Vargas į laimę
Dainius grįžo namo pėstute. Toli, žinoma, bet vakaras šiltas, ramus, be vėjo. Tokiais vakarais nesigailėjo, kad neturi mašinos. Ėjo ir džiaugėsi šiluma bei artėjančia vasarą.
Visą gyvenimą Dainius gyveno su tėvais miesto centre. Pripratęs prie triukšmo ir suirutės. Bet neseniai persikėlė į priemiestį, į miegamąjį rajoną. Grįždavo namo ir beveik iš karto eidavo miegoti, kad ryte vėl keliautų į darbą į gyvą ir judų miesto centrą.
Naktį pro kambarį žiūrėdavo smalsi mėnulio akis, kuriai netrukdė nei medžiai, nei kiti namai, nei kietų užuolaidų – Dainius jų dar neturėjo. Gyveno dvyliktame naujos statybos namo aukšte, iš kurio atsiverdė laukas ir toli už jo – miško riba. Pirmą kartą atsikėlęs naktį, žiūrėdavo į mėlynai apšviestą kambarį ir nesuprasdavo, kur yra. Tada atsimindavo, nusiramindavo ir vėl užmigdavo.
***
Prieš dvejus metus jis nežinojo, kad egzistuoja bendrabučiai. Ne tokie kaip senovėje, kur vienoje virtuvėje susidurdavo dešimt šeimininkių. Bet gyventi su svetimu žmogum, dalintis bendru erdviu – nelabai malonu.
Dainius užaugo įprastoje šeimoje, dviejų kambarių bute miesto centre, su aukštais lubomis, erdviomis patalpomis ir ilga siaura prieškambariu, kuris pereidavo į mažą virtuvę. Mama dirbo vaikų darželyje, tėvas – autobuso vairuotoju. Neišpuikę, bet leisdavosi atostogas prie jūros.
Viskas suirtė per vieną dieną. Tėvas nepažeidė taisyklių, laukė, kol užsidegs žalia šviesa ir pradėjo važiuoti. Staiga nuo šaligatvio į kelį pasišovė moteris su lagaminu su ratais. Tėvas stabdė, bet ar galima sustoti akimirksniu? Moteris nuskrido kaip kamuolys nuo smūgio ir mirė kelyje į ligoninę.
Pasirodo, ji paskubėjo į traukinį. Žentas pažadėjęs nuvežti į vasarnamį, bet planai pasikeitė. Jis su uošve susipyko, ir ji, susierzinusi, nubėgo į stotį. Manydama, kad suspės prasibrauti. Traukinys gi nelauks.
Tas pats žentas teisme rėkė, kad girtas vairuotojas užmušė jo mylimą uošvę ir reikalavo griežčiausios bausmės. Taip, vakare visi autobusu parkas atsisveikino su vienu vairuotoju, jis išgėrė. Rytą tėvo sveikatos tikrinimas nieko neparodė. Jis apskritai negerdavo. Bet byloje kažkodėl atsirado duomenų, kad jo kraujyje buvo leidžiamos normos viršijimas.
Kad nepakenktų kitiems vairuotojams, tėvas pasakė, jog išgėrė žmonos draugės gimtadienyje. Išgelbėjo visus, o pats atsidūrė kalėjime. Mama liūdėjo, verkė. Pinigų pritrūko. Darželio auklėtojos atlyginimas nedidelis. Dainius paskelbė, kad po mokyklos niekur nestos, eis dirbti.
– Taip, į kariuomenę norėjai? Trukdo man tėvo, dar ir tau kažkas turėtų nutikti? – verkė mama.
Kad ją nuramintų, Dainius pažadėjo toliau mokytis. Prieš pat abiturientų vakarą tėvas kalėjime mirė nuo širdies smūgio. Dainius, kaip ir pažadėjo mamai, įstojo į universitetą. Po dvejų metų mama vėl ištekėjo ir persikėlė į vyro namus. Dainius liko vienas jų bute. Motina mokėjo už butą, davydavo jam pinigų, kad tik mokytųsi. Galėjo sau tai leisti. Naujasis vyras pasirodė ne paprastas tarnautojas, o viršininkas. Tiesa, Dainius beveik iš karto pamiršo, kur ir kuo jis dirba.
Studentai draugai sužinojo, kad pas Dainį laisvas butas, ir iškart ėmė rengti vakarėlius. SvečiusIr štai taip, kai Dainius ir Natalija kartu žiūrėjo į saulėlydį, laikydami mažą duktėlę rankose, jis pagalvojo, kad tikrai laimė gali pasirodyti netikėčiausiu momentu.