Kaip mano uošvė atsidūrė ligoninėje „su širdimi“, o grįžo… su kūdikiu
Su Arvydu esame susituokę jau beveik septynerius metus. Susipažinome dar universitete Klaipėdoje – gyvenome gretimuose bendrabučio kambariuose. Tuomet jis dažnai parsinešdavo iš namų pilnus maišus maisto – stiklainius, konteinerius, kepinius. Jo mama, Rasa Arkadijevna, gamino dieviškai ir, regis, stengėsi, kad jos sūnus niekada nebeturtų badauja.
Kai Arvydas man pasipiršo, pirmiausia nuvyko su manimi susipažinti su savo motina. Šiek tiek nerimavau, tačiau mūsų santykiai nuo pat pradžių susiklostė puikiai. Rasa Arkadijevna pasirodė labai išmintingą, atvira ir šiltą moterim. Ji pagimdė Arvydą būdama vos aštuoniolikos, o po pusmečio neteko vyro. Tačiau neišsijudo. Auklėjo sūnų viena, užaugino tikrą vyrą, be jokio apmaudo gyvenimui.
Ji dirbo kelis darbus, kad nieko nepriklausytų ir sūnui užtikrintų viską, ko reikia. Vyrų jos gyvenime po mirusio vyro nebebuvo – nebuvo laiko. Kai pirmą kartą ją pamačiau, jai buvo 41, bet atrodė tik kaip 35-erių – tvirta, švelni, su gyva protu ir humoru jausmu.
„Na, o dabar tu rūpinsies mano berniuku“, su šypsena tarė ji, kai paskelbėme apie susižadėjimą.
Su Arvydu baigėme universitetą, susituokėm ir likome gyventi Klaipėdoje – jis gavo gerą darbą. Uošvė iškart pasakė, kad netrukdys mūsų gyvenimui: sakė, kad pripratusi prie vienatvės, gyvena savo tempu, nebereikia globos. Mes įsinuomojome butą netoli jos, už dviejų autobuso stotelių.
Rasa Arkadijevna periodiškai užsukdavo pas mus – visada su dovanomis, švelni, tvarkinga, su šypsena. Niekada neskubėjo su patarimais, bet jei paprašydavau – padėdavo, gyrė mano pyragus, net siūlydavo padėti su tvarkymu. Uošvė – svajonė, kitaip ir nepavadinsi.
Dažnai lankydavomės pas ją: ji kviesdavo mus arbatos, pyragų, tiesiog pabendrauti. Ji turėjo daug draugių ir visad kažkur skubėjo – ar į teatrą, ar į kiną, ar kavos puodeliui. Ji buvo aktyvi, kupina energijos moteris. O kai gimė mūsų sūnus Dovydas, uošvė mums tapo tikru išgelbėjimu – parodė, kaip maudyti, kaip maitinti, vaikščiodavo su vežimėliu, leisdavo man pailsėti. Vėliau net į darželį jį vedžiodavo, jei mes pavėluodavome po darbo.
Tačiau vieną dieną ji tiesiog dingo. Kelioms dienoms nepaskambino, neužsuko, neatsakė. Nerimavau, bet Arvydas pasakė, kad mama jam paskambino ir pranešė – išvyko pas draugę į Panevėžį porai mėnesių. Viskas gerai. Nustebau – kodėl neperspėjo? Jai nepridera. Na, gerai.
Bendraudavom per vaizdo pokalbius. Ji prašydavo parodyti anūką, bet pati į kadrą neįsijungdavo. Atsisakydavo, juokdavosi. Į mano tiesioginius klausimus tik mostelėdavo: „Na, ką tu, nesusimąstyk!“
Vieną kartą vis dėlto paskambinau – pakėlė ragelį pati Rasa Arkadijevna ir netikėtai pasakė: „Aš miesto ligoninėje, širdis neramoka“. Išsigandau. Pasiūliau atvažiuoti, bet ji atsisakė. „Išrašius – paskambinsiu, tada ir susitiksime“, trumpai atsakė ji.
Praėjo kelios dienos. Vakare ji pakvietė mus su Arvydu pas save – sakė, kad turi svarbių naujienų. Atvykome. Duris atidarė… nepažįstamas vyras. Sustingau. O už jo nugaros stovėjo Rasa Arkadijevna. Visa spindinti. Ir… su kūdikiu ant rankų!
„Susipažinkite, tai Arkadijus, mano vyras. O čia – mūsų duktė, Gabija. Atsiprašau, kad nesakiau. Tik bijojau, jog nesuprasite. Man jau 47, ir nežinojau, kaip reaguosite. Bet dabar, kai viskas jau už nugaros – noriu, kad būtumBet dabar, kai viskas jau už nugaros – noriu, kad būtumėte mūsų naujos šeimos dalimi.