Irenos tėtis buvo penkiolika metų vyresnis už mamą. Jis rengdavosi griežtai, net senamadiškai. Visada dėvėdavo kelnes, marškinius, paltą ar megztinį. Jokių sportbačių ar marškinėlių. Jis visiškai nebuvo panašus į savo draugių tėčius. Ira jį tiesiog dievino. Kai jis grįždavo iš darbo, ji bėgdavo jam į susitikimą, tėtis paimdavo ją ant rankų ir žvelgdamas į akis klausdavo:
“Kaip praėjo mano princesės diena?”
Irai labai patikdavo, kai tėtis ją taip vadindavo. Ji apkabinusi jį įkvėpdavo tą nepakartojamą kvapą – geriausią kvapą pasaulyje, laimės kvapą – odekolono, cigarečių ir dar kažko, ko pavadinimo ji neišmanydavo, mišinį.
“O aš jau nebe princesė?” – klausdavo mama ir įsižeidusi purzdavo lūpas, prašydama savo dalies komplimentų. Tėtis viena ranka laikydavo Irą, kita apkabinodavo mamą, pabučiuodavo ją į skruostą ir sakydavo:
“Jūs abi – mano mylimiausios princesės.”
Ira su malonumu žaisdavo šį žaidimą, kuris kartodavosi kiekvieną dieną.
Kai Ira užaugo, žaidimas savaime nutrūko. Ira vis tiek išeidavo susitikti tėtį, bet nebėgdavo prie jo su cypsena ir šunišku džiaugsmu, o rimtai pasakydavo:
“Labas, tėti.”
“Labas,” – atsakydavo jis, kabindamas paltą ar lietpaltį ir kažkodėl nežiūrėdamas į ją.
Ir Irai nebebuvo noro, kad jis imtų ją ant rankų ir mestelėtų aukštyn kaip mažą, bet kodėl jis nebežiūrėdavo jai į akis kaip anksčiau? Kodėl nebevadindavo ją princese?
“Vėl užsibuvai darbe?” – paklausė Ira.
“Taip. Ką padarysi? Toks mano darbas.”
“Koks toks?”
“Aš gi viršininkas, nors ir nedidelis.” – Jis glostydavo plaukus ir praeidavo pro ją į kambarį. Ira jautė, kad jis meluoja. Jokiam darbe jis neužsibūdavo. Ką gi čia – dirbtuvių, kur remontuoja buitinę techniką, vadovas. Būdavo, žinoma, klientas prašydavo skubiai suremontuoti šaldytuvą ar dulkių siurblį, bet klientų, sutinkančių mokėti dvigubą tarifą už greitą remontą, pasitaikydavo nedažnai. Žmonės sutikdavo palaukti, tik kad permokėti. Tačiau pastaruoju metu tėtis dažnai vėlavo, o namo grįždavo be gėlių. Net savaitgaliais išbūdavo “darbe” dviem-trim valandoms. Grįždavo susimąstęs ir tylėdamas. Visame tame Ira jautė paslaptį ir melą.
Ir šį kartą jis užsibūvo darbe.
“Labas. Kaip sekasi mokykloje? Mama namie?”
Tėtis paklausė, bet pats žiūrėjo pro Iros galvą. Ji žinojo, kad tėtis iš įpročio klausia tuščių klausimų ir neVis dėlto, kai po kelių metų Iros sūnus gimė, ji jį pavadino Viktoru, ir tada suprato, kad nuoširdžiai džiaugiasi, kai prabunda naktį ir girdi to paties vardo švelnų kvėpavimą šalia.