Jis kiekvieną dieną laukė jos, kol galiausiai suprato, kad ji nebegrįš.
“Ar nusprendei, ką veiksi šią vasarą?” – Ugnė atsisėdo ant stalo krašto, užmetė koją per koją ir suspaudė delnus ant apvalių džinsu dengtų kelių. “Ar tu mane išgirsti?”
“Mm,” – atsakė Rokas, nenuimdamas akių nuo nešiojamojo kompiuterio ekrano.
“Ką ten skaitai?” – Ugnė netaktiškai suptelėko koja.
Bet Rokas negalėjo patikėti savo akims. Vėl ir vėl perskaitė žinutę, kramtydamas lūpas.
“Galiu išeiti, jei tau ne iki manęs,” – Ugnė įsižeidusi patamsino. “Ar nori, kad išeičiau?”
Ji visą rytą preitaisi prieš veidrodį. Paryškino akis, užsidėjo siaurus džinsus ir baltą marškinėlius su juodu užrašu *”Nerimauk, būk laiminga!”* – taip, kaip jam patikdavo. O jis net nežiūrėjo į ją. Ugnė nuslīdo nuo stalo ir, švelniai supindama klubais, nuėjo per kambarį. Prie durų sustojo ir apsidairė. Rokas vis tiek sėdėjo prieš kompiuterį, nieko nematydamas aplink.
“Aš išėjau!” – Jos balse skambėjo grėsmė, lyg sakytų: “Tu dar apgailėsi!”
Ji suėmė durų rankeną ir paskutinį kartą pažvelgė į Roko nugarą.
“Na, ir gerai,” – Ugnė suplakė ilgus šviesius plaukus ir išėjo, stipriai užtrindama duris.
Ji leidosi bendrabutio laiptais lėtai, tikėdamasi, kad Rokiškis išbėgs, pavys, atgabens. Tada staiga nuskubėjo žemyn, sukandusią lūpą nuo neviltybės. Pralekė pro sargą ir išlėkė į lauką, į šiltos saulės glėbį.
Rokas net nepastebėjo, kad Ugnė išėjo, kad ji apskritai buvo čia. Jis vėl ir vėl perskaitinėjo žinutę, žvelgdamas į žvalančias akis profilio nuotraukoje. Tai buvo ji – jo mama. Pakeitusi, su likusiais pėdsakais gražuolės kaiščio, kurį bandė užmaskuoti storu makiažu. Bet tai buvo ji. O jam atrodė, kad jis pamiršo jos veidą…
Prieš penkiolika metų jis laikė mamą gražiausia pasaulyje. Gal ji nebuvo švelniausia, ne tokia, kokios troško mažasis Rokutis, bet jis ją mylėjo beprotiškai stipriai. Jos veidas iš tiesų išbluko atmintyje, bet jis iki smulkmenų prisiminė tą dieną, kai ją paskutinį kartą matė.
Ji stovėjo prieš veidrodį – aukšta, liekna, siauromis mėlynomis suknelėmis. Šurmulys, šurmulys – šepetys glostė šilkotus blizgančius plaukus. Mama nusvėrė plaukus ant nugaros, pakratė galva, padėjo šepetį ant staliuko ir pažvelgė žemyn į Rokutį, kuris žiūrėjo aukštyn.
Tą rytą vyko kažkas keisto. Ji neskubėjo, nerėkavosi, kad reikia skubėti į darželį. Neskambino jam tinginiu nei lėtu, kaip įprasta. Ji neskubėjo! Ir tai Roko širdyje uždego nerimą.
Jis norėjo paklausti, kodėl ji taip išsipuošusi – ar jie neis į darželį? Bet mama vėl atsisuko į veidrodį, apžiūrėjo save, nubloškė rankas šonuose, lyg glostydama nematomus raukšlėtis.
“Ar tu pasiruošęs?” – Jam atrodė, kad jos balsas drebėjo, lyg užkliuvęs.
“Ar einam į darželį?” – galiausiai paklausė Rokutis.
“Taip. Tik į kitą.”
Rokutis nustebęs pažvelgė į mamą.
“Taip reikia,” – ji pasakė tvirtai, nutraukdama bet kokius klausimus. “Eime.”
Ir Rokutis ėjo, skubėdamas, kad neatliktų. Kad ji neatsigręždama žiūrėtų īsiuJis dabar žinojo, kad veltui laukė – ji niekada nebeatgūtų tos mažos berniuko meilės, kurią kartą paliko už gelmėtų durų.