Visada buvau savarankiškas ir paklusnus vaikas. Tėvai dirbdavo nuo ryto iki vakaro, o aš grįždavau iš mokyklos, pakaitindavau sriubą, pavalgydavau ir ruošdavau namų darbus. Kartais net pati virtinėjau makaronus. Taip buvo nuo pirmos klasės.
Kai mokiausi dvyliktokoje, į mokyklą atvyko praktikuotis keli studentai. Istorijos pamokas vedė aukštas, rimtas Deivis Valdemarovičius, akinis ir pilku kostiumu. Berniukai jį pavadino „mokslu“ ir bandė trikdyti pamokas, bet prieš pabaigą jau klausėsi atsivertę burnas. Jis pasakodavo istoriją taip, kaip niekas iš mokytojų anksčiau. Keldavo klausimus, verčiant mąstyti, išsakyti nuomonę, pasiūlyti kitokius įvykių vystymosi variantus.
Berniukų akys kibirkščiavo – pirmą kartą jiems leido išsakyti mintis, keisti istorijos eigą, nors ir teoriškai. Deivis Valdemarovičius atvėsindavo jų užsidegimus, kai pernelyg užsikarsdavo permąstant pasaulį. Vaikinai laukdavo istorijos pamokų ir niekada jų nepraleisdavo.
Pamokų metu Jurgita, kuri visada tylėdavo, neatsitraukdavo nuo Deivio įsimylėjusiomis akimis. Ji ėmė skaityti istorijos knygas, kad galėtų dalyvauti diskusijose. Vienąkart subrendusi, ji išdrįso pasakyti savo nuomonę. Deivis pagyrė ją ir tarė: „Jei reforma būtų vykusi taip, kaip tu pasiūlei, dabar gyventume visai kitokioje visuomenėje.“ Bet paaiškino, kad tais laikais kitaip padaryti buvo beveik neįmanoma.
„Deja, istorijos perrašyti negalima, galima tik pabrėžti reikalingus įvykius vadovėliuose,“ pasakė jis prasmingai.
Po to jo praktika baigėsi, ir Jurgita iškart prarado susidomėjimą istorija. Vieną dieną ji ėjo namo iš mokyklos, kai pamatė skubantį jai priešais Deivį Valdemarovičų.
„Sveika, Jurgita“, pasisveikino jis.
Oho! Jis prisiminė jos vardą! Jurgitos širdis džiaugsmingai suplako.
„Jūs į mokyklą? Pamokos jau pasibaigė,“ suglumusi tarė ji.
„Ne, norėjau tave pamatyti.“
Jurgita nustebo ir paraudo nuo susimąstymo.
„Tu namo? Pasiulyk, palydėsiu.“
Jiedu ėjo kartu, o jis klausinėjo Jurgitą apie mokyklą, draugus, planus stojant į universitetą.
„Ne į istorijos fakultetą? Atrodė, kad tu pamegei istoriją. Beje, turiu daug įdomių knygų, galiu paskolinti.“
Jurgita sustingo nuo laimės. Jis kviečia ją pas save? Ne Gražiną Didžiulytę, gražiausią mergaitę klasėje, o ją, Jurgitą Kazlauskaitę, „Žiogelį“, kaip švelniai vadindavo tėtis. Ji bijojo pakelti aJi migtelejo jam pusiau juokaudama: „Jei taip nori mane išgelbėti, tai bent pasakyk, ką reiškia tavo vardas, Deivi“.