Telefonas drebėjo mano rankose, kol rinkau numerį. Širdis mušė taip, lyg ketintų iššokti iš krūtinės. „Sveika, Aušra, padariau, kaip sakei! Įpyliau jai į kavą tą miltelį. Laukiu, kol pasijus, kad galėčiau išvažiuoti. Bet, po velnių, kas tai buvo? Negalima taip dalykų į kavą pilti! Gabija nublanko, jai pasidarė bloga, lyg būtų išgėrusi nuodų! Iš kur aš galėjau žinoti, kad taip bus? Aš gi ne gydytojas!“ Mano balsas drebinosi, o galvoje suko panikos ir kaltės jausmių sūkurys. Kaip aš iki tokio taško priėjau?
Visa tai prasidėjo prieš kelias savaites, kai mano gyvenimas, atrodė, griūva. Su Gabija esame vedę septynerius metus, o pastaruosius dvejus mūsų santuoka plešėsi siūlais. Nuolatinės barnės, nesusipratimai, jos nesibaigiantys priekaištai – jaučiau, kad nebegaliu. Gabija pasikeitė: iš linksmos ir rūpestingos merginos, į kurią įsimylėjau, ji virto žmogumi, kuriam visiškai niekas nepatinka. Bandžiau su ja kalbėtis, bet kiekviena pokalbis baigdavosi skandalais. Vienu momentu pradėjau galvoti, kad skyrybos – vienintelis išeitis. Tačiau tada pasirodė Aušra.
Aušra – kolegė iš darbo. Dažnai susitikdavome pertraukėlių metu, ir ji visada mokėjo išklausyti. Kai pradėjau dalintis su ja savo problemomis, ji nesmerkdavo, o supratingai klausydavėsi. Pamažu mūsų pokalbiai tapo artimesni, ir pajutau, kad su ja jaučiuosi lengviau, kaip seniai nebuvau jautęsis. Vieną kartą, po dar vieno ginčo su Gabija, pasiskundžiau Aušrai, kad nežinau, kaip išlipti iš užburtos ratos. Tada ji pasiūlė idėją, kuri iš pradžių atrodė beprotiška. „Yra vienas būdas“, – tarė ji su klastinga šypsena. – „Įpilk jai į kavą vieno dalyko. Nieko baisaus, tiesiog priemonė, kad ji truputį atsipalaiduotų, taps ramesnė. Aš tau duosiu miltelio – jis visiškai nekenksmingas.“ Juokausi, manydamas, kad ji juokauja, bet Aušra atrodė rimta. Ji padavė man mažą maišelį ir tarė: „Pabandyk, blogiau nebus.“
Ilgai dvejojau. Pilti kažką į savo žmonos kavą? Tai skambėjo kaip sceną iš pigaus trilerto. Bet Aušra įtikino, kad tai tik raminamasis, kad tai padės Gabijai atsipalaiduoti, o mums – sutvarkyti santykius. Buvau taip išsekęs nuolatiniais konfliktais, kad galiausiai sutikau. Ryte, kol Gabija maudėsi vonioje, paruošiau jai kavą ir, jausdamas save paskutiniu kvailiu, įberiau į puodelį žiupsnelį miltelių. Rankos drebėjo, bet įtikau save, kad nieko baisaus nedarau. Aušra gi sakė, kad tai saugu, tiesa?
Gabija išgėrė kavą, kaip įprasta, nieko neįtardama. Stebėjau ją, laukdamas, kad gal ji taps apsnūdusi ar tiesiog atsipalaiduos, kaip Aušra žadėjo. Tačiau po pusvalandžio ji staiga nublanko, pagriebėsi už pilvo ir pasakė, kad jai bloga. Ji atsigulė ant sofos, jos kvėpavimas sutankėjo, o aš užplūdo panika. „Gabija, kas tau? Gal iškviesiu greitąją?“ – paklausiau, bet ji tik mostelėjo ranka, sakydama, kad turbūt kažką ne taip suvalgė. Išbėgau į balkoną ir paskambinau Aušrai, kad sužinočiau, kokį velnią ji man davė. Jos ramus balsas tik pablogino mano nerimą: „Ei, Dovydai, nesijaudink, tai tik vaistažolių išgula. Gal ji alergiška? Duok jai vandens, praeis.“ Bet aš mačiau, kad Gabijai vis blogėja, o galvoje šovė baisi mintis: o jeigu tai buvo nuodai?
Iškvietiiau greitąją, nelaukdamas, kol „praeis“. Gydytojai atvažiavo greitai, apžiūrėjo Gabiją ir nedelsdami nuvežė į ligoninę. Vienas iš medikų paklausė, ar ji valgė kažką neįprasto ar vartojė vaistų. Aš nuryjau, kad nežinau, bet viduje viskas suspaudė nuo siaubo. O jei jie aptiks tuos miltelius? O jei aš apnuodijau savo žmoną? Ligoninėje man pasakė, kad Gabija patyrė stiprų apsinuodijimą, bet, laimei, ją pavyko stabilizuoti. Gydytojai dar nežino, kas galėjo tai sukelti, bet aš jau negalėjau galvoti apie nieką, tik apie savo kaltę.
Vakare vėl paskambinau Aušrai, bet šį kartą mano tonas buvo visai kitoks. „Ką tu man davei? – rėkiau į ragą. – Gabiją vos išgelbėjo! Jeigu tai nuodai, aš viską papasakosiu policijai!“ Aušra pradėjo teisintis, tvirtindama, kad tai tik „raminamasis“, kad ji pati tai bandžiusi ir kad aš turbūt supainiojau dozę. Bet aš jai nebeatidavau nei žodžio. Prisiminiau, kaip ji mane stūmė, kaip įsitikinusi kalbėjo, kad viskas bus gerai, ir supratau, kad mane manipuliuoja. Gal ji norėjo sugriauti mūsų santuoką, kad galėtų užsitikrinti mane? O gal tai buvo dar kažkas baisesnio? Nežinojau, bet viena buvo aišku: padariau siaubingą klaidą, pasitikėdamas ja.
Dabar Gabija vis dar ligoninėje, bet gydytojai sako, kad ji pasveiks. Sėdžiu tuščioje bute, žiūriu į jos mylimą puodelį ir jaučiu, kaip mane plėšo kaltės jausmas. Aš nenorėjau jai padaryti nieko blogo, tiesiog norėjau, kad mes vėl būtume laimingi. Tačiau vietoj to beveik ją praradau. Nusprendžiau, kad papasakosiu Gabijai tiesą, tik ji pasveiks. Tegul ji nusprendžia, ar man atleisti, ar ne. Be to, ketinu sužinoti, kas buvo tie milteliai, ir jei Aušra tikrai man davė kažką pavojingo, neleisiu jai taip lengvai pasprukti.
Ši istorija mane išmokė vienBet ar aš dar turėjau teisę tikėtis jos atleidimo, kai visas šis siaubas prasidėjo nuo mano kvailo pasitikėjimo?