Kita dukra

Irenos tėtis buvo penkiolika metų vyresnis už mamą. Reikšdavosi griežtai, net senamadiškai. Visada dėvėdavo kelnes, marškinius, švarką ar megztinį. Jokių sportbačių ar marškinėlių. Visiškai nepanšėjo į savo draugių tėčius. Ira jį tiesiog garbino. Kai jis grįždavo iš darbo, ji lėkiodavo jam į susitikimą, tėtis pakeldavo ją ant rankų ir žvelgdamas į akis klausdavo:

– Kaip praėjo mano princesės diena?

Irai labai patikdavo, kai tėtis ją taip vadindavo. Ji jį apkabindavo ir įkvėpdavo tą nepakartojamą kvapą, geriausią kvapą pasaulyje, laimės kvapą – odkolono, cigarečių ir dar ko nors, ko pavadinimo ji nežinojo.

– O aš jau nebe princesė? – klausdavo mama ir įsižeidusi užkumšdavo lūpas, laukdama savo komplimentų portionės. Tėtis viena ranka laikydavo Irą, o kita apkabindavo mamą, bučiuodavo ją į skruostą ir sakydavo:

– Jūs abi – mano mylimiausios princesės.

Ira su malonumu žaisdavo šį žaidimą, kuris kartodavosi kasdien.

Kai Ira užaugo, žaidimas pats sau nutrūko. Ira vis tiek išeidavo sutikti tėtį, bet nebesileidusi su šūksniais ir šuniška džiaugsmu, o santūriai sakydavo:

– Labas, tėti.

– Labas, – atsakydavo jis, kabindamas paltą ar lietpaltį į kartį ir kažkodėl nežiūrėdamas į ją.

Ir Ira pati nebenorėjo, kad jis ją imtų ant rankų ir mestelėtų aukštyn kaip mažą, bet kodėl jis nebežiūri jai į akis kaip anksčiau? Nevadina jos princese?

– Vėl užsibuvai darbe? – paklausė Ira.

– Taip. Ką padarysi? Tokia mano darbas.

– Koks toks?

– Aš gi viršininkas, nors ir nedidelis. – Jis glostydavo plaukus ir eidavo pro ją į kambarį. Ira jautė, kad jis meluoja. Jis niekur neužsibūdavo darbe. Ką čia didelio – buitinių prietaisų remonto dirbtuvių viršininkas. Būdavo, žinoma, klientas prašydavo skubiai sutvarkyti šaldytuvą ar dulkių siurblį, bet klientai, pasirengę mokėti dvigubai už greitą remontą, pasitaikydavo ne taip ir dažnai. Žmonės sutikdavo palaukti, kad tik permokėti nereikėtų. Tačiau pastaruoju metu tėtis dažniau užsibūdavo, o namo grįždavo be gėlių. Ir savaitgaliais išeidavo „į darbą“ dviem-trim valandoms. Grįždavo susimąstęs ir tylus. Visame šiame Ira jautė paslaptį ir melą.

Šįkart jis vėl užsibego darbe.

– Labas. Kaip mokykloje? Mama namie?

Tėtis paklausė, bet pats žiūrėjo virš Iros galvos. Ji žinojo, kad tėtis užduoda įprastus klausimus iš įpročio ir ne laukia atsakymo. Ji ir neatsakė. Sakoma, kad moteriška intuicija yra net ir mergaičių. Ir šia savo vaikiška intuicija Ira suprato, kad tėtis pasikeitė, kad jų šeimoje kažkas vyksta. Ne veltui juk pastaruoju metu mamai raudonėja akys. Prieš Irą jie stengdavosi nesiginčyti, bet ir nejuokaudavo kaip anksčiau, kalbėdavosi tarsi prie prievarto.

O ir tėčio kvapas buvo ne toks, kaip anksčiau, ir būtent tais dienomis, kai jis „užsibūdavo darbe“. Tėtis atrodydavo kaltas ir nuliūdęs. Bute karstė įtampa, kaip užkaitintas oras. Kartą Ira pasidarė savo išgyvenimais su mama.

– Tarp žmonių būna įtampos ir nuovargio periodai. Bet jie praeina, jei žmonės vienas kitą myli, – nerimtai atsakė mama.

– O jei nemyli? – paklausė Ira.

– Jei nemyli, tai išsiskiria. Ir bando kurti laimę su kitais. Bet ne visada tai pavyksta.

– O jūs su tėčiu vis dar mylite vienas kitą?

– Tu užduodi pernelyg sudėtingus klausimus. Ne į visus klausimus yra vienareikšmių atsakymų, – susierzino mama. Ir Ira nutildavo, užsidarydavo savo kambaryje.

Taigi, tėvai pavargo vienas nuo kito? Bet ką čia ji? Ir nuo jos jie pavargo? Jie nebe myli vienas kito, o tai reiškia, kad ir jos? Ir kas, jie išsiskyrs? Tikrai, tiek daug klausimų, į kuriuos nėra atsakymų.

Tą vasarą tėvai taip ir nesiruošė atostogauti į pietus. Tėtis dirbo, o mama su Ira išvažiavo pas močiutę į vasarnamį. Tėtis savaitgalį pas juos neatvažiavo, kaip anksčiau būdavo. Ira išgirdo, kaip močiutė mama užrėkė, kad paliko tėtį vieną mieste.

-Po tos ilgų išpažinimų ir ašarų nakties, šeima vis dėlto surado būdą suartėti, nes suprato, kad meilė, net ir su įbrėžimais, verta kovos, o atleidimas yra vienintelis kelias į tikrąją laimę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + five =

Kita dukra