Kerštas
Rimvydas užaugo ramiu ir protingu berniuku. Tėvai nieko negailėjo savo vieninteliui vaikui, mokėjo už įvairias būrelių paskaitas, kad tik jis išaugtų visapusiškai išlavintu ir gerai išsilavinusiu žmogumi. Rimvydas treniravosi kovos menų sportą, žaidė šachmatus, gerai piešė. Suaugęs, susidomėjo gitara.
Jo bendraamžiai kviesdavo merginas į kino teatrą, gėrė pigų šampaną ir rūkė, o Rimvydas sėdėjo su gitara, grodamas akordus ir krapštydamas užkimusiu balsu.
Tėvai svajojo apie sėkmingą sūnaus ateitį. Jam reikėjo toliau mokytis. Mažame rajono miestelyje su keturiolika tūkstančių gyventojų nebuvo ką veikti. Baigęs mokyklą Rimvydas lengvai (su savo pažymiais) įstojo į universiteto aukštųjų technologijų fakultetą sosto mieste.
Prieš pradėdamas mokslus, tėvas nugabeno sūnų su nauju brangiu nešiojamuoju kompiuteriu pas savo seserį. Jos vyras mirė prieš metus, o vaikai jau buvo susikūrę šeimas ir išsikraustę. Bendrabučiuose per daug triukšmo, gundymų, trukdančių mokslui. Motinos nepaėmė, kad ši neužvestų ilgų verksmų. Tėvas paliko sūnui šiek tiek pinigų ir išvažiavo.
Rimvydas pirmą kartą liko vienas. Teta mažai domėjosi jam patikėto sūnėno reikalais. Tik stebėjo, kad būtų pavalgęs ir negrįžtų namo per vėlai.
Išsilaisvinę iš tėvų globos, kursiokai leidosi į visus sunkumus, dažnai praleisdami paskaitas. Rimvydas laikėsi atokiau, draugų jis niekada neturėjo, o ir prie girtuokliavimo nepratęs. Nuo pat pirmos dienos jo dėmesį užvaldė Austėja, graži šviesiaplaukė.
Berniukai šnekėjo, kad Austėja įstoję į vyrus dominuojamą fakultetą tik tam, kad sėkmingai ištekėtų. Mokėsi ji prastai. Tačiau retas dėstytojas jai davė nepatenkinamus pažymius. Tokiai merginai žinios ir nereikėjo. Į ją tiesiog buvo malonu žiūrėti, aiškinti jai dalykus, artėti ir, švelniai palietus petį, taisyti klaidas.
Tačiau Austėjai nebuvo stokos gerbėjų. Ji laikė Rimvydą moksliuku ir jo vengė. Apie ką su juo kalbėti? Apie muziką, šachmatus ar nuobodžią programavimą? Trumpai tariant, Rimvydas jai niekaip netiko.
O jis kentėjo dėl neatO ji liko jam švelniu prisiminimu, kuris kartais sugrįždavo sapnuose, kol vieną rudenį, kai lapai jau rudojo, Austėja sušnibždėjo jam į ausį, kad dabar, kai viskas atsiliepė, ji suprato – tikras meilės ženklas ne vingiavimai ir ašaros, o tai, kad siela ilsisi, kai esi šalia.