gerą darbą. Uošvė iš karto pasakė, kad nekiš nosį į mūsų gyvenimą: esą įpratusi prie vienatvės, gyvena savo tempu ir nereikalauja globos. Mes išsinuomojome butą netoliese, už dviejų autobuso stočių.
Laima Algirdaitė periodiškai mus lankydavo – visada su dovanėlėmis, tvarkinga, šypseną ant lūpų. Niekada neskubėjo su patarimais, tačiau jei paprašydavau – padėdavo, šildavo mano pyragus, net siūlydavo padėti valyti. Uošvė – kaip iš svajonių.
Dažnai lankėmės pas ją: keldavo mus arbatos, pyragų, paprasčiausiai pasikalbėti. Turėjo daug draugių ir nuolat kažkur skubėjo – į teatrą, į kino seansus, į kavą. Ji buvo aktyvi, kupina energijos moteris. O kai gimė mūsų sūnus Adomas, uošvė mums tapo išgelbėjimu – parodė, kaip maudyti, kaip maitinti, vaikščiojo su vežimėliu, leido man pailsėti. Vėliai net vedė jį į darželį, kai mes pavėlavome nuo darbo.
Tačiau vieną dieną ji tiesiog dingo. Kelias dienas neskambino, neužsuko, neatsakydavo. Nerimavau, tačiau Ignas man pasakė, kad motina paskambino jam ir pranešė – išvyko pas draugę į Klaipėdą porai mėnesių. Viskas gerai. Nustebau – kodėl neperspėjo? Jai nebūdinga. Na, gerai.
Bendraudavome vaizdo skambučiais. Ji prašydavo parodyti anūką, tačiau pati į kamerą neatsisukdavo. Atsisakydavo, juokdavosi. Į mano tiesmukus klausimus tik mostydavo: „Na ką tu, tuščiokas!“
Vieną dieną paskambinau – ragelį pakėlė pati Laima Algirdaitė ir netikėtai pasakė: „Esu miesto ligoninėje, širdis nerimauja“. Išsigandau. Pasiūliau atvykti, tačiau ji atsisakė. „Kai išrašys – paskambinsiu, tada ir susitiksime“, – trumpai atsakė ji.
Praėjo kelios dienos. Vakare ji pakvietė mus su Ignu pas save – sakė, kad turi svarbių naujienų. Atvykome. Duris atidarė… nepažįstamas vyras. Aš sustingau. O už jo pečių stovėjo Laima Algirdaitė. Švytinti. Ir… su kūdikiu ant rankų!
„Pazįskite, tai Algirdas, mano vyras. O čia – mūsų dukra, Austėja. Atsiprašau, kad nepasakiau. Tiesiog bijojau, kad nesuprasit. Man 47, ir nežinojau, kaip sureaguosit. Tačiau dabar, kai viskas jau už nugaros – noriu, kad būtumėte mūsų naujos šeimos dalis.“
Aš sutrikau. Tačiau tada pamačiau jos akyse tą pačią rūpestį, šilumą ir viltį, kurią matiau, kai ji perduodavo man Igną. Priėjau, apkabinau ją ir pasakiau: „Jūs nusipelnėte laimės. Ir mes šalia, kaip buvote šalia mūsų.“
Dabar aš jai padedu su mažąja Austėja taip pat, kaip ji man pagelbėjo. Kartu vaikštinėjame, juokiamės, gamname. Dabar turime dvi šeimas, tačiau vieną didelę, šiltą širdį visiems. Ir, ko gero, būtent tai yra tikra laimė – mylėti, atleisti ir gyventi, nepaisant metų, stereotipų ir baimių.