Kerštas

Kerštas

Dovydas augo ramus ir protingas berniukas. Tėvai nieko negailėjo vieninteliam vaikui – mokėjo už įvairias būrelius ir užsiėmimus, kad jis išaugtų visapusiškai dar ir išsilavinęs žmogus. Dovydas lankė dziudo treniruotes, žaidė šachmatais, gerai piešė. Paaugęs susidomėjo gitara.

Jo bendraamžiai kviesdavo mergaites į kino seansus, leisdavosi su pigiu vynu ir cigaretėmis, o Dovydas sėdėjo su gitara, skambindamas akkordu ir niūriai pabambėdamas.

Tėvai svajojo apie sėkmingą sūnaus ateitį. Jam reikėjo toliau mokytis. Mažame rajoniniame miestelyje su keturiolika tūkstančių gyventojų nebuvo ką veikti. Baigęs mokyklą Dovydas lengvai (su savo aktyvumu) įstojo į regioninio centro universitetą, į prestižinę ir madingą informacinių technologijų programą.

Prieš pirmąją paskaitą tėvas nuvežė sūnų su nauju brangiu nešiojamuoju kompiuteriu pas savo seserį. Jos vyras mirė prieš metus, vaikai jau susikūrė savo šeimas ir išsikėlė. Bendrabučiuose per daug triukšmo, daug viliojančių savaitgalinių pasilinksminimų, trukdančių mokslui. Motiną nepaėmė, kad nesukeltų ilgų ašarų. Tėvas paliko pinigų pirmoms dienoms ir išvažiavo.

Dovydas pirmą kartą liko vienas. Teta mažai savo priežiūrai patikėto sūnėno reikalais domėjosi. Stebėjo tik, kad būtų pavalgęs ir negrįžtų namo per vėlai.

Išsilaisvinę iš tėvų globos, kursiokai ėmė leistis į visokius nuotykius, neretai praleisdami paskaitas. Dovydas laikėjo atokiau, draugų jis niekada neturėjo, o prie girtuokliavimo ir nepratęs. Nuo pat pirmos dienos jo dėmesį užvaldė Gabija, graži šviesiaplaukė mergina.

Berniukai šnekėjo, kad Gabija į tokią vyrišką programą įstoję tik dėl to, kad sėkmingai ištekėtų. Mokėsi ji prastai. Vargu ar kuris dėstytojas jai nedavė neužtektinai. Tokiai merginai žinios ir nereikalingos – tiesiog malonu ją žiūrėti, aiškinti jai dalykus, priartėti ir, vos palietus petį, ištaisyti klaidas.

Tačiau Gabijai trūko ne rinktinių. Ji laikė Dovydą moksliuku ir jo vengė. Apie ką su juo kalbėtis? Apie muziką, šachmatus ar nuobodžią informatiką? Dovydas jai tikrai netiko.

O jis kentė dėl neatsakytų jausmų. Norėjo būti šalia Gabijos kiekvieną minutę – paskaitose, bendrabutyje. Grįžęs namo, Dovydas paskelbė tėvams, kad nori gyventi bendrabutyje. Teta gyvena toli nuo universiteto, kelionei eina daug laikIr kai po ilgų metų jie vėl susitėmė, Dovydas suprato, kad tikras atpildas yra ne kerštas, o atleidimas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 − 12 =

Kerštas