Kaip tu galėjai tai padaryti, mama?

“Mama, kaip galėjai taip pasielgti?”

Vis dar negaliu patikėti, kad šis pokalbis su mama išvis įvyko. Surinkau jos numerį, kad tiesiog pasisveikintum, paklaustum, kaip sekasi, o vietoje to atsidūriau šeimos dramos centre, kuri apvertė viską aukštyn kojom. „Mama, rimtai? – beveik rėkiau į ragelį. – Aš tavo vienintelis sūnus, auginu sūnų, tavo vienintelį anūką, kurio net nemačiai, o tu perdavi savo butą kažkokiai svetimai moteriai? Ir dar sveikiniesi su manimi, lyg nieko nebūtų: „Labas, sūnau, seniai neskambinai“?“ Mama tylėjo kitoje linijos pusėje, o aš jaučiau, kaip manyje užverda užuojauta, sumaišyta su nesupratimu. Kaip ji galėjo taip pasielgti?

Mano vardas Andrius, man trisdešimt penkeri, ir aš esu vienintelis savo mamos, Elenos Vytautienės, sūnus. Mūsų santykiai su ja visada buvo sudėtingi. Kai buvau vaikas, ji dirbo darbus, kad mus išlaikytų, ir aš jai dėkingas. Tačiau jos griežtumas ir įprotis viską spręsti pati dažnai tarp mūsų kūrė bedugnę. Kai vedžiau Graženą ir gimė mūsų sūnus Matas, tikėjausi, kad mama taps arčiau mūsų šeimos. Tačiau ji taip ir neatvažiavo susipažinti su anūku, vadindamasi užimtumu ir sveikata. Stenčiausi nespausti, skambinau kartą per mēnesį, siunčiau Matuko nuotraukas, bet atsakymai būdavo trumpi: „Gerai, sūnau, dėkoju.“ O dabar sužinojau, kad ji perdavė savo butą kažkokiai svetimai moteriai.

Visa tai prasidėjo, kai mano teta, Vilija, mamos sesuo, paskambino ir papasakojo, kad Elena Vytautienė išdavė dovanojimo sutartį dėl savo buto. Iš pradžių pagalvojau, kad tai klaipeda – gal teta kažką supainiojo? Tačiau ji buvo tikra: mama perdavė būstą kažkuriai Irenai, moteriai, kuri, pasak jos, „padeda namų ruošoje“. Aš buvau šoke. Mama gyvena mažame miestelyje, dviejų kambarių bute, kurį ji su tėčiu nupirko už jaunystės. Tai ne tik nekilnojamas turtas – tai mūsų šeimos dalis, vieta, kur aš užaugau. O dabar šis butas priklauso svetimam žmogui?

Iš karto paskambinau mamai, kad sužinočiau tiesą. Ji atsakė ramiai, lyg nieko ypatingo neatsitiktų. „Taip, Andriau, aš padovanojau butą Irenai, – tarė ji. – Ji gera moteris, rūpinasi manimi, atneša maisto, padeda tvarkytis. O tu toli, turi savo gyvenimą.“ Aš nežinojau, ką atsakyti. Taip, mes su Gražena gyvename antras mieste, už trijų valandų kelio, bet aš visada siūliau pagalbą! Skambinau, klausdavau, ar ko nors reikia, siūliau atvažiuoti ar sumokėti slaugę, jei jai sunku. Bet mama kaskart nusispjaudavo: „Nereikia, aš susitvarkysiu.“ O dabar ji tvirtina, kad aš „toli“, o kažkokia Irena – jos pagrindinė parama?

Paklausiau, kas ta Irena ir kodėl mama jai taip pasitiki. Paaiškėjo, kad tai kaimynė, kuri prieš porą metų pradėjo užsukti pas mamą, padėdama su reikalais. Pasak mamios, ji „lyg dukra“ – gamina, eina į vaistinę, net vežioja ją į sodą. Aš neprieštarauju, kad mama priimtų pagalbą, bet padovanoti butą? Tai gi ne šokoladų dėžė! Bandžiau paaiškinti, kad tai nesąžininga man ir Matui atžvilgiu. „Mama, aš tavo sūnus, Matas – tavo anūkas. Tu net nežinai, kaip jis atrodo, o atiduodi viską svetimai moteriai? Kaip tu įsivaizduoji tai?“ – klausiau. Bet mama tik atsiduso ir pasakė: „Andriau, tu vis tiek neatvažiuoji, o Irena čia. Be to, tai mano sprendimas.“

Jaučiau, kaip manyje augo užuojauta. Taip, aš nevažiuoju kiekvieną mėnesį – turiu darbą, šeimą, paskolą už mašiną. Bet aš visada galvojau, kad mes su mama – šeima, kad ji galvoja apie mūsų ateitį. Matui vos ketveri, jis auga, ir aš svajojau, kad kada nors šis butas jam padės – gal studijoms ar pirmajam būstui. O dabar visa tai atiteko kažkokiai Irenai, apie kurią net nebuvau girdėjęs iki šios dienos. Paklausiau mamies, ar nebijo, kad ši moteris tiesiog pasinaudo jJos atsakymas suskambo kaip aukso varpas: „Aš jau seniai nebeieškojo šeimos, kuri manęs neieškojo“.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eleven − nine =

Kaip tu galėjai tai padaryti, mama?