Kiekvieną dieną jis jos laukė, kol suprato, kad ji niekada nepasirodys

Kiekvieną dieną jis laukė jos, kol galiausiai suprato, kad ji nebeateis.

„Ar jau nusprendėi, ką veiksi šią vasarą?“ – Vitalija atsistojo prie stalo, užmetė koją ant kojos ir suplojo rankas ant apvalių džinsų. „Ar tu iš vis mane girdi?“

„Mhm,“ – taip atsakė Deividas, neatsitraukdamas nuo nešiojamojo kompiuterio ekrano.

„Ką tu ten skaitai?“ – ji netaktiškai pakratė koja.

O Deividas negalėjo patikėti savo akimis. Vėl ir vėl perskaitė žinutę, kramtydamas lūpas.

„Galiu išeiti, jei tau ne iki manęs,“ – pabiro puodelį. „Ar man išeiti?“

Ji visą rytą stovėjo prie veidrodžio – pabraukė akis, užsivilko siaurus džinsus ir baltą marškinėlius su užrašu „Nesijaudink, būk laimingas!“, kaip jam patiko. O jis net nepažvelgė. Vitalija nusirito nuo stalo, pasisukusi per kambarį, sustojo prie durų ir apsisuko. Deividas vis dar sėdėjo prieš kompiuterį, nieko nesuvokdamas aplink.

„Aš nueinu!“ – jos balse skambėjo grasinimas, lyg sakytų: „Dar apgailėsi!“

Ji paėmė už durų rankenėlės ir paskutinį kartą pažvelgė į Deivido nugarą.

„Na, ir gerai.“ – Vitalija nusitiesė ilgus šviesius plaukus ir ištrūko, stipriai uždarius duris.

Ji lėtai leidosi bendrabučio laiptais, tikėdamasi, kad Deividas išlėks ir pavys. Tada staiga nusileido žemyn, kandžiojant lūpą nuo nevilties. Pralekė pro budinčiąją ir išbėgo į lauką, į šiltų saulės spindulių glėbį.

Deividas net nepastebėjo, kad Vitalija išėjo, kad ji išvis buvo čia. Jis vėl ir vėl skaitė žinutę, žiūrėjo į besišypsantį veidą profilio nuotraukoje. Tai buvo ji – jo mama. Pasikeitusi, su pėdsakais buvusios grožio, kurį bandė atkurti storu makiažu. Bet tai buvo ji. Jam atrodė, kad jis jau buvo pamiršęs jos veidą…

Prieš penkiolika metų jis laikė ją gražiausia mama pasaulyje. Gal ji nebuvo švelniausia, kaip to norėjo penkiametis Dovydas, bet jis ją mylėjo beprotiškai stipriai. Jos veidas iš tiesų buvo išnykęs iš atminties, bet jis iki smulkmenų prisiminė tą dieną, kai ją mačiau paskutinį kartą.

Ji stovėjo prieš veidrodį – statanti, lieknanti, siauromėlynej suknelėje. Šiurp, šiurp – šepetys švelniai glostė švelnius blizgančius plaukus. Mama nusitiesė plaukus ant nugaros, užmetė šepetį ant spintelės ir žiūrėjo iš aukšto į Dovydą, kuris į ją žiūrėjo iš apačios.

Tą rytą buvo kažkas keisto. Ji neskubėjo, nesakė greičiau rengtis, kad nespėtų į darželį. Jaučiantis nelaimingas, nes bijojo, kad kažkas blogo nutiks.

Jis norėjo paklausti, kodėl ji taip išsirengusi, ar jie neišeis į darželį? Bet mama vėl atsisuko į veidrodį, apžiūrėjo save, nusitiesė delnais šonus, lyg lygindama nematomas klostes.

„Ar pasiruošęs?“ – jam pasirodė, kad jos balsas drebėjo.

„Ar einam į darželį?“ – Dovydas vis tiek paklausė.

„Taip. Tik į kitą.“

Jis nustebęs pažvelgė.

„Taip turi būti,“ – ji atkakliai pasakė, nutraukdama klausimus. „Eime.“

Ir jis ėjo, skubėdamas, kad neatliktų. Kad ji neatsisukdų ir nepažiūrėtų į jį pykstančia mina, kaip anksčiau, jam darėsi neramu. Šiandien viskas buvo ne taip.

Jie ilgai važiavo mašina. Dovydas pro langą matė, kaip aukšti mūriniai namai pakeitė dviaukščiais, o paskui mediniais. Kelio pakraščiuose stovėjo mėlynai žali stotelės.

Mašina sustojo prie didelio trijų aukštų pastato vartų. „Visiškai nepanašu į darželį,“ – pagalvojo jis.

Jie ėjo plačiu taku link pagrindinių durų, šalia kurių buvo prisegta mėlyna lentelė, o ne raudona, kaip sename darželyje. Dovydas nemokėjo skaityti, bet jei mokėtų, pamatytų, kad čia ne darželis, o vaikų namai.

Tada jie ėjo ilgu koridoriumi, kur kvepėjo pieno košė. „O kur vaikai?“ – norėjo paklausti Dovydas, bet staiga jie įėjo į kabinetą, pilną spintų su popieriais ir storiomis aplankomis.

„Sveikas, Dovydai Adomaičiui.“ – Pagyvenusi pilkplaukė moteris jį įžvelgė.

Jos žvilgsnyje jis iškarto pajuto užuojautą.

„Na, manau, jūs jau atsisveikinote. Eikite,“ – ji pasakė mamai, trumpai pažvelgusi į ją, o paskui vėl į Dovydą.

„Eime. Supažindinsiu tave su vaikais.“ – Jos ranka buvo šiurpi ir šalta.

Dovydas ištrėkė ranką ir išlindo iš kabineto. Koridoriuje buvo tuščia – mama jau buvo išėjusi. Tik ore kabojo vos juntamas jos kvepalų kvapas. Geriausias kvapas. Ieškodamas jos, bet tvirta ranka vėl sugriebė jo riešą ir nuvedė kur nors.

„Mama! Mama! Paleisk!“ – Dovydas veržėsi, staiga supratęs, kad mama jį išdavė, paliko čia, šitame dideliame name.

Jis drebėjo nuo nepakeliamo vienatvės jausmo.

Jis nesidomėjo žaislais, vaikais, kurie jį smalsiai stebėjo. Visą dieną stovėjo prie lango, laukdamas, kol takelyje pasirodys mama.

Kiekvieną dieną jis laukė jos, kol sulaukęs dešimties suprato, kad ji nebeateis. Jos veidas išnyko iš atminties, kaip ir jos kvepalų kvapas.

Mokėsi gerai. Dėl mamJis neatsisakė jos pagalbos, kai ji susirgo, bet taip ir nesugebėjo išdrįsti pavadinti jos mama.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 − 6 =

Kiekvieną dieną jis jos laukė, kol suprato, kad ji niekada nepasirodys